Забута честь і гідність. Або “Чорноморець” летить у прірву

Спортивна перлина Одеси знаходиться у вкрай важкому стані. “Чорноморець” ганебно закриває турнірну таблицю української прем’єр-ліги і майже напевне розпочне новий сезон у першій лізі.

Ігрові проблеми команди тісно пов’язані з адміністративними та політичними нюансами керівництва клубу. СБУ підозрює президента клубу Леоніда Клімова в організації масштабних корупційних схем, що призвело до арешту його активів, серед яких одеський ЦУМ та база відпочинку “Золотий Бугаз” в Грибівці.

Оскільки Клімов — єдиний спонсор команди, фінансова стабільність “Чорноморця” сумнівна. Підтвердженої інформації про відкриті борги немає, але в ЗМІ та соцмережах активно спекулюється тема участі одеситів у проведенні договірних матчів.

“З фінансуванням все нормально. Проблем немає. Не думаю, що гравці самі собі привозять голи. Вони дуже хотіли виграти. Ми знаємо, як вони працюють, яка панує дисципліна, який порядок і як вони викладаються. Але це футбол”, — заявив головний тренер Ангел Червенков після матчу з “Ворсклою”. А ось перелік підозрілих матчів ко-манди в 2019-му:

• у матчах із “Арсеналом-Києвом” (1:3) та “Олександрією” (0:3) одесити пропускали тричі вже до 40-ї хвилини матчу;

• у матчі з “Ворсклою” (1:2) “Чорноморець” упевнено контролював гру, але в останні 5 хвилин пропустив двічі. Перший гол – пенальті, а другий — груба помилка гол-кіпера;

• у матчі з “Десною” (4:2) команда поступалася з рахунком 1:2,а в ті ж таки останні 5 хвилин матчу забила тричі.

Говорити, випадковість це чи ні, прерогатива Контрольно-дисциплінарного комітету ФФУ та Комітету з етики та чесної гри, але диму без вогню в українському футболі не буває.

Фанати “Чорноморця” вже давно зневірилися в команді.

Опус магнум — баннер “Ви — дно” на домашньому матчі з “Олімпіком” (1:1).

Стосунки з ультрас у “Чор-номорця” погіршилися ще минулого року, коли після фаєр-шоу на одному з домаш-ніх матчів керівництво клубу вирішило закрити трибуни на один матч для профілактики. Аргументація — клуб отримав інформацію, що фанати планують зірвати гру. Аргументація лише словесна, звісно.

А що ж у стані гравців та тренерського штабу? Єдності та підтримки тут також лишилось небагато. Головний тре-нер “Чорноморця” Ангел Чер-венков — чемпіон української ліги за вигадуванням причин поразок. Тут і помилки арбітрів, і погані стосунки з богинею Фортуною, але в останній час черга бути винними підійшла до футболістів.

“Міщенко переведений у дубль, тому що зробив занадто багато серйозних індивідуальних помилок, через які всі страждають, і ми програємо ігри”, — слова головного тренера команди. Не схоже на слова спеціаліста, що справді вірить у реальність порятун-ку.

Сподіваємось, що це лише просто дивний вид стимуляції бойового духу футболістів. Вони ще вірять в одеський футбол.

«Ми готові до подальшої боротьби. Розуміємо, що Одеса — велике місто, яке заслуговує мати команду УПЛ. Хочемо довести право «Чорноморця» виступати тут», — сказав півзахисник команди Микола Мусолітін. Зі словами футболіста неможливо не по-годитись. Одеса — футбольне місто, що ще запалає на рівні єврокубкових турнірів, але єдина умова для цього — колективна відповідальність та прозорість керівництва.

Олег Міщук

Стосунки з ультрас у “Чорноморця” погіршилися ще минулого року, кол