UniLife

Сексуальна освіта в Україні та світі

Доцільність викладання сексуальної освіти в школах породжує дискусії серед представників влади, батьків та вчителів уже не перший рік. Частина педагогів в Україні — радянської закалки, а «в Радянському Союзі сексу не було», тож, вони впевнені, що подібну тему школярам краще обговорювати з батьками. За результатами дослідження аналітичного центру Copus, яке провели в листопаді 2020 року, 84% батьків підтримують запровадження сексуальної освіти для дітей у навчальних закладах. А на думку ексміністерки охорони здоров’я Уляни Супрун, сексвиховання допомагає зберегти репродуктивне здоров’я й виробити відповідальне ставлення до стосунків. «Сексуальна необізнаність становить серйозну загрозу здоров’ю, а агресивне пропагування культу сексу в медіа та кінематографі призводить до занадто ранніх сексуальних дебютів, великої кількості абортів, сексуального насильства та поширення захворювань», — написала вона в своїх сторінках соціальних мереж.

Читати далі »

Японський журналіст в Україні: те, що ви хотіли б запитати, а ми зробили це замість вас

Наокі Тсукамото — журналіст-фрілансер, що спеціалізується на технологічній тематиці й працює в цій сфері вже 9 років. Наокі співпрацює з такими відомими на міжнародній арені японськими медіа, як «Gizmodo Japan», «Engadget Japan», «TechCrunch Japan», та вітчизняними японськими ЗМІ. В Україні Наокі живе вже більше року й не планує повертатися назад. Про специфіку його роботи та причини не залишати Одесу — у нашому інтерв’ю.

Читати далі »

Чому українці не читають та що із цим робити?

З кожним днем все менше українців читають книги. Лише 8% наших співвітчизників є регулярними читачами. У 2018 році таких людей було 11%. Загалом читає хоч один раз на тиждень 27% українців. Про це розповіла директорка Українського інституту книги Олександра Коваль під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм» (за повідомленням Укрінформу). «Можна побачити, як разюче відрізняється ситуація з читанням в Україні і в кількох європейських країнах. Скільки людей читає регулярно, тобто, більше, ніж раз на тиждень, чи мінімум раз на тиждень. І якщо в Італії цей показник 56%, в сусідній з нами Польщі 36%, то в Україні таких читачів, які читають книжку більше, ніж раз на тиждень, лише 27%», — зазначила Олександра Коваль, констатуючи, що відсоток читачів в Україні падає щоденно. Не допоміг і карантин та більше вільного часу, лише відбулося незначне зростання популярності електронних книг.

Читати далі »

Еволюція українського відеоблоґінгу, або Скільки заробляють на ютубі?

Шаленої популярності в країнах СНД продовжує набувати явище відеоблоґінгу. Відеоблог — слово, невідоме українцям до 2012 року, — означає форму блоґу, в якому засобом передачі інформації є відео. Напрошується запитання: «Що ж сталося в 2012-му?».

Читати далі »

Мистецтво лікує: як малювання допоможе покращити психічне здоров’я

Заняття творчістю заспокоюють, відволікають від негативу й допомагають впорядкувати думки. До таких висновків у 2015 році дійшли дослідники Сюзан Хаєн, Сюзан ван Хорен та Гіль Хатшемакерс. Вони вивчали вплив арттерапії — методу, який поєднує приємне з корисним та лікує мистецтвом. Він приваблює своєю простотою, цікавими вправами й позитивними емоціями, які отримують клієнти після сеансу. Пропонуємо разом із психологом Богданою Грішиною дізнатися про те, що таке арттерапія і як лікує малювання.

Читати далі »

Возвращение в истинный меридиан, или Как моряки не сходят с ума в изоляции

Сегодня психика большинства из нас подверглась испытаниям. Но еще больше трудностей переживают те, для кого изоляция — неотъемлемая часть работы. На примерах этих людей можно наглядно увидеть, к чему может привести длительное нахождение в социальной изоляции, и найти способы, как можно этого избежать.

Читати далі »

Еволюція звуку: від радіо до Clubhouse

Передача інформації за допомогою звуку стала звичним явищем із появою радіо. З 1896 року воно було основним і єдиним медіа такого формату. Проте, сьогодні радіо доводиться ділити медіапростір із новими форматами, що стрімко набувають популярності. Пропонуємо разом дізнатися, що таке подкасти та Clubhouse, чому вони такі популярні й чи становлять загрозу для радіо?

Читати далі »

«Перша дитяча любов», або Розмова про м’яке

Напевне в кожного з нас у дитинстві була улюблена іграшка, яка залишила на серці приємний і теплий слід на все життя. Адже ми вважали, що плюшевий ведмедик, лялька з небесно-блакитними оченятами або ж олов’яний солдатик — наші справжні друзі, які ніколи зрадять і не покинуть. Давайте закриємо очі й зануримося в наші спогади!

Читати далі »

Спортивна «секта»

Якщо прискіпливо розглянути ситуацію, можна зрозуміти, що футбол — це не просто спортивний матч, в рамках якого двадцять два чоловіки бігають за круглим резиновим спортивним знаряддям. Якщо б картина виглядала саме так, то не думаю, щоб за цим ритуалом спостерігала би та витрачала стільки ресурсів така велика кількість футбольних вболівальників у всьому світі.

Читати далі »