Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Зародження проблем з екологією

У наш час ми все частіше чуємо заклики бути екосвідомими. Пластик, пакети, забруднення від заводів і машин, вирубка лісів – все це призводить до великих змін на Землі. Але звідки ж почалася проблема з екологією?

Екологія — це наука, яка вивчає відносини організмів між собою та з навколишньою неорганічною природою, загальні закони функціонування екосистем різного ієрархічного рівня, середовище мешкання живих істот.

Істотні проблеми з екологією починаються за часів промислової революції, яка почалася в Англії у 1740 році і потім поширилася на інші країни Європи і США. У ході цієї революції здійснився перехід від ручного до машинного фабрично-заводського виробництва. Поява заводів та масового виробництва призвела до виснаження природних ресурсів, наприклад, масова вирубка лісу, оскільки деревина використовувалась у виробництві. Без лісу страждають усі живі істоти.

Також результатом появи масового виробництва стало забруднення навколишньої середи та викиди вуглецю, що призводить до глобального потепління. Через розлив нафти, кислотні дощі та міські стоки відбувається забруднення води, промислові відходи позбавляють ґрунт певних поживних речовин; а при зростанні температури льодовики тануть – океани зростають. Деякі види тварин під загрозою зникнення.

На перший погляд очевидно, що головний фактор – зростання виробництва (використання ресурсів) і зростання споживання (утворення відходів). Однак, крім цих очевидних причин, є також перенаселення, політичні конфлікти, війни, які також наносять сильний удар екології.

Як розповідає еколог Микола Шинкаренко: «Дослідники донині знаходять на льодовиках шматочки свинцю з часів Першої світової. Звісно, ці частинки порушують рівновагу в екосистемі і можуть нашкодити ендемічним видам».

Ще однією екологічною проблемою є використання пластику. Целофанові пакети, пляшки та інші вироби наносять шкоду світу, тому що вони дуже довго розкладаються. Зараз по всьому світу можна побачити, що люди намагаються знизити використання пластику до мінімуму, замінюючи його на паперові вироби, багаторазові пляшки та склянки. Звісно, що у наш час важко повністю відмовитися від пластикових виробів. Наприклад, не завжди є можливість брати з собою свою пляшку. У такий ситуації її можна викинути не в звичайний смітник, а у спеціальний, призначений для такого сміття. Таким чином, ця пляшка попаде не в океан, а на переробку.

Економічне благополуччя, політика, особисті інтереси кожної країни призводять до деструктивного стану екології. Потрібно знаходити баланс, який стане поштовхом до покращення стану.

На сьогоднішній день у багатьох країнах вже роблять перші кроки до балансу: екологічна освіта з малих років, екологічна усвідомленість населення, інвестиції в зелені технології, прагнення до незалежності в енергетичному секторі, принципи нульових відходів – усе це потроху може призвести до покращення стану екології. Але також кожному треба запам’ятати, що починати потрібно з себе.

Нікітенко Катерина

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний