Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Українці в Румунії

E9ADB808-1E21-477E-9DD2-0B7C4B4428CE

В Одеській національній бібліотеці  імені М. Горького 12 вересня за підтримки та участі наукових установ, державної адміністрації, громадських організацій, Генерального консульства Румунії в Одесі та Союзу українців Румунії відбулася презентація української громади Північної Добруджі.

Учасники конференції, серед яких були Ярослава Різникова, Наталія Петрова, В’ячеслав Кушнір, Геннадій Гладенький, Дмитро Черненко та гості дізналися більше про спільні взаємні зусилля між Україною і Румунією безпосередньо в представництві української діаспори в Румунії. Метою цієї зустрічі було ознайомлення одеської громадськості зі станом української громади на сьогодні  і дізнатися про її роль у розвитку міжкультурних та економічних зв’язків Румунії з Україною. Конференцію відкривала Ірина Бірюкова – генеральна директорка Одеської національної наукової бібліотеки.

  «Ми підключалися до початкових етапів роботи, допомагали в організації перших поїздок,  відпочинку на території Одеської області  дітей румунської діаспори, здійснювали культурні обміни, сприяли проведенню досліджень етнографічних українців на території Румунії», — розповіла Ярослава Різникова.

 «Величезна робота була здійснена колективом науковців ОНУ імені І. І. Мечникова, а саме факультетом історії та філософії і, звісно, професором В’ячеславом Григоровичем Кушніром,  якому вдалося об’єднати потужну команду людей, котрі переймаються цим питанням та для яких проблема української діаспори не тільки актуальна,  а й над якою вони працюють і живуть нею, а найголовніше — намагаються допомогти українцям у Румунії зберегти свою ідентичність», — додала голова управління зовнішніх зв’язків і європейської інтеграції, Ярослава Різникова.

Питання  розвитку української діаспори та збереження її ідентичності є не лише культурологічним, але й політичним. Також воно набуває зовсім інших трактувань п’ять  років поспіль через війну. Робота з діаспорами є дуже відповідальним кроком, що потребує спільних зусиль. Науковий колектив, дипломатичні органи, органи державної влади та місцевого самоврядування об’єдналися задля покращення контактів між громадами сусідніх країн.

Під час виступу Наталії Петрової, доцента кафедри археології та етнології України Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, на карті Румунії можна було побачити, настільки  поширена українська діаспора на всій території цієї держави. Також була представлена офіційна статистика динаміки чисельності українців Румунії, відповідно:

1956 рік – 60 479 – 0.35%

1966 рік – 54 705 – 0.29%

1977 рік – 55 510 – 0.26%

1992 рік – 65 765 – 0.29%

2002 рік – 61 091 – 0.28%

2013 рік – 51 703 – 0.27%

Представники Тульчанської філії Союзу українців повідомили, що в Румунії держава виділяє кошти на розвиток української освіти, видавничої справи та культури.

На конференції обговорювали історію Румунії та її культуру, за яких обставин сформувалась українська діаспора на сході, а також була представлена виставка науково-популярних видань румунських та українських дослідників.

У Румунії налагоджено видання української преси – українською мовою видаються часописи «Вільне слово», «Наш голос», «Український вісник», дитячий журнал «Дзвоник» та книжки українських письменників у Румунії, які кожен міг побачити та погортати на цьому заході.

Така міжнародна конференція проводиться не вперше, адже Союз українців у Румунії вже втретє ініціює такий майданчик для обговорення досліджень та перспектив. Хотілося, щоб популяризація культурної спадщини стала інтенсивнішою, і подальші плани, заявлені  на конференції, були реалізовані.

Гулінська Катерина

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний