«Вікторія» знову відкрита для дітей

В Одесі знову запрацював дитячий спортивно-оздоровчий табір «Вікторія». Приймав дітей табір вперше з того самого дня, як відбулася страшна трагедія, внаслідок якої загинуло троє дівчат. У нас є можливість розповісти про життя цього табору зсередини. Отже, нове життя «Вікторії» очима журналістки, що місяць займала посаду виховательки в таборі, про який досі відгукуються «той самий».

Ще восени цього року стало відомо про майбутні плани щодо відкриття табору вже в серпні. Як повідомляє «Думская», тоді ж начальниця департаменту освіти і науки Одеської міськради Олена Буйневіч розповіла журналістам, що перша після пожежі зміна складається зі 103 дітей, переважно пільгових категорій. Відпочинок дітей запланували з 9 по 28 серпня.

Про заселення в дерев’яні будиночки й мови бути не може: територія огороджена. Дітей селитимуть в один з трьох кам’яних корпусів «Вікторії», де  в липні закінчилися ремонтні роботи, на які витратили близько 5 млн гривень, про це свідчить тендерна документація, опублікована на сайті ProZorro.

День «ІКС»

Настав той самий день, коли табір знову заживе колишнім життям та наповниться дитячим сміхом. Всі вихователі з самого ранку чекають на дітей, ошатно вбрані в кепки та галстуки, на яких червоним по білому красується надпис «Вікторія».

Оскільки  увага до табору зараз підвищена, ми чекали від батьків та від самих дітей різні неприємні запитання та, більше того, ми були до них готові. За день до заїзду нас попередили, що вести які-небудь розмови стосовно теми пожежі не бажано, а у разі чого відповідати: «Я нічого не знаю, мене там не було». Але ніяких розмов вести й не довелося, батьки цікавилися лише щодо майбутнього дерев’яних будиночків, оскільки саме туди дітей не віддали б ніколи. «Звичайно, перед тим, як віддавати свою дитину в цей табір, я перерила весь Інтернет в пошуках інформації, чи безпечно тут буде моїй дитині зараз. Я впевнилася, що ті будинки, в одному з яких трапилася пожежа, з самого початку були неправильно спроектовані, тому сталося те, що сталося. Зараз дітки житимуть в кам’яних корпусах, а там вже безпечно, до того ж, нажаль, досвід навчив все ж таки керівництво, тому я впевнена, що все буде добре», — коментує мама одного з відпочивальників Уварова Ніна.

Повинна сказати, що емоції дітей, як тільки вони зайшли на територію табору, не можна передати словами. Майже всі вони вже відпочивали тут раніше, тому були дійсно щасливі потрапити сюди знову. «Вікторія» подарувала їм друзів, з якими вони знову зустрінуться та проведуть три незабутніх літніх тижня.

Ігнатенко Анастасія відпочивала у таборі у вересні 2017, вона допомагала дітям рятуватися з палаючого будиночку, а зараз без жодного сумніву приїхала сюди знову. «Я була дуже засмучена, коли дізналася, що табір не буде працювати того року, в мене ніби пропало літо, тому неймовірно рада, що вже цього року в мене є можливість відпочити в улюбленому таборі», — говорить дівчина.

«Вікторія» під об’єктивом камер

Як вже згадувалося раніше, увага до «Вікторії» зараз дійсно підвищена, тому журналісти з регіональних та місцевих каналів провели з нами майже весь перший тиждень відпочинку. Майже щодня ми очікували на них, готувалися до зустрічі: діти на тихій годині були змушені до блиску вимивати свої кімнати, незважаючи на графік чергувань. Одного прибирання було недостатньо, аби журналісти не сказали, що в кімнатах антисанітарія, оскільки діти дуже швидко забруднювали все знову.

Переглядати сюжети — діло захоплююче, особливо, коли слідкуєш за виникненням нових мінусів табору. На одному розповідають, що корпус, навіть після ремонту, знаходиться в аварійному стані , показуючи дірки в стіні з корпусу, де досі йде ремонт, діти в ньому не живуть насправді. Інші,  батькам за кадром доводять, що діти не знають, як діяти у разі пожежної евакуації. До речі, пожежна безпека. Напевно, саме ж це цікавить всіх найбільше?

Що стосується цього, то можете не хвилюватися. В першу чергу, всі вихователі ще за день до заїзду дітей були проінформовані та навчені що робити у разі пожежі. Дві години лекції, перегляд та вивчення планів евакуації з поверху, тренувальна евакуація, одягання протигазів — знаємо все. Дітям ще в перший день були повідомлені всі правила безпеки при поводжені з вогнем, при відпочинку на воді, і про те, що територія, яка огороджена закрита для доступу.

Відпочинком залишилися задоволені всі. В останній день кожен ходив зі сльозами на очах: і вихователі, і діти. Зараз у «Вікторії» добудовують ще один кам’яний корпус, і вже наступного літа очікують на відпочинок не одну сотню дітей.

Анастасія Рябкова