З Днем студента: привітання студентам від студентів

Gaudeamus igitur,
Juvenes dum sumus!*

Міжнародний день студента відзначається щороку 17 листопада. Наша редакція приєднується до привітань та приймає їх!

Історія цього свята має трагічний початок. 28 жовтня 1939 року підрозділи СС та поліції розігнали мирну демонстрацію з нагоди 21 річниці створення Чехословацької Республіки. Під час сутичок студент медичного факультету Ян Оплетал отримав тяжкі поранення і через 2 тижні Ян помер. На похороні студента сталися чергові сутички з поліцією, на цей раз вони були більш масштабними.

Наступного дня у Берліні відбулася нарада за участю Адольфа Гітлера, на якій було прийнято рішення закрити чеські вищі навчальні заклади, які відкрилися тільки після перемоги над нацистським режимом. Відразу після закриття університетів почалися масові арешти чеських студентів, лідерів студентських організацій було страчено в празьких в’язничних стінах, понад 1200 заарештовано.

Міжнародна Рада Студентів на зборах у Лондоні прийняла заяву, що 17 листопада в пам’ять про вищезгадані події в Чехії оголошено Міжнародним днем студентів.

Студенти й зараз залишаються двигуном прогресу та рішуче реагують на проблемні моменти життя суспільства. Важливо пам’ятати, що саме молодь — це майбутнє будь-якої держави, тому вони повинні бути ерудованими, кмітливими та з «полум’ям в очах» — так, ми повинні бути такими! Тож, зі святом, друзі!

* “Отже, веселімося,
Поки ми молоді!”
середньовічна студентська пісня, студентський гімн.

Злата Янушина,
студентка 4 курсу