Випускники ОНУ: як стати успішними після закінчення університету

Ще кілька років тому вони навчалися в стінах цього вишу, а зараз вже готові розповісти про свій досвід та необхідні вміння в сучасному дорослому житті – з повчальною лекцією до нас завітали випускники Ольга Черченко, Сергій Опанюк та Магомед Дончаєв. Вони розкажуть про те, як розкрити свій потенціал, які якості розвивати, а до яких поставитись обережно.

Фото автора

Сергій Опанюк: «Якість, яка знижує продуктивність, гальмує роботу й призводить до розчарування».

Сергій закінчив економіко-правовий факультет і наразі працює адміністратором в Impact Hub Odessa. Він координував такі проекти як SOIN School, EGAP Challenge, Hub Lab. Вважає, що найбільш загрозливою рисою для молодих спеціалістів є перфекціонізм! На думку спікера, він проявляється в небажанні делегувати, неуважності до людей, акцентуванні уваги на форматі та дрібних шаблонних речах більше, ніж на змісті, ігноруванні очевидного та бажанні йти від відповідальності. Сергій зізнається, що й сам колись був заручником прагнення до ідеального.

Випускник поділився кількома порадами стосовно цієї проблеми:

  • навчитися виходити із зони комфорту;
  • концентрувати увагу на більш вагомих речах, так як прискіпливе ставлення до формату роботи – марна трата часу;
  • не боятися невдач, адже людські помилки – невід’ємний складник життя;
  • не чекати ідеальних умов;
  • та найголовніше – не орієнтуватися на тих, хто досяг більшого. Ви не є іншою людиною, ви є ви. Кожен розвивається відносно самого себе.

Також Сергій «розколовся», що академічних знань університет йому не приніс, але натомість навчання в ОНУ дало можливість долучитися до студентської спільноти.

Магомед Дончаєв: «Як не поховати свій потенціал та на які навички звернути увагу».

Сьогодні Магомед – генеральний директор промоутерської компанії Boom Box Promotions і помічник голови Всеукраїнської суспільної організації «Діаспора чеченського народу». Головною рисою для досягнення власних цілей вважає потенціал. Випускник розповів, кому, на його думку, компанії надають перевагу та яких людей готові розвивати. Саме для Магомеда потенціал – це нестримне бажання та готовність робите все можливе для того, щоб обійняти омріяну посаду.

Він окреслює 5 факторів, притаманних потенціалові:

  • мотивація;
  • допитливість;
  • проникливість;
  • адаптація;
  • цілеспрямованість.

Вважає, що вірогідність обрання на посаду людини, яка на співбесіді ставить багато різноформатних питань, сягає 90%. Також спікер радить навчитися адаптуватися до різних умов професійного існування, адже випадки, коли працівник матиме змогу поспати всього кілька годин на добу й не зможе втамувати голод за цілий день, трапляються дуже часто. Магомед рекомендує вже на 3-4 курсах навчання серйозно замислюватися про те, ким, де та як ви хочете працювати після закінчення університету. Також випускник зізнається, що навчання в ОНУ принесло йому чимало корисних зав’язків із людьми, які колись були його однокурсниками, а зараз обіймають поважні посади.

Ольга Черченко: «Що відрізняє гарного працівника від зручного?»

Тільки рік тому вона «випустилася» з ОНУ, а вже зараз Ольга – менеджер із розвитку бізнесу в IT-компанії «Soft Seq». Випускниця розповіла про таку важливу навичку як вміння говорити «ні» керівництву. Вона вважає, що робота, виконана працівником якісно та в межах відведеного часу, має право називатися успішною. Але існує чимало перешкод, яких, на думку Ольги, можна або уникнути, або зовсім позбутися. Часто, особливо в невеликих організаціях, той чи інший працівник виконує роботу офіс-менеджера замість того, щоб займатися своїми обов’язками. Саме тому Ольга рекомендує навчитися розмовляти зі своїм керівником, адже будь-яку проблему можна вирішити саме цим простим шляхом. Вона радить одразу доступно пояснити те, що Ви виконуватиме лише ту роботу, за яку вам платитимуть гроші, або доведеться обговорити деталі щодо додаткової заробітної плати за перевиконання норм праці. Саме такий підхід до професійної діяльності випускниця називає найвдалішим і спроможним принести не тільки грошовий дохід, а й можливість рухатися вгору кар’єрними сходинками.

Катерина Голинська

Читайте також:

Випускниця Маша Себова: про роботу на “Новому” та подорожі за копійки

Практика на “СТБ” та “Першому Національному”: досвід студентки

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram