Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
З Днем студента: привітання студентам від студентів

Gaudeamus igitur,
Juvenes dum sumus!*

Міжнародний день студента відзначається щороку 17 листопада. Наша редакція приєднується до привітань та приймає їх!

Історія цього свята має трагічний початок. 28 жовтня 1939 року підрозділи СС та поліції розігнали мирну демонстрацію з нагоди 21 річниці створення Чехословацької Республіки. Під час сутичок студент медичного факультету Ян Оплетал отримав тяжкі поранення і через 2 тижні Ян помер. На похороні студента сталися чергові сутички з поліцією, на цей раз вони були більш масштабними.

Наступного дня у Берліні відбулася нарада за участю Адольфа Гітлера, на якій було прийнято рішення закрити чеські вищі навчальні заклади, які відкрилися тільки після перемоги над нацистським режимом. Відразу після закриття університетів почалися масові арешти чеських студентів, лідерів студентських організацій було страчено в празьких в’язничних стінах, понад 1200 заарештовано.

Міжнародна Рада Студентів на зборах у Лондоні прийняла заяву, що 17 листопада в пам’ять про вищезгадані події в Чехії оголошено Міжнародним днем студентів.

Студенти й зараз залишаються двигуном прогресу та рішуче реагують на проблемні моменти життя суспільства. Важливо пам’ятати, що саме молодь — це майбутнє будь-якої держави, тому вони повинні бути ерудованими, кмітливими та з «полум’ям в очах» — так, ми повинні бути такими! Тож, зі святом, друзі!

* “Отже, веселімося,
Поки ми молоді!”
середньовічна студентська пісня, студентський гімн.

Злата Янушина,
студентка 4 курсу

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми