Туризм по-студентськи: де подорожувати за 30 гривень

Якщо хочеться кудись поїхати, але не хочеться витрачати на це багато грошей, рекомендуємо звернути увагу на міста в Одеській області. Туди можна поїхати буквально на один день прямо з вокзалу, і у той же день повернутися. Туристів там небагато, а гуляти приємно і цікаво. Розповідаємо про незаслужено обділені увагою міста в Одеській області.

Чорноморськ — застиглі двохтисячні

У це місто приїжджаєш і занурюєшся у ностальгію. Тінисті вулички та багатоповерхівки, але замість бруду на дорогах та купи машин тут лавки, кожні сто метрів — жовті сміттєві баки, фонтани, сквери й клумби. Вражає кількість дійсно смачної вуличної їжі, причому ціни на кілька гривень нижче, ніж в Одесі. Обслуговування на набагато вищому рівні: вам обов’язково посміхнуться і запропонують додаткових серветок. Приїжджати можна у будь-яку пору року: навесні тут квітнуть дерева, влітку можна відвідати місцевий пляж.

Що подивитися?

У Чорноморську два парки — Молодіжний та Приморський. Молодіжний чимось нагадує наш парк Перемоги: залиті сонцем алеї та дитячі майданчики. Приморський парк чимось нагадує нашу Аркадію у кращі її часи: тіниста алея з пальмами посередині та лавочками по узбіччях. Вона закінчується площею з колонадою, а до низу відходять Приморські сходи. Вони трохи менші, ніж наші Потьомкінські, але набагато чистіші та безлюдні. Ними можна спуститися до морського узбережжя. На пляжі навіть влітку небагато людей, вода чиста і прозора, а на дні багато молюсків.

Як дістатися?

З автостанції Привоз — автобуси № 25, 70, ціна — 25 грн

Білгород-Дністровський — історія на узбережжі лиману

Це найстаріше місто з тих, про які ми розповідаємо. В античні часи тут було місто Тіра. За різні часи воно встигло змінити кілька назв. Ще одну відому назву «Аккерман» воно отримало за османських часів. Але більше тут залишків іншої імперії: радянські назви парків та вулиць, скульптури ведмедів. Вузькі безлюдні вулички з двоповерховими будинками дореволюційної забудови. Вони ще зберегли залишки своєї краси: за облупленими стінами доживає свій вік архітектурний стиль 20-х років. Варто пройтися вуличками міста, віддати честь старим будівлям, які давно вже не експлуатуються.

Що подивитися?

Звичайно ж, Аккерманська фортеця. Це місце пережило козацькі набіги, радянську владу, шкільні екскурсії. Вхід для студентів коштує 40 грн, на території є фудкорт, де можна скуштувати автентичні страви чи випити глінтвейну. Фортеця справді велика і могутня, з неї відкривається гарний краєвид на лиман, а кожна сходинка та башта дихає історією. Можна також спуститися до лиману і пройтися по дерев’яному причалу. На території є розкопки давньогрецького поселення Тіра. Ще далі в історію нас віднесуть Скіфська Могила, Сарматський склеп та території Вірменської церкви.

Як дістатися?

З вокзалу на електричці у напрямку Одеса — Білгород-Дністровський, зі студентським квитком — 13 грн.

Южне — рай для урбаністів

Це невеличке містечко за Суворівським районом, яке виросло з селища навколо припортового заводу. Але зараз це справжній курорт, де можна приємно провести час не тільки на пляжі, а й прогулюючись широкими вулицями. Їхати можна за чистим повітрям, неймовірними краєвидами, палісадниками та велодоріжками. Місто зовсім невелике, але вражає чистотою і комфортом. Приємно дивує кількість якісного публічного простору та загальна доглянутість території.

Що подивитися?

Однозначно уваги заслуговує величезна головна площа міста, де знаходиться спорткомплекс «Олімп» — футуристично на вигляд споруда. Напроти — Палац Культури із цікавими статуями на фасаді. Також на площі однозначно варто подивитися на сад кованих скульптур: особливої уваги варта арка на вході, сонячні часи та лавки з українськими прислів’ями. Кожна скульптура несе якусь свою історію і майстерно прикрашена дрібними деталями. Варто прогулятися центральною пішохідною вулицею міста. Южне цікаве також розкиданими по місту скверами у стилі міст-побратимів: турецький, китайський, білоруський і грузинський. Також у місті є Приморський парк, який тягнеться уздовж узбережжя. Можна спуститися на пляж, а можна прогулятися схилами, де збереглася непошкоджена природа.

Як дістатися?

З автостанції Привоз: автобуси № 68, 68т, ціна — 29 грн

Катерина Харченко

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram