Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Українці + Covid19 = вакцина: реальне ставлення суспільства

У світі вже рік триває локдаун через пандемію коронавірусу, що захопив усі континети. Вакцина від Covid-19 та наслідки від неї стали одними з найбільш обговорюваних тем у суспільстві. Майже в усіх країнах світу вакцинація вже розпочалася ще минулого року, але найбільшої масовості вона набрала тільки у 2021 році. Україна не залишилася в стороні, тому від 24 лютого стартувала імунізація українців. Першими, хто отримує щеплення, є лікарі, військові, поліцейські та вчителі. Усі вони підпадають під перший етап вакцинації (в Україні заплановано проведення п’ять етапів).

     За даними міністерства за 2 березня майже 5 тисяч українців вакцинувалися від коронавірусу від початку імунізації в країні (за перший тиждень). Президент України Володимир Зеленський також вакцинувався публічно від Covid-19. У Мінохорони здоров’я планують щеплювати до 15 тисяч осіб за день. 

     В Євросоюзі затвердили «ковідні» паспорти, які дають старт охочим подорожувати. Європа готова впускати до себе тільки за цієї умови. Хто саме видаватиме ці паспорти, поки невідомо, як і те, які саме вакцини потраплять до списку та будуть визнаними. Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що це рішення було складно прийняти, але усі країни ЄС погодилися. Меркель запевнила усіх, що протягом 3 місяців усі деталі стануть відомими, а наразі в’їзд до країн ЄС українцям заборонено. Винятками для в’їзду до Європейського союзу можуть бути:

  •  Родичі, які входять до першого кола близьких, та проживаюсь на території тієї країни, куди плануєте подорож; 
  • Догляд за людиною (має бути офіційно оформлене опікування);
  • Якщо у власності є нерухоме майно на території ЄС

     Кожен із нас сприймає пандемію та вакцинацію по-різному, саме тому з метою узагальнення сприйняття українців вакцинації наша редакція провела опитування протягом чотирьох днів (з 2-го по 5-е березня 2021 року) в соціальній мережі ”Instagram”. Усі висновки в матеріалі зроблені виключно за даними відповідей користувачів соціальної мережі за вказаний період опитування.

 Загалом у опитуванні активну участь взяло понад 100 людей. Середній вік опитуваних – 18 – 24 роки, у відсотковому співвідношенню чоловіків – 31,7%, а жінок – 68,3.%. Голосували користувачі з різних куточків світу, але найбільша частка голосів припала на такі міста: Одеса – 37,9%, Київ – 12,4%, Львів – 3,3% та Вінниця – 2,6%. Опитувані мали можливість не тільки проголосувати будуть чи ні вони робити щепленні, а й додати свій коментар, щоб аргументувати свою відповідь. 

     Результат опитування: 89 людей негативно ставиться до вакцинації від Covid-19, а лише 11 осіб згодні на щеплення прямо зараз. Ось найяскравіші приклади відповідей опитуваних: «Страшно, очень страшно», «Нормально отношусь, если работает», «Отвратительно, ведь это не является изученым медициной фактом», «Пока до нас дойдёт, то нормально будет», «Вакцинація – це добре, але не цією вакциною», «Неееет! Ужас! Вакцинироваться не буду!», «Почему бы и нет, если это уже необходимость наших реалий». 

     Як бачимо, то суспільство зараз не знайшло спільної думки стосовно вакцинації, адже завжди є ті, хто вірить лікарям, і ті, хто недовіряє. Можна зрозуміти обидві сторони, адже є факти, коли вакцинація не рятувала, а вбивала. І є ті, коли саме вакцина давала віру у майбутнє.

     Отже, вакцинація має бути, але тільки тими ліками, що є перевіреними на людях. Зараз суспільство, як бачимо із висновків опитування, морально не є готовим та негативно ставиться до вакцинації. Усі люди мають право на вибір, а яким він буде – обирати лише вам. Бережіть себе та своїх рідних! Пам’ятайте, найдорожче, що у нас є – це здоров’я!

Владислав Вігєль

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми