Тварини теж мають права

Серед нас є ті, хто не може поскаржитися на людську жорстокість, хто не може попросити допомоги й ті, хто потребує нашого захисту. Чи часто ви замислюєтеся про долю котика чи песика, якого зустріли на вулиці? Чи часто ви після жахливих новин про нелюдські знущання над братами нашими меншими цікавитеся продовженням історії? Як покарали винних?

В Україні не так суворо слідкують за виконанням прав тварин. У нас все ще існують догхантери. Догхантери – це самоназві особи, які за власною ініціативою займаються відстрілом або отруєнням бездомних собак у населених пунктах. Собаки гинуть страшною смертю і найчастіше їх неможливо врятувати.
Піти втопити кошенят у нас в країні в порядку речей. Залишити десь далеко в полі коробку з цуценятами й тим самим приректи їх на смерть вважається нормою. Коли великого ведмедя тримають у клітці 3*4, майже не годують – це ж “дрессировка”, б’ють товстими палицями та, на завершення картини, жодного укриття в клітці не роблять, і він увесь день перебуває на сонці. Це все вважають нормою.
Саме для привернення уваги до проблем безпритульних та викинутих на вулицю звірів, тих, котрих катували люди, котрих утримують в жахливих умовах, в нашій країні влаштовують різноманітні марші та фестивалі. І ось одним з них є “Home me fest”.

Фестиваль пройшов в Одесі на території садового центру «Ваш сад» 16 вересня. Це другий одноденний благодійний фестиваль, де відвідувачів знайомлять із тваринами з одеських і обласних притулків. У ньому взяли участь понад 20 притулків та волонтерських організацій. Серед них були такі притулки як «Ковчег», «Ми відчуваємо…», «Котячий будинок» та волонтерські групи «AnimalSOSOdessa», «4 лапи» і «В добрі руки».
Всі звірі були щеплені й оброблені від паразитів. Вихованців можна було взяти безкоштовно, але обов’язково треба було мати при собі паспорт. Тих, хто хотів завести у себе вдома пухнастого друга, опитував куратор, потім потрібно було зареєструвати тварину в міжнародній базі. Після, партнери та спонсори фестивалю, роздавали корисні подарунки для тих, хто придбав собі друга.

Ті тваринки, яких не змогли привезти, були представлені фотокарточками, світлини були зроблені професійними фотографами, на яких максимально намагалися передати характер і всі переваги пухнастика. Більшість з них були безпородними, але зі слів куратора-волонтера: «І що, що без породи? Вона їм і не потрібна. Вони й так найкращі».

Найяскравішими доказами людської жорстокості були вихованці волонтерської групи «AnimalSOSOdessa». Серед них був песик із пошкодженою шиєю – це зробили діти, котрі використали його в своїх кошмарних забавах. Ще був песик Бублик, якого маленьким знайшли взимку у компанії трьох його братиків і сестричок. Інших цуценят розібрали, а ось Бублик все ніяк не міг знайти собі люблячого господаря, а все через те, що в нього була проблема з лапкою.

Багатьом відвідувачам було болісно дивитися на безпритульних тварин. Ось наприклад дев’ятирічна Марго, маленька відвідувачка, що прийшла на захід зі своїм старшим братом,  поділилася своїми думками: “Якщо б можно б було забрати їх всіх, то я б так і зробила. Мені дуже сумно дивитися, як вони сидять у клітках і очікують, що їх заберуть”.
Ветеринари, кінологи й волонтери розповіли про виховання та догляд за новими членами родини, як з ними подорожувати та як допомогти тваринам, які потрапили у біду. Всі охочі могли пожертвувати гроші на вході або ж придбати товари, які потім відправляли до притулків. А також були фуд-корти, прибуток з яких відправили на підтримку бездомним чотирилапим друзям.
На території було багато фотозон, де бажаючі могли сфотографуватися самі або за допомогою фотографа, зробити фото з новопридбаним улюбленцем.
За підсумками фестивалю свій будинок змогли знайти понад 60-ти котиків і собачок із 230. Через велику кількість учасників довелося ділити день на дві зміни, й після полудня привезли другу половину звірів.

Нагадаємо, що перший фестиваль пройшов в травні цього року в торговому центрі «Рів’єра». Де з 60-ти тварин будинок змогло знайти 38 пухнастиків.

 

Яна Бохонко 

 

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram