Work and Travel: Можливість побачити світ

Студентство – це вдалий час для подорожей та для того, щоб заробити трохи грошей. Саме статус студента на денній формі навчання дає такі можливості. Для цього існують спеціальні програми, які дозволяють студентам працювати в усіх країнах Євросоюзу, США, Туреччини та Мексики. З тих пір як безвізовий режим став доступний українцям, таких програм стало ще більше. Якщо у вас ще немає планів на зимні канікули і ви давно хотіли почати подорожувати, але завжди щось заважає, то ця стаття буде вам корисна і сподіваюсь, що розвіє усі ваші сумніви.

Я хочу розповісти про дві програми, які я сама спробувала і яка з них, на мою думку, краща.

“Work and Travel USA” – напевно, вже всі чули про цю програму. Якщо ви давно дивитися американські фільми і мрієте поринути в атмосферу американського життя, то ця програма для вас. Вона дозволяє працювати в США з початку травня до вересня. Зазвичай пропонують такі роботи як офіціант, помічник на кухні, персонал в парку розваг, продавець у продуктовий магазин або будь який інший, покоївка в готель та рятівник біля басейну.

Як на мене, то найкраща вакансія це рятівник у басейна. Вона можливо звучить якось дуже серйозно, але насправді нічого складного немає. Для початку потрібно вміти плавати та отримати сертифікат який дозволяє працювати рятівником в Америці. Щоб його отримати потрібно пройти зазвичай чотирьох денний тренінг, який проводить сам роботодавець, який приїжджає до України. Тренінг містить дві частини – практичну та теоретичну. В практичній частині роботодавець дивиться як добре ви плаваєте і скільки часу можете протриматися у воді та вчить як правильно рятувати людей. В теоретичній частині розповідають про обов’язки та як надавати першу допомогу. Загалом робота полягає в тому що, потрібно сидіти та спостерігати за людьми у воді протягом усього дня та раз в годину перевіряти кількість хлору у воді та записувати це.

Зазвичай басейни відкриваються в 11 або 12 годині дня і працюють до 8-9 години вечора, але бувають і виключення. Тобто працювати на день можна від 6-12 годин. Американська робоча неділя містить 40 годин, але були випадки коли я працювала 60 годин, тому що не вистачало працівників і було 37 годинна тиждень, через погодні умови. Заробітна праця становить від 7,25-12 доларів за годину, все залежить від штату у якому працювати. Понаднормові часи оплачуються трохи більше.

Багато людей відмовляються від вакансії рятівника тому що, їх бентежить що потрібно цілий день сидіти і по суті нічого не робити, що це дуже нудно. Так, іноді і справді стає нудно, і ще дуже спекотно та не всі відвідувачі люб’язні. Але коли людей немає( а це перша половина дня або вже самий кінець) або дуже мало, можна плавати у басейні. Взагалі американці дуже милі і жителі дому у якому знаходиться басейн завжди намагаються нагодувати, принести книжку, щоб не було нудно або просто годинами розмовляли.

Щоб зареєструватися на програму потрібно знайти агентство, яке підбере вакансію із урахуванням вашого знання англійської. На жаль, без агентства ніяк не обійтись, тому що саме воно надає спонсора, який гарантує як США, що ви не залишитесь там нелегально, так і Україні що ви повернетеся в цілості. Послуги агентства коштують від 1200 доларів та ще будуть витрати на візу та переліт.

“Work and Travel” це гарний варіант, щоб і підтягнути англійську і спробувати американське життя на смак.

Ще одна не менш цікава програма “ZAV” – «Зимова і Літня практика в Німеччині» – це програма від німецького федерального агентства зайнятості, яка дає можливість студентам жити і працювати в Німеччині в період літніх і зимових канікул.

Згідно з умовами програми, кожен студент може працювати в Німеччині не більше 90 днів протягом 12 місяців. При бажанні весь період (90 днів) можна розбити на два періоди і поїхати на роботу двічі на рік.

Наприклад, влітку на 60 днів і взимку на 30 днів або навпаки. Якщо ж 90 днів були використані, ліміт буде вичерпано і поїхати на роботу буде можливо тільки через 12 місяців з першого робочого дня. Можна поїхати працювати по своїй спеціальності, якщо самостійно зможете знайти таке оплачуване стажування, або простіший варіант – звернутися до агентства, яке підбере вам вакансію. Без знання німецької мови пропонуються вакансії на сільгосппідприємствах – збір ягід, фруктів, овочів.
Зі знанням німецької мови на рівні А2, В1, В2 доступні вакансії в сфері обслуговування – офіціант, помічник на кухні, прибирання приміщень, продавець, касир, покоївка в готель, різноробочі на підприємства та тому подібні.

На таких вакансіях можна розраховувати на мінімальну ставку, яка в Німеччині становить 9.19 євро в годину, іноді трапляються вакансії із заробітною платнею 12 євро на годину, і це велика вдача. Робочий день становить від 7,5 годин до 12 годин 5 або 6 разів на тиждень, все залежить від обраної вакансії. Я обрала вакансію на марципановій фабриці
“Niederegger”, яка знаходиться у чудовому невеликому місті Любек, від якого 45 хвилин на поїзді до Гамбургу. Робота полягала в пакуванні цукерок, майже кожного дня доводилося робити різну роботу, тому не було нудно. Взагалі агентства відправляють на вакансію зразу кілька людей, тому можна не переживати, що будете самі, разом працювати набагато веселіше. Також це можливість завести нові знайомства із різних міст України. Кожні вихідні була гарна нагода, щоб побачити щось нове в місті якому живеш або поїхати до іншого. Так за 2,5 місяці я відвідала 4 міста – Гамбург, Шверін, Берлін та на зворотному шляху заїхали до Кракова, щоб побачити озеро “Морське-Око”.

Єдина неприємніст,ь яка сталася це було житло, тому що воно не відповідало своїй завищеній ціні та умови, які залишали бажати кращого. Таке може статися не залежно від програми, яку ви обираєте, та іноді навіть не від агентства, вже як пощастить. Тому краще завчасно самостійно пошукати житло.

В Німеччині майже не можливо зняти житло на такий короткий період часу як 3 місяці, тому краще пошукати університет в місті якому будете жити та гостьові будинки, які призначенні для іноземних студентів на такий короткий час, вони мають не високу ціну та хороші умови.

Головним чином цю програму відрізняє від “Work and Travel” відсутність потреби в робочій візі та значно менші суми за вакансію, від 200-500 євро та звичайно дешевша дорога до Німеччини. Тому, якщо в вас ще не має планів на зиму і ви обожнюєте подорожувати, то це саме ваш варіант!

Зубкова Олександра

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram