Зробіть свій вклад в скарбничку світової доброти!

Кількість безпритульних тварин у кожній країні – це показник людської жорстокості окремої нації. В кожному місті світу, йдучи вулицею, можна побачити їх, нікому непотрібних, голодних, в холоді. Проте, безліч держав сьогодні вже пристосовуються до цього та за допомогою різних винаходів проявляють свою небайдужість до тих, хто не став домашнім улюбленцем. Як за кордоном допомагають безпритульним тваринам та як саме в Україні дбають про них? Чи може проста пересічна людина допомогти тваринам? Про це та інше розкажуть кореспонденти навчальної редакції «Salt».

Люди часто шкодують тих тварин, що залишились без дому, але не всі ладні допомогти їм. На це бувають різні причини, найбільш розповсюджена – незнання, як правильно допомогти. Є безліч простих способів:

  1. В першу чергу, можна спробувати віднайти господарів. Адже часто буває, що тварина просто втекла. Зазвичай, вони не блукають десь далеко від дому і тому знайти власників тварини не так і складно, тим більше в час розвитку інформаційних технологій. Сьогодні в соціальних мережах створено безліч груп для пошуку тварин, де кожен, завдяки звичайному репосту, може допомогти, таким чином проявивши людяність. 
  2. Якщо ж знайти власника не вдалось, то спробуйте знайти житло дня нього самі. Сьогодні існує багато притулків домашнього типу, де просто в будинку чи квартирі живуть тварини, які залишились без господарської уваги та тепла. Але місця в цих «притулках» мають властивість закінчуватись. І тому кожен може забрати звідти тварину, чи хоча б допомогти матеріально.
  3. Якщо не можете прихистити тварину, то можна просто обігріти і накормити. Звісно, всіх до себе не візьмеш, проте дати води і якоїсь їжі під силу кожному. Ще можна змайструвати власноруч «будинок» для тварини. Якщо не має можливості зробити будку, то просто візьміть коробку та простеліть вже непотрібне покривало. Така тварина швидко стане улюбленцем всього двору і вже не залишиться без уваги.
  4. Життя в притулку у будь-якому разі краще, ніж на вулиці. Тож якщо всі вищезгадані варіанти не є можливими з певних для вас причин, то відведіть тварину до притулку. Там їй нададуть тепле місце для сну, ветеринарну допомогу та нагодують. До того ж, кожен самостійно може принести туди корм, гроші та інші потрібні речі, які стануть в нагоді для безпритульних тварин.
  5. І наостанок, чому б не взяти таке безпорадне створіння до себе? Тільки уявіть, як воно буде зустрічати вас вдома і щоразу змушувати посміхатись. Це не так вже й багато клопоту, як здається на перший погляд. 

В різних країнах по-різному ставляться до тварин, що просто гуляють вулицями і не мають постійного житла. Ще в 2014 році у Туреччині встановили автомати, які видають корм для тварин. Ця ідея настільки проста, та й настільки ж геніальна. Корм для собак та котів купує компанія, яка використовує перероблений пластик. І кожна людина, яка кидає в автомат, як в звичайний смітник, пластик, відразу приводить в дію механізм, що відсипає корм для тварин. Отже, більше пластикових пляшок в автоматі – більше корму. Кидаючи туди пластик, робляться дві гарні справи водночас: зберігаємо нашу планету від забруднення та рятуємо тварин від голоду. Окрім корму там постійно є вода, яку люди самостійно туди наливають, піклуючись про своїх чотириногих друзів. Такий автомат встановили цьогоріч і в Києві, однак лише тільки один. Він видає 50-грамову порцію корму для тварин за 1 пластикову пляшку. Там також, як і в Туреччині, є два бокси: один – для корму, інший – для води. Небайдужі люди є всюди і все одно, як проявляється їх гуманність (чи через куплений для кота корм, чи через збудовану будку біля під’їзду для собаки). Кожен, хто проявляє свій інтерес до цієї справи, є дійсно людиною із «великим» серцем.

Сьогодні безліч відомих людей не обходять тварин на вулиці «десятою дорогою». Вони не залишаються байдужими і забирають їх додому. Така благодійність з людського боку дуже цінна і не лише тим, кого вони прихистили, обігріли та нагодували, а й тим, що вони, будучи кумирами для когось, стають гарним прикладом для наслідування.

Тейлор Свіфт, відома американська співачка, зустріла свого теперішнього домашнього улюбленця на зйомках одного зі своїх музичних кліпів. Кішка знімалася в рекламі, в якій «просила» людей «удочерити» її. Тепер її звуть Бенджамін Баттон і вона проживає разом із Тейлор. Дженіфер Еністон теж вражає своєю гуманністю. Вона приютила трьох собак: Клайд, Софі, Честерфільд. 

Треба завжди залишати в серці місце для співчуття, як це роблять Дженіфер та Тейлор. Адже люди, які допомагають чотириногих друзям, що залишилися без дому, роблять безцінні справи. Якою би кропіткою справою не був пошук домівки для тварини, не пошкодуйте сил. Оскільки, можливо, ви остання надія для тварини, яка так хоче потрапити в сім’ю. В наших силах зробити світ трішки кращим.

Зозулінська Дар’я

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram