Українці + Covid19 = вакцина: реальне ставлення суспільства

У світі вже рік триває локдаун через пандемію коронавірусу, що захопив усі континети. Вакцина від Covid-19 та наслідки від неї стали одними з найбільш обговорюваних тем у суспільстві. Майже в усіх країнах світу вакцинація вже розпочалася ще минулого року, але найбільшої масовості вона набрала тільки у 2021 році. Україна не залишилася в стороні, тому від 24 лютого стартувала імунізація українців. Першими, хто отримує щеплення, є лікарі, військові, поліцейські та вчителі. Усі вони підпадають під перший етап вакцинації (в Україні заплановано проведення п’ять етапів).

За даними міністерства за 2 березня майже 5 тисяч українців вакцинувалися від коронавірусу від початку імунізації в країні (за перший тиждень). Президент України Володимир Зеленський також вакцинувався публічно від Covid-19. У Мінохорони здоров’я планують щеплювати до 15 тисяч осіб за день.

В Євросоюзі затвердили «ковідні» паспорти, які дають старт охочим подорожувати. Європа готова впускати до себе тільки за цієї умови. Хто саме видаватиме ці паспорти, поки невідомо, як і те, які саме вакцини потраплять до списку та будуть визнаними. Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що це рішення було складно прийняти, але усі країни ЄС погодилися. Меркель запевнила усіх, що протягом 3 місяців усі деталі стануть відомими, а наразі в’їзд до країн ЄС українцям заборонено. Винятками для в’їзду до Європейського союзу можуть бути:

•  Родичі, які входять до першого кола близьких, та проживаюсь на території тієї країни, куди плануєте подорож;
  • Догляд за людиною (має бути офіційно оформлене опікування);
  • Якщо у власності є нерухоме майно на території ЄС

Кожен із нас сприймає пандемію та вакцинацію по-різному, саме тому з метою узагальнення сприйняття українців вакцинації наша редакція провела опитування протягом чотирьох днів (з 2-го по 5-е березня 2021 року) в соціальній мережі ”Instagram”. Усі висновки в матеріалі зроблені виключно за даними відповідей користувачів соціальної мережі за вказаний період опитування.

Загалом у опитуванні активну участь взяло понад 100 людей. Середній вік опитуваних – 18 – 24 роки, у відсотковому співвідношенню чоловіків – 31,7%, а жінок – 68,3.%. Голосували користувачі з різних куточків світу, але найбільша частка голосів припала на такі міста: Одеса – 37,9%, Київ – 12,4%, Львів – 3,3% та Вінниця – 2,6%. Опитувані мали можливість не тільки проголосувати будуть чи ні вони робити щепленні, а й додати свій коментар, щоб аргументувати свою відповідь.

Результат опитування: 89 людей негативно ставиться до вакцинації від Covid-19, а лише 11 осіб згодні на щеплення прямо зараз. Ось найяскравіші приклади відповідей опитуваних: «Страшно, очень страшно», «Нормально отношусь, если работает», «Отвратительно, ведь это не является изученым медициной фактом», «Пока до нас дойдёт, то нормально будет», «Вакцинація – це добре, але не цією вакциною», «Неееет! Ужас! Вакцинироваться не буду!», «Почему бы и нет, если это уже необходимость наших реалий».

Як бачимо, то суспільство зараз не знайшло спільної думки стосовно вакцинації, адже завжди є ті, хто вірить лікарям, і ті, хто недовіряє. Можна зрозуміти обидві сторони, адже є факти, коли вакцинація не рятувала, а вбивала. І є ті, коли саме вакцина давала віру у майбутнє.

Отже, вакцинація має бути, але тільки тими ліками, що є перевіреними на людях. Зараз суспільство, як бачимо із висновків опитування, морально не є готовим та негативно ставиться до вакцинації. Усі люди мають право на вибір, а яким він буде – обирати лише вам. Бережіть себе та своїх рідних! Пам’ятайте, найдорожче, що у нас є – це здоров’я!

Владислав Вігєль