XХ Black Sea Cup 2021: змагання без перешкод

Щорічний 20-й міжнародний турнір з карате «Black Sea Cup»  за підтримки Ukrainian Karate Federation та ГО ДСК «Тигрьонок» відбувся в Одесі 25-26 вересня 2021 року на території спорткомплексу «Black Sea-PSV».

Головною метою змагань, як зазначають організатори, є популяризація та розвиток карате в країні, залучення активної молоді до занять спортом та підвищення рівня майстерності спортсменів. Загалом, у турнірі прийняли участь 715 спортсменів та 37 карате клубів з усіх регіонів України.

Учасники мали змогу продемонструвати свої вміння у володінні класичним японським стилем карате-до Шотокан (Сьотакан), головною відмінністю якого від інших є те, що для карате-до Шотокан характерні удари ногами та витончені прийоми бою на близькій дистанції. Він вимагає чітких знань техніки, гарної фізичної підготовки, граничної самовіддачі та витривалості. «Змагання це один із етапів підготовки команд на чемпіонат України. Організація була на доволі високому рівні, проте були й певні недоліки: наприклад, робота деяких суддів не відповідала рівню спортсменів. Сподіваюсь, що в майбутньому організатори звернуть на це увагу. А от спортсмени були налаштовані рішуче та показали гарний результат», зазначає Денис Криловський, головний тренер збірної команди 16+ з карате Одеської області та головний тренер клубу «LEGION».

Денис Криловський

Аріадна Панчук, яка посіла 2 місце у ваговій категорії до 55 кг, до речі, студентка 2 курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи, вирішила поділилася з нами своїми враженнями: «Для мене це був перший турнір у новій віковій категорії, тож виступати було дуже цікаво. Для мене цей спорт вже став важливою частиною життя: займаюся ним із 8 років, і дуже цьому радію. Я прийшла до своєї рідної зали ще маленькою дівчинкою тільки тому, що мене зацікавило це візуально, та залишилася тут надовго. Так почався мій шлях у світі карате».

Аріадна Панчук

Японське бойове мистецтво вже протягом багатьох років стрімко набирає популярності. Тож, Денис Криловський також акцентує увагу на тому, що карате в Україні знаходиться на високому рівні: багато клубів демонструють хороший спортивний результат та мають низку спортсменів, які складають один одному конкуренцію. Водночас (як і більшість бойових видів спорту) він є важким та травмонебезпечним, потребує терпіння та витривалості. Тому кожен спортсмен немає значення: професіонал чи початківець   заслуговує на велику повагу.

Найважливішим у карате (та водночас це є порадою), за словами головного тренера збірної Одеської області, є те, що незалежно від результату бою потрібно ретельно аналізувати свої помилки, ніколи не переставати вірити в себе, не опускати руки та не зупинятися на досягнутому! А головне – ніколи не бійтеся починати!

Єлизавета Кошуба, 1 курс