Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
«Троньє» – образи, які викликають емоції

На початку жовтня у Літньому театрі в Горсаду одесити мали можливість побачити виставку картин Валерія Гегамяна. Український художник вірменського походження вклав вагому лепту у розвиток світового, а тим більше одеського мистецтва.

Виставку Валерія Гегамяна у Літньому театрі назвали «Троньє», що в перекладі с фламандського буквально означає «морда». Темою цієї вистави як раз стали образи, які асоціюються у художника з трагедією свого народу.

Ще в дитинстві батько Валерія Гегамяна був репресований, а матір походила зі старовинного роду. Художник народився лише через 10 років після найгіркіших сторінок історії його рідного народу – вірменського геноциду. Багато своїх робіт митець присвятив саме цій темі. Здебільшого це портрети виконані в стилістиці монументалізму. В абстрактних образах людей, виразах облич та поглядах Валерій Гегамян намагався передати емоції та глибокі відчуття які викликали в ньому розповіді про пережиті страждання.

Митець багато зробив для культури Одеси. В 1964 році він заснував художньо-графічний факультет в Одеському педагогічному інституті та став його деканом. Понад 20 років жив та працював у нашому місті. Цікаво, що за життя він ніколи не показував своїх картин, адже творив художник не для оцінки, а для вираження власних душевних переживань.

Сисоєв Юрій

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми