“Тварини – не іграшки!”: марш на захист прав тварин в Одесі

Близько трьохсот одеських активістів вийшли 15 вересня на вулиці міста.  Марш “за права тварин” пройшов від Старобазарного скверу до Міського саду.  Серед вимог було створити зоополіцію і не використовувати тварин в цирках і дельфінаріях.

Близько 12 години починають збиратися перші учасники. Сонце припікає, вітер розвіює прапори. Тут і близько п’ятнадцяти осіб у футболках нацкорпуса, і схожі на хіпі дівчата в довгих спідницях, і неформального вигляду підлітки. Багато людей тримають на повідках або в руках своїх вихованців. Тут же формується і веган колона з зелено-чорним прапором.  Помічаємо невелику сутичку між нацкорпусом і анархістами, але справа закінчується мирно: сьогодні вони йдуть за спільну справу.

Марш починається вчасно. Колона рухається під звук барабанів по Олександрівському проспекту. Учасники несуть плакати “Краще оголю дупу, ніж одягну хутро”, “Цирк = в’язниця”.  Скандують: “Одеса – місто добра” і “Тварини – не іграшки”. Кінцева точка – Міський сад, де організатори влаштовують імпровізований концерт в Ротонді, ще раз оголошують вимоги і дякують всім, хто прийшли.

• Я тут, тому що наше століття – це століття гуманізму, і права тварин зараз удвіч актуальні, – каже активіст Іван Терещук. – Ми розуміємо, що тварини наділені свідомістю, почуттями, вони рівноцінні жителі нашої планети і споріднені нам створіння. Дуже дивно, що вони обмежуються в правах, можуть бути в’язнями зоопарків, цирків. Зараз прогрес дозволяє відмовитися від вживання тварин в їжу, використання їх в якості сировини для одягу, але ми все одно чомусь продовжуємо це робити.

Всього вимог цього року одинадцять. Серед них – заборонити експлуатацію тварин в цирках, дельфінаріях, жебраками і фотографами на вулицях, відмова від хутра і тестування на тваринах, евтаназії безпритульних тварин, поповнення червоної книги, припинення діяльності притравочних станцій і догхантерів. Також вимагають чітко визначити право власності на тварину, а ще – створити зоополіцію, яка б припинила жорстоке поводження з тваринами.

Такий марш організація UAnimals проводить щорічно. У цьому році приєдналося 24 українських міста і навіть станція на Антарктиді.

Нагадаємо, що нещодавно суд відповів на петицію зоозахисників і заборонив використання тварин у цирках. Також, якщо вас турбує проблема бездомних тварин, ви можете відвідати Home Me Fest 28-29 вересня в ТРЦ “Рів’єра”.

Катерина Харченко