Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Україна Андрія Шевченка ― найпотужніша національна команда в історії держави

Андрій Шевченко

Україна Андрія Шевченка найпотужніша національна команда в історії держави

Ще два роки тому серед фанатів збірної України з футболу чулись фрази на кшталт: «Знову наші програли», «Нічого нового, краще б не дивились» і т.д. Сьогодні наша збірна є найкращою у відборі на ЄВРО-2020 ― 1 місце в групі, 13 очок з 15 можливих у 5 поєдинках. Яка причина такого колосального прогресу?

Сапронов пояснює

Після провального чемпіонату Європи 2016 в Франції національну команду очолив Андрій Шевченко. Колектив заграв новими барвами. З’явились нові молоді гравці: Матвієнко, Зінченко, Малиновський та інші. Малюнки гри стали менш прагматичними, стиль гри від захисту плавно змінився в атакувальний.  Проте цього не вистачило, щоб дістатися до групової стадії ЧС-2018. На шляху стала грізна збірна Хорватії восени  2017.

Шевченко тільки відчув смак перемог та поразок. Він був за крок від першого чемпіонату світу як головний тренер рідної країни. Відчувши свою провину за те, що команда не потрапила на мундіаль,* Шева відмовляється від посту головного тренера італійського «Мілану» та залишається зі збірною в складний момент, пообіцявши вивести команду на Чемпіонат Європи 2020. І він відповів за свої слова.

Причини успіху України

Перша із причин прогресу та вдалої гри у кваліфікації на Євро ― хороша захисна лінія (Кривцов, Бурда, Миколенко) та креативний півзахист (Зінченко, Малиновський та інші).

Все більше українців почали успішно виступати за кордоном у найкращих клубних чемпіонатах і не просто там заробляти, а реально грати. Головні зірки в цьому плані: Олександр Зінченко та Руслан Малиновський. Зінченко є найкращим лівим захисником Англійської Прем’єр- Ліги в сезоні 2018/19 і два сезони поспіль вигравав золото разом з Манчестер Сіті.  Легенда українського футболу ― Андрій Воронін в інтерв’ю для інформаційного агентства SportArena позитивно оцінив футболіста: «Він останній рік – гравець основного складу. Чим більше буде таких гравців, які будуть грати в Європі, тим сильніше буде наша збірна».

Руслан Малиновський ― гравець «Аталанти» та чемпіон Бельгії у складі бельгійського «Генка», заслужений гарматник та нинішній лідер збірної нового покоління. Голи з-за меж штрафної, прекрасна робота в опорній зоні, вибір позиції.

Наступним критерієм тріумфу є атмосфера в збірній. Вона змінилась. Тепер всі співають гімн. Як повідомляв наставник українців на прес-конференції  перед початком відбору національна  команда ― це місце, де футболісти можуть забути про невдачі в клубах та реабілітуватися перед фанатами за фіаско в командних кольорах.

Від хорошого гравця до прекрасного тренера ― один крок

У 2006 році наша збірна історично дісталась ¼ фіналу Чемпіонату Світу. Капітаном команди був Андрій Шевченко. Тепер він наставник «синьо-жовтих». І його підопічні впевнено крокують матч за матчем. За золотим бортом першого місця у відборі до Євро-2020 Португалія та Сербія. За 5 ігрових турів забито 11 голів і пропущений всього 1.

Таким чином, можна констатувати, що тепер футбольну Україну поважають наші та бояться чужі.

*мундіаль ― Чемпіонат Світу

Андрій Сапронов

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний