Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Учитися і навчати: викладачі факультету журналістики, реклами та видавничої справи невтомно підвищують свій рівень

От і цього разу аспірантка  кафедри журналістики, реклами та медіакомунікацій,  викладачка зазначеного вище факультету ОНУ імені І. І. Мечникова Червінчук Аліна Олегівна взяла участь у тренінгу з методики викладання журналістики конфлікту. Захід відбувався в Києві впродовж 27-28 вересня для викладачів вишів та журналістів. Його організувала ГО «Український інститут медіа та комунікації», яка й запросила Аліну Олегівну. На тренінгу представили посібник «Як викладати журналістику конфлікту», а учасники навчалися говорити зі студентами про війну та відвідали редакцію «Громадське».

Протягом двох днів учасники відвідували лекції,  серед порушених тем далі зазначені: як змінилась освіта у ХХІ столітті, правове регулювання конфлікту в Україні, як розмовляти з людьми, які пережили травму, як зберегти себе від травматизації та перевіряти джерела інформації.


Також відбулася зустріч із Вадимом Чернишем, міністром з питань тимчасово окупованих територій та ВПО.

«В Україні триває війна вже п’ятий рік поспіль, тому потрібно виробити методологію, як навчати студентів, що їм розповідати, – ділиться враженнями Аліна Олегівна. – І хоча в кожного викладача є певне уявлення, все одно такий формат допомагає побачити те, що сам не бачиш. Я більше дізналася про особливості інтерв’ю з людьми, які були травмовані подіями на Сході України. Такі практичні кейси планую використовувати в роботі зі студентами, зокрема, навчити, як не завдати ще більшої психологічної травми людям, на яких вплинула війна».

Зазначимо, тренінг проводився за підтримки фонду розвитку ЗМІ посольства США в Україні.

Харченко Катерина

Фото: Аліна Червінчук

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний