Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
“Тварини – не іграшки!”: марш на захист прав тварин в Одесі


 Близько трьохсот одеських активістів вийшли 15 вересня на вулиці міста.  Марш “за права тварин” пройшов від Старобазарного скверу до Міського саду.  Серед вимог було створити зоополіцію і не використовувати тварин в цирках і дельфінаріях.

 Близько 12 години починають збиратися перші учасники. Сонце припікає, вітер розвіює прапори. Тут і близько п’ятнадцяти осіб у футболках нацкорпуса, і схожі на хіпі дівчата в довгих спідницях, і неформального вигляду підлітки. Багато людей тримають на повідках або в руках своїх вихованців. Тут же формується і веган колона з зелено-чорним прапором.  Помічаємо невелику сутичку між нацкорпусом і анархістами, але справа закінчується мирно: сьогодні вони йдуть за спільну справу.

 Марш починається вчасно. Колона рухається під звук барабанів по Олександрівському проспекту. Учасники несуть плакати “Краще оголю дупу, ніж одягну хутро”, “Цирк = в’язниця”.  Скандують: “Одеса – місто добра” і “Тварини – не іграшки”. Кінцева точка – Міський сад, де організатори влаштовують імпровізований концерт в Ротонді, ще раз оголошують вимоги і дякують всім, хто прийшли.

  • Я тут, тому що наше століття – це століття гуманізму, і права тварин зараз удвіч актуальні, – каже активіст Іван Терещук. – Ми розуміємо, що тварини наділені свідомістю, почуттями, вони рівноцінні жителі нашої планети і споріднені нам створіння. Дуже дивно, що вони обмежуються в правах, можуть бути в’язнями зоопарків, цирків. Зараз прогрес дозволяє відмовитися від вживання тварин в їжу, використання їх в якості сировини для одягу, але ми все одно чомусь продовжуємо це робити.

 Всього вимог цього року одинадцять. Серед них – заборонити експлуатацію тварин в цирках, дельфінаріях, жебраками і фотографами на вулицях, відмова від хутра і тестування на тваринах, евтаназії безпритульних тварин, поповнення червоної книги, припинення діяльності притравочних станцій і догхантерів. Також вимагають чітко визначити право власності на тварину, а ще – створити зоополіцію, яка б припинила жорстоке поводження з тваринами.

 Такий марш організація UAnimals проводить щорічно. У цьому році приєдналося 24 українських міста і навіть станція на Антарктиді.

 Нагадаємо, що нещодавно суд відповів на петицію зоозахисників і заборонив використання тварин у цирках. Також, якщо вас турбує проблема бездомних тварин, ви можете відвідати Home Me Fest 28-29 вересня в ТРЦ “Рів’єра”.

Катерина Харченко 

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми