ZeroWaste у вашій ванній кімнаті

Тема екології та допомоги навколишньому середовищу стає дедалі популярнішою. Один зі способів як ми можемо допомогти це Zerowaste – філософія, яка з англійської перекладається як «нуль відходів» та спрямовується на заохочування до зміни життєвих циклів ресурсів так, що всі продукти використовуються повторно.

Мета полягає в тому, щоб сміття не потрапляло на смітники або крематорії. Реалізація цієї філософії  дозволить усунути всі викиди на землю, воду або повітря, які загрожують планетарному, людському, тваринному або рослинному здоров’ю. В сучасному світі багато продуктів, які ми використовуємо щоденно, є одноразовими або містять пластикову упаковку, тому краще замінити їх на багаторазові речі без шкідливої обгортки.  

У кожного з нас вдома є ванна кімната, яка набита різними пластмасовими пляшечками із різними речовинами для догляду за шкірою та волоссям, тому сьогодні вам буде запропоновано альтернативні та екологічні способи догляду за собою.

Почнемо з голови. Перше, що ви можете замінити це шампунь для волосся на твердий шампунь. Виглядає він як звичайний брусок мила, але має такі самі функції як шампунь, потрібно лише намилити ним голову та розподілити піну по всій довжині волосся. Асортимент також великий для різного типу волосся та із різним складом. Шматочка вагою 50 грамів  вистачає на  2-4 місяці, за ціною виходить як звичайний шампунь.

Після миття голови зазвичай користуються бальзамом або кондиціонером, його можна також замінити на твердий варіант, потрібно нанести на волосся та залишити на 4-5 хвилин. Його легко знайти он-лайн в еко-магазинах, найчастіше в Інстаграмі.

Замість гелю для душа підійде  мило для тіла, воно нічим не гірше, не сушить шкіру та має велику палітру запахів.

Заміною синтетичній мочалці є мочалка із люфи. Люфа це південна рослина сімейства гарбузових, плоди якого висушуються під тропічним сонцем і стають прекрасним матеріалом для створення мочалок. Така губка гіпоалергенна, тому не викликає почервоніння і запалення на шкірі, а також ніжно очищає шкіру від відмерлих клітин, надає лімфодренажну і антицелюлітну дію. Така мочалка прослужить вам довго і зробить кожну банну процедуру приємною.

Багато з нас полюбляють пробувати різні маски для обличчя, більшість з них є одноразовими, тому кращим варіантом буде багаторазова маска в скляній баночці, або в тій, яку ви надалі зможете використовувати для зберігання чогось іншого. Також можливо знайти різні види глини на вагу і робити глиняні маски або використовувати домашні рецепти із натуральних компонентів, які є поживними та набагато кориснішими для шкіри обличчя.

Для вмивання та очищення шкіри також є багато цікавих рішень, одне із них це вівсянка. Потрібно збити у блендері вівсяні пластівці, чим дрібніше тим краще для чутливої шкіри. Виходить гель-скраб  для вмивання. Розітріть його на долонях із невеликої кількістю води та нанесіть на шкіру. Вівсянка добре піниться, робить шкіру м‘якою та матовою, допомагає очистити лице від чорних цяток та не сушить. Після процедури можна нанести невелику кількість кокосового масла для зволоження.

Щоденно кожна з нас  викидає декілька ватних дисків після зняття макіяжу, їх можна замінити на багаторазову альтернативу бамбукові диски. На виробництво бамбукового волокна витрачається менше ресурсів, чим на виробництво бавовни. Їх можна прати та використовувати знову. Також якщо будете в Європі завітайте до магазинів все по євро, де можна знайти спеціальний шматочок тканини для зняття макіяжу, він приємний на дотик та не потребує навіть міцелярної води, потрібно лише намочити звичайною водою.

На змінну зубній пасті в упаковці, яка не переробляється, прийшли зубні таблетки. В деяких магазинах продаються в баночках, в яких можна потім щось зберігати, або в паперових упаковках. Потрібно лише розжувати половину або цілу таблетку та почистити зуби.  Ополіскувач  для ротової порожнини  можна зробити самому. Для цього в стакан води потрібно додати кілька капель арома масла та можна насолоджуватися свіжістю ротової порожнини.

Внести свій вклад для допомоги навколишньому середовищу зовсім не складно і корисно для нас самих. Ця планета – єдина домівка, яку ми маємо і ми повинні піклуватися про неї.

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram