Ці землі призначалися під експлуатацію та благоустрій, але потім «виникло будівництво»… (матеріал студентської редакції)

Весна! З першими теплими промінчиками сонця одесити прокинулися від зимової сплячки та все частіше відпочивають на березі моря. Ось і я вирішила підняти весняний настрій, прогулявшись улюбленим маршрутом від 13-ої станції Великого Фонтану. Забігаючи наперед, повідомляю: весняного настрою в мене не з’явилося, більше того, голова наповнилася сірими, в прямому та переносному сенсі, «бетонними» думками.

Ще дорогою помічаю багато новобудов та дивуюся, як їм вдалося ось так швидко «вискочити» з-під землі, та ще й такими височенними. Підійшовши до сходів, які ведуть вниз до моря, кидаю погляд вдалину та жахаюся: замість дерев, які я бачила раніше, око зовсім не радують будівельні техніка та матеріали. Тепер для того, щоб пройти до 13-ої станції, кожен має подолати: багнюку, бо нову дорогу прокладають прямо на схилі; гучні шуми від техніки, що аж діти лякаються, та паркани, які загороджують будівництво по обидва боки проходу до моря (в майбутньому, не дивно, якщо й проходу не стане).

За всі ці тимчасові незручності навіть не вибачається ніхто: так робить більшість забудовників. Відсутність людської ввічливості не дивує, адже разом із нею відсутня й законослухняність.

Передісторія


Галас навколо одразу трьох новобудов на березі моря розпочався ще у вересні минулого року. Тоді, вже після закінчення курортного сезону, несподівано розвернулося будівництво багатоповерхових апартаментів. Так, грецький «Гефест» будує дев’ятиповерхівку «Каліпсо»; литовський «Ханбер» — висотку «Граф у моря»; ООО «Фирма Интеграл» (дочірнє підприємство «Інтеграл-Буд») доповнює кардинальні зміни узбережжя 12-поверхівкою з назвою «La Mer».

За словами депутата одеської міськради Олексія Єреміци, ділянки під забудову продавали ще десять років тому на аукціоні, але землю оформили за нинішньої міської влади в 2018-ому. Депутат наголошує, що спочатку ці землі призначалися під експлуатацію та благоустрій, але потім «виникло будівництво».

Як забудовники отримали дозвіл на будівництво, досі залишається загадкою, оскільки є низка вагомих порушень, але про це пізніше. Дивним є й те, що вони мають всі необхідні документи, зокрема, містобудівні умови й обмеження, без яких неможливо почати будівництво. Однак, коли подали інформаційний запит до Департаменту архітектури та містобудування Одеської міськради, виявилося, що містобудівні умови й обмеження на об’єкт, який запланував будувати саме «Інтеграл», не були видані.

У вересні 2019-го, коли дозвіл на будування вже був, на своїй сторінці в Fаcebook міський голова Генадій Труханов несподівано заявив, що він проти забудови 13-ої станції Великого Фонтану. В своєму пості він наголошує на тому, що збирається боротися із забудовою в прибережній зоні та іншими незаконними об’єктами. «Провів нараду стосовно незаконного будівництва на території міста. За підсумками наради, заборонив видавати документи на дозвіл будівництва до моменту, поки забудовник не надасть проєкт об’єкта, який планується на ділянці», — відзначає Труханов.

Хвальки


Будівельна компанія «Гефест» на своєму офіційному сайті хвалиться своїм апарт-комплексом «Каліпсо», наголошуючи на тому, що будова знаходиться в 50-ти метрах від моря.

Комплекс «La Mer» вихваляється тим, що знаходиться на першій лінії, а до розряду особливостей віднесли наступне: на даху комплексу розмістять вертолітні майданчики, а в комплексі свій пляж, ландшафтний парк і зони відпочинку. Свій пляж… Цікаво, чи не так?

Чому забудовники не соромляться хвалитися тим, що беззаперечно є порушенням закону України — невідомо. Але те, що порушення все ж таки є, зараз доведемо.

Що порушують


Найбільше запитань викликає будівництво комплексу «La Mer». У червні минулого року «Інтреграл-Буд» отримав дозвіл на «Будівництво курортно-рекреаційного, розважального комплексу-пансіонату з вбудовано-прибудованими приміщеннями та підземним паркінгом». Станом на сьогодні, парканом обгороджено територію більше 2 га, там ведеться будівництво підпірної стіни. На думку городян, ця стіна необхідна для будування комплексу в майбутньому.

Будівництво цього та інших двох комплексів є незаконним з наступних причин.

  1. Будівництво комплексу «La Mer» не відповідає затвердженому генеральному плану та планові зонування території Одеси. На території схилу в районі 13-ої станції Великого Фонтану повинна бути паркова зона, призначена для мешканців Одеси з вільним доступом.
  2. Згідно зі схемою зонування території Київського адміністративного району Одеси, земельна ділянка, на якій розміщене будівництво, знаходиться в межах суспільної зони «Рекреаційна зона озеленених територій загального користування Р-3 (Р-3п)». Будівництво тут заборонене.
  3. Водним кодексом України встановлено, що забудова прибережної зони можлива не менше, ніж на 100 м від лінії моря. Згідно з ВК України, якщо крутизна схилу перевищує три градуси, мінімальна ширина прибережної смуги подвоюється до 200 метрів.
    Тільки цих причин достатньо, аби переконатися в тому, що будівництво всіх трьох комплексів не є законним. Як вони отримали дозвіл — питання, що ставить під загрозу можливість одеситів без перешкод відпочивати на пляжах 13-ої станції. А це сумно. Дуже…

Анастасія Рябкова

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram