Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Виставка одеського художника, якого знає Білий дім

Відкриття виставки одеського художника Льва Межберга відбулося у Всесвітньому клубі одеситів.

 

Лев Межберг ーодеський художник всесвітнього значення, який виставляв свої картини в Білому домі. Він був визнаниму всьому світі ще зажиття.

Лев народився в Одесі 24 серпня 1933 року. Змалку мав прагнення до малювання, ще вчотирьохрічному віці написав свій перший автопортрет. Закінчив дитячу художню школу та Одеське художнє училище, потім розпочавсвоє самостійне життя у мистецтві та презентувавсвою першу особисту виставку в Будинковіхудожників на ВеликійАрнаутській. Згодом його картини купували й Третьяковська галерея, і музеї Києва та Одеси.

У 70-ті роки та період застою художнив зазнав тиску та вирішив імігрувати до США разом з дружиною та маленьким сином. Лев обрав Нью-Йорк, де згодом жив і працював. Там він орендував невелику майстерню, яка стала улюбленим місцем музикантів, поетів, живописців. Через декілька років Межбергом зацікавилася низка американських галерей. Лев став першим закордонним митцем, який презентував свою виставку в Білому домі.

Останні свої роки життя він провів наодинці зі своїми картинами в Європі та Ізраілі. 18 липня 2007 року Лев Межберг помер у Італії в своїй майстерні.

Презентація виставки в нашому місті відбулася 3-го жовтня та триватиме весь жовтень. Виставку організовує та розміщує організація «Всесвітній клуб одеситів», що на вулиці Маразлієвська, 7.

Директор клубу Григорій Барац коментує подію так: «Ця виставка — не виставка-продаж. Це виставка для тих людей, котрим не важливий реалістичний сюжет. Важливе мистецтво митця. Є в цьому певний настрій, він іде від душі й майстерності».

 


Христина Лашкова

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми