«Зелений паспорт»

Вакцина від Covid-19 вже надійшла у більшість країн світу, тому більшість бажає отримати не тільки міцний імунітет, але й згодом вільно перетинати кордони, подорожувати.

Зараз по всій території ЄС діють посиленні обмеження через високу кількість хворих. Кордони закриті, допуск до більшості країн лише з поважних причин та обов’язковий карантинний період після в’їзду. Але у Євросоюзі обговорюють ідею обов’язкової вакцинації та отримання так званих «цифрових зелених паспортів», які дозволять вакцинованим особам подорожувати вільніше. Тим часом жодна країна ЄС ще не запровадила обов’язкову вакцинацію.

У таких країнах, як Італія, Іспанія, Греція, велика частина економічного розвитку залежить від туристичного аспекту, тому вони виступали за запровадження цього сертифікату. Метою є відновлення постраждалого внаслідок пандемії туризму. Крім того, Грузія напередодні висунула обмеження для в’їзду у вигляді ПЛР-тесту для низки країн та обов’язкової вакцинації для іншого переліку держав.

Данія, наприклад, дозволяє в’їзд у країну лише з поважної причини (возз’єднання сім’ї, бізнес-зустрічі), при цьому лише за наявністю тесту на коронавірус, зробленого протягом останніх 24 годин. А от у сусідню Швецію з Данії нікого не пускають через можливі мутації вірусу.

В Естонії діють послаблені обмеження для вакцинованих: тим, хто в’їжджає в країну з держав ЄС, не потрібно зробити тест на коронавірус і перебувати на карантині. Такі ж правила актуальні для людей, які перехворіли на COVID-19 протягом останніх шести місяців.

Європейська Комісія оголосила про плани створити цифровий сертифікат, той самий «цифровий зелений паспорт», який буде містити інформацію про статус вакцинації та результати тесту осіб, які ще не були вакцинованими, і ширшу медичну інформацію про особу.

Європейська Комісія заявляє, що правовий аспект збору і використання особистих даних буде ґрунтуватися на повазі до приватного життя, включно із захистом персональної медичної та біометричної інформації. Таке рішення зумовлено тим, що захист медичної інформації людини є одним із ключових завдань Європейського суду з прав людини щодо захисту приватності.

Люди зараз висловлюються як «за», так і «проти» вакцинації. Масова вакцинація, як і «зелені паспорти», є темою для дискусії номер один в усьому світі. Досі існує багато невирішених питань, які стосуються вірусу і вакцини.

Достовірно невідомо, чи допоможуть щеплення від зараження інших людей, як довго вони будуть ефективні. Також не повідомлять, як будуть захищені права людей, у яких немає доступу до вакцини, і багато інших, відповіді на які шукає весь світ.

Рудоманенко Юлія, 2 курс, «ДієСлово»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram