Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Триатлон як стиль життя

Триатлон – це мультиспортивне змагання, яке святкує своє 100-річчя від дня заснування. Відомими у світі українськими триатлоністами є Віктор Земцев, Данило Сапунов, Юлія Єлістратова, Тамара Козуліна та багато інших. Для багатьох людей цей вид спорту майже невідомий, хоча він вартий уваги.

Триатлон бере свій початок у Франції, де у 1920 році газета «L’Auto» повідомила про змагання – «La Course des Debrouillards», що у перекладі означає «Гонка кмітливих». Дистанція складалася з таких етапів: 3-кілометровий біг, 12-кілометрові велосипедні перегони та перетин уплав каналу Марна.

У 1994 р. триатлон було включено Міжнародним олімпійським комітетом під час сесії в Парижі до програми Олімпійських ігор. Сьогодні триатлон складається з безперервних перегонів у три етапи: плавання, їзді на велосипеді та бігу. Розрізняють п’ять основних дистанцій:

1) Повна, або «залізна», дистанція – 3,8 км – плавання, 180 км – велоперегони, 2 км – біг.

2) «Половинка» – 1,9 км – плавання, 90 км – велоперегони, 21,1 км – біг.

3) Олімпійська дистанція – 1,5 км – плавання, 40 км – велоперегони, 10 км – біг.

4) Спринт – 0,75 км – плавання, 20 км – велоперегони, 5 км – біг.

5) Суперспринт – 0,3 км – плавання, 8 км – велоперегони, 2 км – біг.

Найкращий результат в історії IRONMAN TRIATHLON продемонстрував Ян Фродено у 2016 році – 7:35:39.

Чемпіонат світу Ironman проходить щорічно на Гаваях. «Це мрія багатьох триатлетів. Насьогодні в Україні це зробили лише кілька людей. «З Одеси таких поки що немає», – розповідає одеський триатлоніст Дмитро Готовський. Він уже п’ять з половиною років бере участь в змаганнях у різних куточках світу. Дистанцію IRONMAN Barselona 2019 Дмитро подолав за 9:13:37.

«Триатлоном можна зайнятися в будь-якому віці. Ти можеш стати прикладом і натхненником для інших. Це цікава пригода, в якій ти краще пізнаєш себе. І пам’ятайте девіз IRONMAN – Anything is possible», – радить Дмитро.

Анастасія Титарчук,
фото з мережі

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми