Журналістська майстерність: Перезавантаження

Журналістська майстерність, або в народі «редакція» – предмет практичного характеру, де кожен студент пробує себе в якості професійного журналіста і приміряє різні обов’язки. Простими словами, ця дисципліна допомагає знайти своє призначення на журналістському просторі, розкрити в собі нові якості, здобути професійні навички і навчитися використовувати їх в майбутньому.

Цього року відбувся перерозподіл існуючих редакцій: число зменшилося з 15 до 9, й як результат, у всіх редакціях збільшилася кількість студентів і керують кожною двоє викладачів. Частина видань залишила назву та політику однієї зі старих груп, яка входить до новоутвореної редакції. А інші п’ять – створили нові, не схожі на минулі газети. Який «апгрейд» відбувся серед молодих студентських видань, що значить їхня теперішня назва та якою політикою користуються майбутні журналісти, читайте в матеріалі.

ROZSHAB розриває шаблони

«Після перерозподілу редакція змінилася колосально! На початку це мене дуже засмутило, адже наша робота з попередньою редакцією була максимально налагодженою та дружньою. Але після першої зустрічі з новим редакційним складом я зрозуміла, що все буде класно. Ми почали свою роботу з нуля: назва, концепція, дизайн. Дуже довго думали над назвою, головним для нас було зробити її оригінальною та помітною. Тепер наше видання називається ROZSHAB. Це комбінація слів «розриваємо шаблони». Із цього й випливає політика нашої редакції: пишемо те, що зачіпає око, головне, щоб це було актуально, достовірно та цікаво. Робота кипить, кожен дуже старається, старші допомагають молодшим, а викладачі грамотно керують нашою роботою».

Головна редакторка ROZSHAB Анастасія Гижиця

BAZAR не робить «базар» із чуток та джинси

«Говорячи про цьогорічні зміни в дисципліні з майстерності, хотілось би мені, як головній редакторці газети «BAZAR» сказати, що нова методика проведення редакційних засідань спочатку здалася складною і незрозумілою. Я зі своєї минулої редакції була одна. Не знаючи всіх можливостей моїх нових «журналістів», спочатку дуже хвилювалася над випусками, яких, до речі, в цьому році чимало. Проте за допомогою наших керівниць Олени Ігорівни і Оксани Василівни ми швидко налаштували з усіма комунікацію. Це надало можливість вдалого розподілення обов’язків та створення гарних номерів. Наразі я дуже задоволена роботою своєї редакції. Ми кожен випуск підкріплюємо наповнення газети своїм лозунгом, адже пишемо тільки про актуальні новини і не робимо «базар» із чуток та джинси. Хоч і часу на підготовку випуску значно менше, ніж у минулі роки, проте нам наразі все вдається. Особисто я сподіваюсь, що в інших редакціях все також гарно складається, адже саме успіх кожної редакції породжує здорову конкуренцію!»

Головна редакторка BAZAR Катерина Кравець

Sirius – нове видання на зоряному небі

«Я головна редакторка газети «Sirius». Хоч мені дуже подобалася моя попередня редакція, було цікаво познайомитися та працювати з іншими студентами нашого факультету. Перерозподіл дав таку можливість. Разом із новою редакцією ми найдемократичнішим шляхом – голосуванням – обрали нову назву. Ми – видання «Sirius», бо так само, як і однойменна зоря, що, до речі, вважається найяскравішою на нічному небі, освітлюємо важливі й актуальні проблеми та події. Також у нас є логотип, на якому зображений собака. Це не просто так, адже, по-перше, Сіріус знаходиться у сузір’ї собаки, а по-друге, наш песик стежить, щоб всі матеріали були написані за журналістськими стандартами!»

Головна редакторка Sirius Марія Новоселя

Дві головних редакторки та «I’mпульс» видання

«Звісно, після перерозподілу редакцій спочатку були невеликі організаційні труднощі, оскільки ми не були знайомі, як то кажуть, не знали, хто на що здібний та хто що вміє. Згодом всі ці незручності зникли самі собою, всі почали проявляти ініціативу у тому напрямку, в якому були зацікавлені. У нашій редакції постійно передаються обов’язки, наприклад, хто в одному номері коректує, в іншому – займається перевіркою на плагіат або допомагає з дизайном. Оскільки й я, й Анна Мазур (друга головна редакторка) зараз на 4 курсі, ми вчимо під час створення номерів організаційним моментам молодші курси, а саме: кожного випуску назначаємо з бажаючих собі заступників, які разом зі мною або з Анею керують процесом. Тематика наших номерів завжди різна, але є постійні рубрики, такі як культура, суспільство, тревел. Ми не торкаємося політики – на всі інші теми пишемо із задоволенням».

Головна редакторка I’mпульс Мадіна Магомедова

«Наша назва є витвором колективної творчості. Звучить вона, як «імпульс», але пишемо «I’mпульс» – що означає «я є пульс». Цим ми хотіли показати, що наша газета завжди тримає руку на пульсі, слідкує за кожним коливанням медіа простору та миттєво реагує на них. Ми – молоді, амбіційні, прагнемо захищати правду та свободу слова. Тому наші теми є найрізноманітнішими: від моди до екології. Також ми завжди у русі, через що маємо дуже яскраву рубрику «Тревл», за допомогою якої ви можете подорожувати як Україною, так і за її кордонами».

Головна редакторка I’mпульс Анна Мазур

Tabellarium про Tabellarium – автобіографія видання

«Цей рік дійсно став особливим. Ми очікували на зміни, але все одно, як-то кажуть, невідомість лякає, тож і ми всі спочатку були трішки перелякані. Проте я чомусь була впевнена, що варто лише пережити цей переломний момент знайомства наново і все буде добре. 

Наша редакція стала значно більше. Колишні Octopus, Територія Правди та ReDUCKcia тепер об’єдналися в одну сильну коаліцію, де спрацьовує принцип «один за всіх і всі за одного». 

Над новою назвою, насправді, ми довго не думали. На першій зустрічі ми обговорили безліч варіантів й одноголосно обрали один єдиний. Tabellarium уже став для нас більше, ніж просто студентською редакцією, ми стали ніби однією великою дружньою родиною.

До речі, політика нашого видання дуже проста – помічати дрібниці та не мовчати про важливе; писати чесно та відповідально, і перш за все перед самими собою. 

Фішка? Щира повага один до одного. Як би банально не звучало, але це дійсно один із ключових моментів, важливий для якісної роботи нового творчого колективу. 

Ми не маємо на меті бути кращими за інші команди, для нас набагато важливіше – ставати з кожним разом кращими за самих себе. Здорова конкуренція – це, звісно, добре, але коли кожен у команді працює на один єдиний, спільний результат, то кількість суперників абсолютно не важлива. 

Хто кращий – це вже вирішувати читачеві. І незважаючи на його вердикт, ми продовжуватимемо і надалі самовдосконалюватись і творити».

Головна редакторка Tabellarium Аліна Оганезова

Євгенія Лойтра

4 курс

“Tabellarium”

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram