Факультет радо зустрів першокурсників

…Вступна кампанія позаду і першокурсники вже приступили до опанування журналістської професії. Але перед початком занять, 19 вересня, на них чекало урочисте знайомство з керівництвом факультету. Зустріч вже традиційно пройшла у конференц-залі гуманітарного корпусу. Студентів привітали декан факультету Олена Андріївна Іванова, завідувачі кафедр Ірина Володимирівна Сидун, Станіслав Валентинович Ковальський, Наталія Валеріївна Кутуза.

Розпочався захід із вітального слова Олени Андріївни Іванової, декана факультету: «Дорогі друзі, студенти Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, здобувачі вищої освіти освітнього рівня «бакалавр», першокурсники факультету журналістики, реклами та видавничої справи! Ми дуже радіємо, що серед усіх можливих варіантів вибору, всіх пропозицій та перспектив, ви обрали для здобуття вищої освіти саме наш факультет, — факультет журналістики, реклами та видавничої справи. Ваше навчання розпочинається в складний для України період, коли українці боронять свою землю від підлого та агресивного ворога-сусіда. Тим ціннішим є ваш вибір здобувати вищу освіту в рідній країні, обравши для цього спеціальність, яка зробить вас кваліфікованими та відповідальними медіа-фахівцями, спроможними протистояти інформаційній війні та розповідати правду про нашу прекрасну вільну країну. Я бажаю вам щасливого мирного студентського життя, вірних друзів, професійних відкриттів, нових горизонтів, а всім наш швидкої і абсолютної перемоги! Україна нездоланна, бо за нами правда!».

Після цього Олена Андріївна розповіла про основні структурні підрозділи, кафедри факультету, коротко окресливши професійні орієнтири та специфіку діяльності кожної кафедри, також познайомила студентів з їх очільниками, — завідувачами, які також були присутні на зустрічі й доєдналися до привітань. Першокурсники дізнались, що кожна з кафедр виконує свою важливу місію, — докладає зусиль, аби допомогти майбутнім фахівцям опанувати навички роботи з текстом, комунікації з масовою аудиторією та навчити оптимально використовувати новітні крос-медійні технології, таким чином готуючи універсальних журналістів

Також студенти познайомилися з керівниками факультетських лабораторій (крос-медійних технологій, періодичної преси та пресслужби), а також із представниками цих лабораторій із числа студентства, які якраз і були присутні для виконання своїх редакційних завдань, — підготовки інформаційних продуктів у різних журналістських форматах.

Мали можливість студенти познайомитися й з кураторами курсу, представниками деканату, які власне і підтримуватимуть з ними комунікацію та готові вичерпно відповісти на всі запитання.

Умови воєнного стану диктують свої правила… І щоб налаштувати студентів на ефективний ритм роботи, під час зустрічі також було роз’яснено особливості освітнього процесу у цьому навчальному році, зокрема у першому семестрі.

…Урочисті вітання завершилися, а спілкування перейшло у неформальні діалоги студентів із представниками факультетських лабораторій, кураторів. Але тривало таке спілкування недовго, адже першокурсники поспішали на їхнє перше заняття вже у статусі студентів-журналістів.

«Перші враження від сьогоднішньої зустрічі з викладачами та представниками деканату дуже позитивні. Я була приємно здивована тим, що дуже докладно виклали всю інформацію. В результаті не виникло жодних питань і все було зрозуміло. Звісно, після таких цікавих розповідей вже дуже хочеться почати навчання і займатися журналістикою на професійному рівні.

Я обрала журналістику, тому що для мене це, насамперед, стосується довіри. І я б дуже хотіла, щоб ЗМІ, особливо на державному рівні, були тісно пов’язані з нашим українським народом у ці важкі часи. Щоб люди довіряли ЗМІ, і ЗМІ також працювали для того, щоб доносити правдиву інформацію в маси», — поділилася враженнями першокурсниця Мар’яна Запорожець.

Пресслужба факультету бажає першокурсникам терпіння та витримки, натхнення та наснаги. Нехай ваші студентські роки будуть цікавими та корисними, а навчальний процес легким і приємним!

Вікторія Грищенко, Вікторія Похільченко,

пресслужба факультету