Життя в окупації. Херсон — місто-герой

Так сталося, що 24 лютого життя кожного українця перевернулося та розділилося на «до» та «після». Більшість міст України в цей день піддалися жорстокому бомбардуванню військових об’єктів з боку російської федерації. А згодом і не тільки військових об’єктів. Усі зрозуміли: розпочалася справжня нещадна війна. Харків, Київ, Маріуполь, Ірпінь, Гостомель та інші міста наразі борються за своє існування в незалежній, суверенній, вільній Україні. Але існує одне місто, яке зараз намагаються повести за зовсім іншим сценарієм, воно відрізняється від інших своєю теперішньою ситуацією. Це Херсон.

Що зараз відбувається в Херсоні? Місто повністю окуповане російськими військами. Вони створили так зване «кільце», люди не мають можливості ні виїхати, ні в’їхати вже протягом тривалого часу, з самого початку війни. Росія не залишає спроб піти за старим сценарієм «ДНР» та «ЛНР» і створити «ХНР» (Херсонську народну республіку). Тож на реалії життя в окупації дивіться нижче.

Мародери не втрачають можливості нажитися на війні та нещадно спустошують усі можливі магазини, торгівельні центри та навіть невеличкі кіоски. Б’ють скло, підривають замки, погрожують.

Одна з найбільших мереж супермаркетів в Україні «Сільпо» піддалася атаці мародерів, які виламали скло та намагалися обікрасти магазин, їх спіймали місцеві активісти та вони вже понесли за це справедливе покарання. Наразі вхід до супермаркету виглядає так.

У місті  висять плакати з різними патріотичними написами, найпопулярніші, звісно, «Слава Україні», «Ми віримо в ЗСУ», «Херсон — Україна», «Геть» та багато інших. Окупанти намагаються знищити будь-які прояви патріотизму в місті, знімають плакати, прапори, стирають написи, але кожного дня люди виходять та доводять всьому світу, що Херсон — це Україна. 

На площі Свободи люди дійсно збираються заради того, щоб наше місто було вільним. Навпроти кінотеатру «Україна» щоденно організовуються акції протесту та мітинги проти російської окупації. Люди не мовчать, люди не бояться, люди борються за правду та свободу, за мирне небо, за Україну.

Люди, як можуть, допомагають Херсону триматися. На жаль, не всі комунальні служби працюють, наприклад, сміття вивозять раз на кілька днів,  це також залежить від умов та ситуації в місті, адже з 20:00 до 06:00 діє комендантська година. Насправді вже після 15:00 рідко можна побачити на вулиці людей, тому що всі магазини закриваються до цього часу. Окрім пошуку продуктів харчування та побутових предметів, мало хто з місцевих жителів наважується просто так виходити прогулятись, особливо поодинці. 

Словами неможливо пояснити, наскільки люди зараз згуртувалися проти одного спільного ворога. Вулицями можна помітити жителів з синьо-жовтими стрічками, булавками, прапорами, будь-якою українською символікою. Це неймовірно надихає та вселяє надію на те, що невдовзі наше місто стане вільним, як було місяць тому, адже херсонці вже дали зрозуміти всьому світові: Ми ніколи не здамося!

Міка Мозес

редакція «I’mПульс»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram