Виставка одеського художника, якого знає Білий дім

Відкриття виставки одеського художника Льва Межберга відбулося у Всесвітньому клубі одеситів.

Лев Межберг ーодеський художник всесвітнього значення, який виставляв свої картини в Білому домі. Він був визнаниму всьому світі ще зажиття.

Лев народився в Одесі 24 серпня 1933 року. Змалку мав прагнення до малювання, ще вчотирьохрічному віці написав свій перший автопортрет. Закінчив дитячу художню школу та Одеське художнє училище, потім розпочавсвоє самостійне життя у мистецтві та презентувавсвою першу особисту виставку в Будинковіхудожників на ВеликійАрнаутській. Згодом його картини купували й Третьяковська галерея, і музеї Києва та Одеси.

У 70-ті роки та період застою художнив зазнав тиску та вирішив імігрувати до США разом з дружиною та маленьким сином. Лев обрав Нью-Йорк, де згодом жив і працював. Там він орендував невелику майстерню, яка стала улюбленим місцем музикантів, поетів, живописців. Через декілька років Межбергом зацікавилася низка американських галерей. Лев став першим закордонним митцем, який презентував свою виставку в Білому домі.

Останні свої роки життя він провів наодинці зі своїми картинами в Європі та Ізраілі. 18 липня 2007 року Лев Межберг помер у Італії в своїй майстерні.

Презентація виставки в нашому місті відбулася 3-го жовтня та триватиме весь жовтень. Виставку організовує та розміщує організація «Всесвітній клуб одеситів», що на вулиці Маразлієвська, 7.

Директор клубу Григорій Барац коментує подію так: «Ця виставка — не виставка-продаж. Це виставка для тих людей, котрим не важливий реалістичний сюжет. Важливе мистецтво митця. Є в цьому певний настрій, він іде від душі й майстерності».

Христина Лашкова