«Війна не може зупинити людину на шляху до знань»: студенти презентували свої проєкти на щорічній звітній конференції 

Студенти-журналісти взяли участь у 78-й студентській конференції факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І. І. Мечникова, що пройшла 6 травня в онлайн-форматі. Знаходячись у різних містах і навіть країнах, вони все одно змогли успішно презентувати свої наукові здобутки. 

Моніторинг ЗМІ, написання власних матеріалів, детальне вивчення обраних тем, спілкування з експертами — шлях до наукової конференції був довгим і насиченим. Такий ґрунтовний підхід студентів до справи забезпечив плідні результати праці. Майбутні медійники підготували вичерпні доповіді, в яких коротко підсумували свою роботу. Дехто з них підкріпив розповідь презентаціями та лонгрідами, які унаочнили інформацію. 

Модерувала захід завідувачка кафедри журналістики, реклами та медіакомунікацій Світлана Леонідівна Брошкова, яка урочисто розпочала конференцію, побажавши присутнім продуктивної роботи. 

На початку конференції з вітальним словом виступила декан факультету журналістики, реклами та видавничої справи, професор Олена Андріївна Іванова: «Весну ми на факультеті традиційно зустрічаємо студентською науковою конференцією: сила і завзяття природи поєднуються із силою і завзяттям творчості, пошуком нового, відкриттям світу і себе у виконанні нашого студентства. Цього року весна особлива,  бо повномасштабна війна рф проти України повністю зруйнувала всі плани й очікування українців, але не похитнула нашого духу, не зламала нашої волі, не відняла у нас віру у перемогу правди. Саме тому ми вирішили не відмовлятися від наукової дискусії, демонстрації творчих здобутків, обміну актуальними міркуваннями  та провести у форматі онлайн повноцінну студентську конференцію».

Цього разу щорічна наукова конференція не ділилася на підсекції, тож присутні отримали можливість зануритися у широкий спектр тем. Усього було представлено 35 доповідей. Деякі з них викликали жваві дискусії, що дозволило авторам робіт по-новому поглянути на вже зроблене й отримати поштовх до подальших досліджень. В обговоренні брали активну участь як студенти, так і викладачі. Найбільшу дискусію викликали виступи на такі теми: «Наративи російської пропаганди у роботі пресслужб» (доповідач — студентка 4 курсу Анастасія Верис, науковий керівник — проф. О. А. Іванова), «“Віктімблеймінг, або хто винен насправді?”: історії потерпілих від злочинів у фокусі ЗМІ» (доповідач — студентка 3 курсу Єлизавета Цурікова, науковий керівник — ст. викл. А. О. Червінчук),  «Вік та краса: проблема взаємозалежності» (доповідач — студентка 4  курсу Єлизавета Шереметьєва, науковий керівник — доц. Д. О. Виставкіна) тощо.

На завершення Олена Андріївна підсумувала таку активну роботу учасників конференції: «П’ять годин наполегливої, творчої, цікавої, різнопланової роботи вкотре переконали мене як декана в тому, що факультет живе, працює, демонструє результат, рухається вперед і разом з усіма українцями протистоїть війні, протистоїть їй своїм розумінням ситуації, своїм професійним зростанням, своєю витримкою. Творча особистість завжди прагне бути почутою та мати розуміння і підтримку колег, а наукова конференція той формат, що дозволяє це реалізувати вповні. Тому й не дивно, що було так багато питань, роздумів, натхненних облич, захоплених і захопливих голосів. Я пишаюся нашими студентами! Їм під силу професійні вершини!».   

Своїми враженнями про участь у конференції поділився Владислав Кушнір, студент 2-го курсу: «Із початком конференції розумієш, що прийшов на свято. Навіть через екран відчуваєш, який гарний настрій у кожного, хто бере в ній участь. Цьогоріч студенти всього факультету виступали разом. Раніше конференція проходила по кафедрах. З одного боку, цьогорічний підхід дійсно дуже класний, бо ми можемо побачити і знайти для себе щось нове. З іншого боку, 5 годин поспіль заслухати кожного було нелегко, тому, на жаль, деякі студенти не змогли повністю розкрити теми своїх доповідей через брак часу та втому. Проте, незважаючи на всі труднощі, ми показали, що війна не може зупинити людину на шляху до знань».

Також про свої враження розповіла студентка 4-го курсу Олександра Ковальова: «Під час дистанційного навчання завжди меншає кількість єднальних заходів, але їх проведення особливо важливим є саме зараз, коли почалась ескалація російсько-української війни. Наукова конференція — один із небагатьох способів зібратися всім факультетом і відчути, що ти не один, незважаючи на те, що її головна мета залишається освітньою. Так, може здаватися, що п’ять годин — це досить великий часовий проміжок, але водночас це дає можливість повернути відчуття періоду “до 24 лютого” хоча б ненадовго».

Уже за рік ми зустрінемося на наступній, 79-й науковій конференції. Віримо, що вона проходитиме так, як і раніше, — в університетській аудиторії та без воєнних дій за вікном.

Анастасія Єрьоменко,

 пресслужба факультету

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram