Забобони чи сувора реальність?

Високосний рік буває раз на 4 роки і відрізняється від інших лише тим, що на відміну від звичних 365 днів, додається ще один 366-й. І саме через цю особливість високосний рік вважають містичним і страшним.

Існує багато міфів, які нібито підтверджують магічність цього року. Але фахівці, що займаються моніторингом і прогнозуванням надзвичайних ситуацій, переконанні, що у природі немає такого поняття, як високосний рік – це вигадка людей, і тому все криється в їхній підсвідомості.

Цікавий факт: 29 лютого – доба, що накопичується за чотири роки. Цю дату ще називають днем Касьяна Немилостивого, який у повір’ях є недобрим святим. Саме цей день вважають найстрашнішим.

2020 рік – новий аркуш у новому десятиріччі. «Цей рік буде кращим за інші», – думали ми, коли піднімали келих шампанського рівно о 12 годині. А що потім?

А потім пожежа в Австрії, яка почалась ще в серпні 2019, але набула свого піку саме зараз. Станом на 5 січня в результаті пожеж згоріло понад 10 мільйонів гектарів лісів, понад 2500 будівель і загинуло 25 осіб. Кріс Дікман (еколог Сіднейського університету) повідомив, що кількість тварин, що загинули внаслідок пожежі, перевищило мільярд.

Що далі?

А далі чутки про третю світову війну, що мало не стало реальністю. 3 січня — авіаудар ВПС США по міжнародному аеропорту Багдада. У результаті – смерть Касема Сулеймані – генерал-лейтенанта Іраку.

8 січня сталася велика трагедія. Авіалайнер Boeing 737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ), що виконував рейс за маршрутом Тегеран-Київ, незабаром після зльоту було збито силами протиповітряної оборони Ірану. Загинули 176 людей.

На цьому страшні події  першого місяця 2020 року не закінчились. Коронавіруси – це 39 видів вірусу, об’єднаних у 2 підродини. Епіцентром поширення  вважають місто Ухань провінції Хубей в Китаї. Фахівці зазначають, що боятися цього вірусу не варто, бо попередньо спалах цього виду вже досліджувався 6 разів. Зараз він відрізняється від інших лише тим, що передається від людини до людини, а також і до тварин. За останніми даними, у світі число хворих досягло 2700 осіб, при цьому понад 80 померли.

Чи є це доказом, що високосний рік все ж таки дає привід про себе згадати? Ні! Кожний рік, як кажуть міністри, був складним. Тому і цей рік не виняток.

У списку пам’ятних «високосних» катастроф слід назвати загибель «Титаніка» (1912 р), сильні землетруси в Ашхабаді (1948), в Чилі (1960), Тянь-Шанське у Східному Китаї (1976), при якому число загиблих досягла 750 тисяч людей. Ну а найбільша кількість загиблих в результаті землетрусу припадає на 2 лютого 1556 року. Тоді стихія вибухнула в китайських провінції Шеньсі. Загинули 830 тисяч людей.

Але не вписуються в «теорію нещастя» високосних років такі історичні події, як початок Першої (1914 г) і Другої (1939) світових воєн, Жовтнева революція (1917) та й такі великі катастрофи й потрясіння останнього часу, як аварія на Чорнобильській АЕС (1986), розпад СРСР (1991), атака терористів на Всесвітній торговий центр у Нью-Йорку (2001).

З якими подіями ви б не зіштовхнулись, обов’язково пам’ятайте: паніка ніяк не допоможе у вирішенні проблеми; налаштовуйте себе і своїх ближніх на гарні думки; якщо ви бажаєте щось змінити, дійте – все у ваших руках. Головне хотіти, робити і досягати. І що б не траплялося у вашому житті – потрібно завжди сподіватися на краще та вірити, що все буде добре.

Психолог Альберто Віллолдо у книзі «Місто Сонця» написав: «Ми –  думки, яким властиво набувати форму», тобто все, що з нами стається, ми створюємо своїми думкам.  Забудьте про чорні й білі смуги, нехай у вашому житті вони будуть кольорові!  

Іванна Карабажак


Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram