«Знайомтесь» — курсова…

Репетиція перед дипломом? Можливість покращити свої професійні навички? Відчути себе у статусі дослідника-початківця? Курсова робота викликає у студентів багато різних асоціацій. Представники пресслужби факультету спеціально для вас зібрали інформацію та готові розповісти вам про те, що ж таке «курсова робота», та розкрити особливості її написання.

Що таке «курсова робота»?

Курсова робота — це самостійна навчально-наукова робота студента. Під час написання студент вчиться глибоко аналізувати певну проблему і робити власні висновки щодо неї. Для цього потрібно віднайти необхідну інформацію з різних джерел, поспілкуватися з експертами, а після — систематизувати отриманий матеріал у цілісний текст. Так, оформлення курсової теж має велике значення. Ознайомитися з цими вимогами ви можете тут.

«Курсова робота є важливим освітнім компонентом на першому (бакалаврському) рівні, так як спрямована на розкриття здобувачем спеціальності «Журналістика» своїх практичних вмінь та навичок. Курсові роботи 2 та 3 курсів є різними за формою подачі матеріалу, але мають спільну мету, — допомогти студенту розібратися в обраній темі задля створення власного журналістського продукту на 4 курсі в межах дипломної роботи. Тому ідеальною є ситуація, коли студент обирає разом із керівником тему на 2 курсі та розвиває її протягом трьох років», — прокоментувала Ірина Володимирівна Сидун, завідувачка кафедри періодичної преси та медіаредагування, голова навчально-методичної комісії факультету журналістики, реклами та видавничої справи.

Які ще особливості має курсова робота на нашому факультеті? 

На 2 курсі майбутні журналісти готують серію матеріалів — три матеріали різних жанрів (інтерв’ю, репортаж, стаття або рецензія). Усі матеріали, звісно, стосуються однієї теми — актуальної соціальної проблеми чи явища. На 3 курсі студенти проводять моніторинг ЗМІ, досліджуючи рівень репрезентації тієї чи іншої проблеми в інформаційному просторі. Теми для курсових 2-го та 3-го курсу — різні. Проте, тему 3-го курсу можна залишити для майбутнього диплому, над яким потрібно буде працювати впродовж 4-го курсу. Якщо тема дійсно цікава і багатогранна, працювати над нею можна декілька років поспіль, аби розкрити всі принципово важливі аспекти.

Як студенти обирають тему? І, не забуваймо, про наукового керівника…

Студентів розподіляють і вони стають фуркантами кафедр (у нас на факультеті три кафедри). Саме кафедра призначає кожному  захист і опору — наукового керівника. Кожен викладач має свою спеціалізацію, наприклад, історичну, культурну, соціальну, правозахисну, воєнну тощо. Тож теми для курсових робіт кожен із них пропонує, керуючись своїми науковими та професійними інтересами. 

Викладачі зацікавлені в тому, щоб студент написав якісну курсову, тому за потреби теми коригують, погоджують, а також — зорієнтовують здобувачів  в обраній проблематиці. 

Як ще допомогає керівник у написанні курсової? «Науковий керівник перевіряє матеріали, дає рекомендації стосовно того, що потрібно виправити, переробити. З ним можна порадитися щодо того, як краще написати,  відредагувати та оформити роботу», — розповіла Іуліанія Степашко, студентка-журналістка 3 курсу.

Тему — обрали. Що далі?

Отримавши тему, ви одразу можете розпочати підготовку курсової. Спочатку може здаватися, що це дуже великий обсяг роботи, і вам його просто не осягнути. Однак перше враження, як виявляється, оманливе. «Потрібно сприймати цей процес, як щось не таке вже складне і не думати, що попереду очікують одні страждання», — порадила Поліна Бублій, студентка 4 курсу нашого факультету. Кожен розподіляє час, виходячи зі свого навантаження, проте потрібно пам’ятати, що у вас є дедлайн, до якого потрібно підготувати роботу. «Потрібно завжди все робити вчасно і правильно розподілити час, визначивши для кожного етапу роботи свій проміжок. Наприклад, зібрати теоретичну частину не так вже і складно, тож можна почати з цього (звісно, всі ці моменти краще обговорити з науковим керівником). Якщо правильно розподілити поставлені завдання, то курсову роботу можна написати, не порушивши дедлайн», — поділилась ще одним лайфхаком, який полегшує етап збору інформації, Іуліанія Степашко. 

Ура, курсова написана! Це все?

Ні, ще не все. Після того, як робота готова, її ще потрібно захистити. Перед цим, звісно, потрібно показати ваші напрацювання науковому керівнику, адже саме він оцінює рівень роботи та рекомендує її до захисту. Звичайно, не завжди все буває ідеально, тож наставник вкаже на недоліки, і ви виправите їх. Після внесення останніх корективів робота дійсно готова до захисту. Дату захисту призначить ваша кафедра. На засіданні кафедри ви маєте презентувати основні результати вашої курсової роботи. Після вашого виступу викладачі можуть поставити декілька уточнюючих запитань щодо вашої роботи. Після цього, обговоривши з колегами результати кожної з робіт, завідувач кафедри оголосить оцінки.

Результати захисту курсової роботи фіксуються науковими керівниками у вашій заліковці з відміткою «відмінно»/«добре»/«задовільно» (бали виставляються за шкалою від 60 до 100). 

А зараз точно все?

Так, тепер можна видихнути — курсова написана, захищена й оцінка за неї отримана. Пам’ятайте, що головне не тільки результати, але й процес написання, під час якого кожен студент має можливість розвинути свої навички та глибше пізнати окремі аспекти своєї майбутньої професійної діяльності. Сподіваємося, що ваше знайомство з курсовою роботою на практиці буде приємним, легким і зовсім не нервовим, а наші поради стануть корисними. 

Тож бажаємо вам цікавої теми, продуктивної роботи з науковим керівником і максимального задоволення від процесу написання!

Анастасія Єрьоменко,

пресслужба факультету

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram