«Троньє» – образи, які викликають емоції

На початку жовтня у Літньому театрі в Горсаду одесити мали можливість побачити виставку картин Валерія Гегамяна. Український художник вірменського походження вклав вагому лепту у розвиток світового, а тим більше одеського мистецтва.

Виставку Валерія Гегамяна у Літньому театрі назвали «Троньє», що в перекладі с фламандського буквально означає «морда». Темою цієї вистави як раз стали образи, які асоціюються у художника з трагедією свого народу.

Ще в дитинстві батько Валерія Гегамяна був репресований, а матір походила зі старовинного роду. Художник народився лише через 10 років після найгіркіших сторінок історії його рідного народу – вірменського геноциду. Багато своїх робіт митець присвятив саме цій темі. Здебільшого це портрети виконані в стилістиці монументалізму. В абстрактних образах людей, виразах облич та поглядах Валерій Гегамян намагався передати емоції та глибокі відчуття які викликали в ньому розповіді про пережиті страждання.

Митець багато зробив для культури Одеси. В 1964 році він заснував художньо-графічний факультет в Одеському педагогічному інституті та став його деканом. Понад 20 років жив та працював у нашому місті. Цікаво, що за життя він ніколи не показував своїх картин, адже творив художник не для оцінки, а для вираження власних душевних переживань.

Сисоєв Юрій