Триатлон як стиль життя

Триатлон – це мультиспортивне змагання, яке святкує своє 100-річчя від дня заснування. Відомими у світі українськими триатлоністами є Віктор Земцев, Данило Сапунов, Юлія Єлістратова, Тамара Козуліна та багато інших. Для багатьох людей цей вид спорту майже невідомий, хоча він вартий уваги.

Триатлон бере свій початок у Франції, де у 1920 році газета «L’Auto» повідомила про змагання – «La Course des Debrouillards», що у перекладі означає «Гонка кмітливих». Дистанція складалася з таких етапів: 3-кілометровий біг, 12-кілометрові велосипедні перегони та перетин уплав каналу Марна.

У 1994 р. триатлон було включено Міжнародним олімпійським комітетом під час сесії в Парижі до програми Олімпійських ігор. Сьогодні триатлон складається з безперервних перегонів у три етапи: плавання, їзді на велосипеді та бігу. Розрізняють п’ять основних дистанцій:

1) Повна, або «залізна», дистанція – 3,8 км – плавання, 180 км – велоперегони, 2 км – біг.

2) «Половинка» – 1,9 км – плавання, 90 км – велоперегони, 21,1 км – біг.

3) Олімпійська дистанція – 1,5 км – плавання, 40 км – велоперегони, 10 км – біг.

4) Спринт – 0,75 км – плавання, 20 км – велоперегони, 5 км – біг.

5) Суперспринт – 0,3 км – плавання, 8 км – велоперегони, 2 км – біг.

Найкращий результат в історії IRONMAN TRIATHLON продемонстрував Ян Фродено у 2016 році – 7:35:39.

Чемпіонат світу Ironman проходить щорічно на Гаваях. «Це мрія багатьох триатлетів. Насьогодні в Україні це зробили лише кілька людей. «З Одеси таких поки що немає», – розповідає одеський триатлоніст Дмитро Готовський. Він уже п’ять з половиною років бере участь в змаганнях у різних куточках світу. Дистанцію IRONMAN Barselona 2019 Дмитро подолав за 9:13:37.

«Триатлоном можна зайнятися в будь-якому віці. Ти можеш стати прикладом і натхненником для інших. Це цікава пригода, в якій ти краще пізнаєш себе. І пам’ятайте девіз IRONMAN – Anything is possible», – радить Дмитро.

Анастасія Титарчук,
фото з мережі

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram