Жертви забаганок людства

Сьогодні, у 21 столітті, серед численних захисників природи та екології, волонтерів та просто добрих людей, все ще тривають безжалісні знущання над тваринами. Тестування косметичних засобів та побутової хімії досі існує у певних країнах. Кішки, собаки, морські свинки, кролики та щури – жертви насилля заради забаганок людства. Країни, які відмовилися від таких експериментів та які ще ні; бренди косметики, які не тестують свою продукцію на тваринах та думка народу щодо цього – про все це, розповість газета «Погляд»

Зовсім нещодавно увесь інтернет охопило відео з кроликом Ральфом, який розповідав про своє життя та його призначення у цьому світі. Він говорить, що працює у лабораторії піддослідним та вся його родина була присвячена цій справі. Відео представлено у форматі мультика, де на наглядному прикладі зображено дослід: на рогівку ока кролику наносять речовину та дивляться реакцію. Кожна людина, яка подивилась відео, не одразу зрозуміла всю трагедію ситуації. Адже це не просто мультфільм, – це крик про допомогу усіх піддослідних тваринок.

Наразі у Китаї, Росії та інших країнах продовжують шкуродерство. Дуже багато різних випробувань переживають тварини щодня у приватних лабораторіях. Як правило, це закрите чи підвальне приміщення, куди не пускають нікого окрім персоналу. Люди, які працюють там, мають дуже стійку нервову систему та непогану зарплатню.

Тваринки проживають у таких лабораторіях максимум півроку, а зазвичай не більше трьох місяців. Перед дослідом їх дуже міцно прив’язують, щоб вони не могли поворухнутися, і наносять косметичний чи хімічний продукт на шкіру чи рогівку ока. Іноді від пекучого болю тварини просто викручують собі голову та помирають. Дослід може продовжуватися від 4 годин до двох тижнів. Та навіть якщо тваринка залишиться живою, потім її знову використовують у дослідах, чи усипляють. Кроликів використовують переважно тому що їх очі майже не виробляють сліз, і речовина не буде швидко змиватися.

Слід зауважити, шо вчені запевняють у відсутності необхідності використовування тварин для тестів. Адже їх реакції, обмін речовинами, різні процеси організму та алергії, зовсім відрізняються від процесів в організмі людини. Це свідчить про те, що навіть безпечність речовини для тварини, зовсім не означає, що віна є безпечною для людей.

У 2002 році Велика Британія першою повністю відмовилась від таких знущань над тваринами. З роками до неї приєдналися й інші: країни Європейського союзу, Індія, Австралія, Ізраїль, Південна Корея. У 2021 році в Україні також прийняли регламент про заборону тестів на тваринах. У сучасному світі з’явилось декілька гуманних можливостей для дослідів, наприклад: досліди на курячому зародку, нове комп’ютерне моделювання, яке повністю відтворює усі процеси та реакції організму, та на останок волонтери та добровольці. На превеликий жаль для компаній, таке обладнання дуже дороге.

На просторах інтернету у відкритому доступі кожен може знайти так звані «чорний» та «білий» списки. Це певний перелік відомих виробників косметики та інших засобів гігієни, які тестують, або не тестують свою продукцію на тваринах. Такі списки регулярно оновлюються організаціями із захисту тварин. Ми виписали для вас деякі найвідоміші бренди, які гуманні до братів наших менших: «Bourjois», «Carolina Herrera», «Chanel», «Dove», «LUSH», «Nina Ricci», «Oriflame», «Paco Rabanne», «Prada», «T-Zone» та інші. Та декілька фірм, які продовжують шкуродерство : «Avon», «Nivea», «Max Factor», «L`Oreal», «Mary Kay», «Oral-B», «Lancome», «Dior».

Протягом декількох років бренди, які не використовують тварин у своїх тестах, почали друкувати особливу позначку на упаковці, наприклад: «NOT TESTED ON ANIMALS», «CRUELTY FREE» чи просто малюнок кролика. Сенс позначки у тому, щоб запевнити людей, що на тваринах не тестуються дані засоби. Та чи завжди ця позначка дає повну гарантію? Ні, навіть якщо цей готовий продукт не проходив тесту на тваринах, один із компонентів може бути тваринного походження. Якщо ж такого компоненту немає, тоді на упаковці можуть писати «продукт не містить компонентів тваринного походження», але на жаль, таку помітку можна побачити в край рідко.

На основі прочитаного кожен сам вирішує, яку косметику чи парфумерні засоби вибирати собі до вподоби. Продовжувати користуватися усім підряд чи перейти на гуманну продукцію. З кожним днем, позиція людей проти шкуродерства все збільшується і збільшується, люди переходять на косметику рослинного та органічного походження. Ми виписали для вас декілька відгуків людей з цього приводу:

«Всегда проверяю, тестировалась ли моя косметика на животных, так как хорошо знаю, как относятся к тестируемым животным. Животные не должны страдать ради красоты и прихоти людей.».

«Я не верю в белые списки компаний. Для большой компании ничего не стоит купить значок зачеркнутого зайца, думаю это будет куда дешевле чем перейти, как в вашем примере, на синтезированную кожу. И не каждая компания захочет терять такие деньги».

«Кем-то в природе нужно жертвовать, чтобы удовлетворить человеческие желания».

Газета «Погляд» ні в якому разі не закликає вас викидувати свою косметику і користуватися тільки еко продуктами. Ми лише хочемо привідкрити завісу у світ виробників усіх косметично-побутових засобів, та пояснити, якою ціною вони були створені.

Мкртчян Маріетта, 1 курс, «Погляд»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram