Валерій Смирнов – літературне надбання Одеси

Одеса – живописне місто, що наповнювало і продовжує наповнювати творчих людей наснагою. Тут, біля бурхливого моря, народжувалося та проживало багато талановитих письменників і поетів, а деякі відомі літератори якийсь час жили в Одесі. Тож пропонуємо вам дізнатися про письменника, що зміг залишитися не лише в історії свого міста, а й стати відомим на всю Україну.

Письменство є невід’ємною частиною культури людства, тому важливо нагадати про День письменника, що проходить 3 березня кожного року. Беззаперечним є той факт, що регіон проживання впливає на особистість і на кінцевий продукт (у вигляді віршів, поем, оповідань тощо), – будь-який вірш стає новим і індивідуальним, навіть якщо на обрану автором тему писали безліч разів. На жаль, у наш час мало хто цікавиться літературним надбанням Одеси, оскільки пріоритети сучасного діджиталізованого людства набувають значних змін. Але це не означає, що культурна спадщина Одеси занепадає. Навпаки – вона різноманітна і в певний момент має властивість об’єднувати людей.

Тим, хто хоч трохи розуміється в культурному сегменті свого міста, знайоме ім’я Валерій Павлович Смирнов. Він – єдиний автор за всю історію Одеси, що все ще проживає в ній та до якого постійно приїжджають видавці і журналісти з ближнього і далекого зарубіжжя. Він перший з усіх одеських письменників, чиї книги видавалися в Одесі стотисячним тиражем. Автор 50 книг, загальний тираж яких перевищує три мільйони примірників. Багато критиків згадують його ім’я поряд з такими письменниками, як Валентин Катаєв, Ісаак Бабель, Ілля Ільф і Євген Петров. Зараз Смирнов вважається найбільш популярним з усіх письменників України серед російськомовних читачів і на пострадянському просторі, а також далеко за його межами.

Роман В. Смирнова «Чужа осінь» був проданий на Україні загальним тиражем 155 000 примірників – більше, ніж книга будь-якого іншого сучасного письменника України. Серед інших рекордів письменника є і такий: в 2002-2003 роках в Одесі було видано його 17 книг. З 2001 по 2009 рр. в українських і зарубіжних видавництвах вийшло 42 книги Валерія Смирнова, включаючи перевидання.

Наше місто сповнене відомими особистостями, про які, на жаль, мало хто говорить. Список таланоитих людей з кожним роком лише поповнюється. Так що цілком можливо, що наступного разу хтось напише матеріал саме про ваші досягнення!

Тамар’янська Вікторія, 2 курс, «OneBreath»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram