Виставка «Квантовий бог» — мистецтво сучасності

В період з 16 по 28 лютого в Одесі проходила виставка місцевого художника Олексія Богатирьова, яка вразила своєю оригінальністю чималу кількість людей. 

Галерея ARTODESSA сумісно з будівельною компанією «ЮДИСТРОЙ» надали можливість кожному охочому впродовж всього тижня абсолютно безкоштовно відвідати художню виставку. Гостей запрошували до галереї, що знаходиться в літньому театрі міського саду.

Для автора картин, Олексія Богатирьова, це вже не перша спроба виставлення своєї творчості на суспільний “суд” глядачів. Свої роботи він також демонстрував у виставковому залі Одеської організації Спілки художників України та в центрі сучасного мистецтва «Тирс». 

«КВАНТОВИЙ БОГ» – це збірка картин, написаних в стилі DIGITAL ART, за допомогою новітніх технологій. Такий формат має під собою на увазі комбінування реальних фотографій з графічними домальовками, введенням у фотографію додаткових зображень на етапі її редагування. 

Олексій Богатирьов працює з готовими зображеннями, фотографіями або графічними малюнками і поєднує їх між собою, створюючи зовсім новий  результат. Такі картини стилістично ідентифікуються як мікс-медіа, тобто поєднання цифрових технологій та класичного мистецтва. Вони виділяються своїми колірними й просторовими модифікаціями.

Для гостей, які завітали на виставку, було представлено понад 15 картин, кожна з яких кардинально відрізняється від попередньої. Яскраві кольори, їх переливи під різним ракурсом, складнопобудовані фігури та безліч деталей змусили не одну хвилину спостерігати та осмислювати побачене. Певної атмосфери надавала класична музика, що безперервно грала впродовж всього часу. Не обділили увагою і старовинне піаніно, за словами працівника галереї, йому вже понад 200 років. Всім хто вміє грати на інструменті, дозволили проявити свої таланти, тому іноді лунала “жива” музика, що перепліталась з монологами та діалогами на тему мистецтва. 

Нестандартність підходу до створення картин викликала різноманітні реакції. Для когось це справжній прорив в сучасному мистецтві, свіжий погляд на сучасність, а декому він досі залишився незрозумілим та переоціненим.

Довгий час питання про те, чи є цифрове мистецтво мистецтвом, створювало дисонанс думок та поглядів авторитетних персон у сфері мистецтва, але все ж таки у 21 столітті цей напрямок почав набувати своєї популярності. 

Своєю думкою щодо цієї теми поділився один з присутніх гостей, художник-початківець, Олександр: «Кожен побачить в картинах те, що в нього відбувається у свідомості, тому для кожного все зовсім різне. DIGITAL ART дозволяє відкрити себе, виплеснути своє натхнення, як і всі інші напрямки та стилі, тому для себе особисто я ставлю його на один рівень з іншими. Все з часом має розвиватись, у 21 столітті критерієм для мистецтва нині є не сам витвір, а та реакція, яку він викликає у глядача».

Здивував Олексій Богатирьов не лише неординарністю своїх картин, а й їх назвами. Відвідувачам сподобалися: «Конь педальный. Прогресс», «Камуфляж», «Денщины в поисках бриллиантов», «Отпечаток творца» та «Женский космос». 

Гості відвідували виставку впродовж всього дня. Не забуваючи про надзвичайний стан в країні, при вході всіх просили надягати засоби особистої безпеки та дотримуватись дистанції. Всі прохання, без зайвих попереджень, було дотримано. Якщо в приміщенні дистанція між присутніми була достатня, то захисні маски дозволяли зняти. Не дивлячись на нестандартність тематики, у двері галереї входили люди різної вікової категорії, починаючи від дітей і закінчуючи людьми похилого віку, адже для мистецтва меж немає, тим паче вікових. 

Анастасія Архангородська

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram