Звіяні Instagram’ом

Вкотре прокручую стрічку нових постів та історій в Instagram. Ніхто нічого не постить, і мене це починає виводити із себе. Думається: «Хіба так важко викласти нове фото? Мені ж тут нудно». І що тепер робити, невже брати книжку до рук? Так, через кожні 5 хвилин провіряючи свій смартфон, спливає година.

В кожній незрозумілій ситуації, в кожну вільну хвилину ми дістаємо з кишені свого друга-коханця, натискаємо кнопку і … все. Ми відсторонюємося від усього реального. Для нас існують лише лайки, пости, перегляди, коментарі.

Найбільше мене лякає те, що ми припинили відділяти віртуальне від реального. Ой, а це відбувалося зі мною, чи я бачила в когось в stories? Якщо хтось відписався від мене — це серйозний привід перестати вітатися із цією людиною. А не дай Боже найкращому другові не «лайкнути» мою останню публікацію. Кінець дружбі, або, «лайки», збирайтеся: ми йдемо.

Людина як соціальна істота завжди чекає схвалення з боку суспільства або хоча б відсутності негативу. А з появою соціальних мереж ми просто схиблені на кількості вподобань або переглядів. Якщо публікація не назбирала їх достатньої кількості, людина буде ходити, наче той П’єро, в якого замість Мальвіни Instagram. Найбільше страждають від цього підлітки, що в період дорослішання і так зіштовхуються із купою комплексів. А з екранів телефонів на них дивляться дівчата з ідеальною шкірою, фігурами, одягом, підтягнуті хлопці на дорогих авто. Мимоволі молодь відчуває себе неповноцінною. А насправді ті «ідеальні» люди не такі вже й бездоганні та зі своїми вадами.

На мою радість, розробники Instagram розуміють глобальність цих проблем. Вони створили нововведення, яке незабаром запрацює в пілотному режимі в Канаді. В додатку зникнуть лайки, тобто люди не зможуть бачити кількість вподобань публікацій інших людей. Ймовірно, люди почнуть оцінювати якість і красу фотографій, а не популярність конкретної особи.

Хотілося б, щоб кожна людина вийшла в реальний світ і сказала собі: «Я готовий жити по-справжньому».

Куруч Ольга

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram