Зустріч із сучасними літераторками: як майбутніх журналістів «знайомили з літературним світом»

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи зустрілись із українськими літераторками Тетяною Трофименко та Ольгою Дубчак 5 жовтня 2021 року в межах лекції з журналістського фаху. Для студентів це стало чудовою нагодою відчути себе у ролі журналістів, відшліфувати свої комунікаційні навички, поспілкувавшись із гостьовими лекторками, аби підготувати власні матеріали для студентських газет. Представниці пресслужби факультету також були присутні на заході, слідкували за подіями і зафіксували найцікавіше.

Відзначимо, що всі учасники зустрічі як студенти 2 курсу, так і викладачі підтримували жвавий діалог із лекторками з Харкова — критикинею Тетяною Трофименко та письменницею Ольгою Дубчак. Цьому посприяла зацікавленість обох сторін: студенти хотіли якомога більше дізнатися про літературний процес, а літераторки з щирістю розповідали про свою творчість, погляди на сучасну українську літературу та мову. Присутні активно ставили питання, що стосувались таких тем: ролі літературного критика; гумористичного викладу як способу, що сприяє засвоєнню інформації; гонзо-критики і особливостей цього типу рецензії тощо.

До речі, студенти на занятті мали змогу познайомитися з екземплярами книг лекторок. До прикладу, книгою Тетяни Трофименко «Окололітературне: усе, що ви хотіли знати про сучасну літературу», яка містить 38 рецензій на твори вітчізняних літераторів 2008-2012 років та науково-популярною роботою Ольги Дубчак «Чути українською», яка руйнує стереотипне вивчення правил правопису і показує, що вивчення української може бути цікавим.

«Мені дуже сподобалася лекція. До цього я не зустрічав фахівців зі сфери літератури, і ось з’явилася така можливість. Я дізнався про те, як це все працює зсередини, адже для мене це завжди дуже цікаво. Враження від спілкування зі спікерками прекрасні. Відчувається, що у літераторок вже є досвід, яким вони готові поділитися. Я дізнався про те, з чого краще починати писати рецензію, гадаю, що у майбутньому ці знання стануть корисними для мене. Мою увагу привернула книга Тетяни з рецензіями на твори українських письменників…», — прокоментував захід Денис Шуленін, студент 2 курсу.

Вадим Клементьєв, студент 2 курсу,також був присутній на лекції та поділився своїми враженнями: «Чесно кажучи, я був приємно здивований. Це той самий рідкісний випадок, коли реальна картина подій перевершила всі можливі очікування. Замість нудної, типової зустрічі я отримав щось схоже на імпровізовану пресконференцію, де дві надзвичайно харизматичні особистості в абсолютно ненав’язливій формі, знайомили нас із професійною стороною свого життя. Звісно ж, у процесі розмови, я не зміг не звернути увагу на «правила життя» обох спікерок. Слова Тетяни про те, що перед тим, як критикувати того чи іншого автора, необхідно досконально вивчити хоча б декілька його творів свідчать про її професійне й відповідальне ставлення до справи. А це, у свою чергу, саме те, до чого я так прагну…».

Нагадаємо, Тетяна Трофименко — українська дослідниця літератури, відома критикиня, лауреатка відзнак сайту «Буквоїд» та «Книга року ВВС» за кращу читацьку рецензію (2008). Ольга Дубчак — письменниця, кандидатка філологічних наук, має досвід роботи фаховою, літературною, аудіо- та головною редакторкою.

Марія Осмакова, Дарія Рєзанова,

пресслужба факультету