Як пройшов «День відкритих дверей» у Ботанічному саду

Студенти та викладачі факультету журналістики, реклами та видавничої справи у день 158-річчя Одеського національного університету імені І. І. Мечникова традиційно вітали своїх майбутніх абітурієнтів. Цьогорічний День відкритих дверей відбувся 13 травня на території Одеського Ботанічного саду.

Підготовка до зустрічі з гостями розпочалася з оформлення локації, де головним атрибутом стали монографії, посібники викладачів, а також творчі роботи студентів нашого факультету газети, які колективно створюються в межах дисципліни «Журналістська майстерність».

«Сьогодні така важлива для нас подія — День народження нашого університету, який ми зустрічаємо разом з усіма на нашій такій приємній локації, і звичайно, думаємо про майбутнє, принаймні про найближчий навчальний рік.

Ми — один із найкращих університетів в Україні і найкращий, найпрестижніший, найсерйозніший, найбільш фаховий університет півдня України. Увесь час ми намагаємося слідкувати за тим, аби нашим здобувачам надавати таку підготовку — ті навички і знання — яку вони потім зможуть використовувати все життя. Цього року ми до журналістики як окремої освітньої програми, за якою готуємо фахівців уже понад 20 років, додали окрему освітню програму, яка отримала назву ‘‘Реклама і зв’язки з громадськістю’’. Дуже довго думали над тим, щоб її запустити, накопичили серйозний досвід у цьому питанні, і, врешті-решт, вирішили, що це варто зробити, оскільки є серйозний попит на фахівців в галузі іміджмейкінгу, брендингу, піару та всіх видів маркетингових комунікацій. При цьому, зрозуміло, що ми продовжуємо дуже серйозно думати над тим, як готувати журналістів усіх профілів та для усіх засобів масової інформації; журналістів, які зможуть бути фрілансерами, а також усіх, хто має стосунки до роботи з інформацією та комунікацією. Як перевіряти інформацію, як займатися професійною аналітикою, як працювати з великими базами даних — усе це входить в той рівень підготовки компетентності, який напрацьовують наші студенти.

Якщо молода людина хоче здобути професію, що зможе забезпечити реалізацію здібностей, творчі новації та творчий пошук, і при цьому професія, яка зможе гідно бути оцінена, то тоді є сенс подумати про факультет журналістики, реклами та видавничої справи», — Олена Іванова, декан факультету журналістики, реклами та видавничої справи, професорка та докторка наук із соціальних комунікацій.

Змогу продемонструвати набуті навички та знання майбутнім потенційним колегам використали і студенти старших курсів, долучаючи юних візитерів до журналістської вікторини та запрошуючи їх, а часом і їхніх батьків випробувати власні здібності у роботі з професійною камерою та обладнанням.

На локацію нашого факультету завітали не тільки майбутні абітурієнти та їхні батьки, а також ректор ОНУ імені І. І. Мечникова Вячеслав Труба. Студенти, що були присутні на локації як представники журналістських редакцій, скористались такою можливістю та поспілкувалися з ним особисто для підготовки власних журналістських текстових і відеоматеріалів.

Своїми емоціями та передчуттями від навчання також поділилася Ірина Колечко, випускниця Одеського ліцею «Приморський»: «Я відчуваю, що це моє. Мені подобається працювати з камерою, брати участь у різних заходах, конкурсах, де можна робити різні зйомки. Ось вчора, наприклад, проводила опитування про те, хто є найрозумнішим учнем у нашому ліцеї — щось таке. Дуже активна учениця (ред. посміхається). Очікую? Позитивні емоції. Очікую, що зможу навчитися багато чому: правильно формувати свої думки та висловлювати їх у різних матеріалах, що навчуся краще працювати з камерою і, можливо, колись стану телеведучою».

Окрім цього, кожен бажаючий мав можливість особисто вільно поспілкуватись із дійсними студентами та адміністрацією факультету, поставити різноманітні питання, отримати поради, весело та активно провести час із творчими «акулами пера», зробити напам’ять кадри в яскравій фотозоні й найголовніше — отримати купу позитивних емоцій та натхнення.

Пресслужба факультету журналістики, реклами та видавничої справи у свою чергу дякує всім організаторам, учасникам та гостям університетського свята; радо вітає усіх охочих доєднатись до студентської журналістської спільноти; бажає успішного складання іспитів та мирного неба!

Аліна Оганезова,

пресслужба факультету