Неформальна освіта: як студенти розвивають отримані знання та навички поза університетом?

Час — швидкоплинний, ось вже й кінець навчального року, наближаються літні канікули. Багато хто ставить собі питання, чим корисним зайнятися у цей період?  Дехто планує працювати, а дехто поєднувати роботу з саморозвитком. Тому ми вирішили поспілкуватися з Наталією Сатанівською, студенткою 3 курсу, яка активно використовує можливості неформальної освіти, та готова поділитися корисними порадами з вами…

Для журналіста важливо орієнтуватися в сучасних комунікаційних процесах і трендах. Підготовка в університеті слугує важливою базою для подальшого розвитку у сфері журналістики, а різноманітні формати так званої неформальної освіти допомагають зануритися в цю сферу, вивчити більш глибоко ті питання, які викликають зацікавлення. Таке поєднання формальної та неформальної освіти дійсно сприятиме всебічному розвитку майбутніх журналістів. Відзначимо, що наші студенти активно використовують такі можливості для саморозвитку.   

До прикладу, Наталія Сатанівська, студентка 3 курсу ФЖРВС   поділилась своїм досвідом участі у неформальному навчанні: «Раніше я не брала участі в курсах чи тренінгах, проте слухала лекції від Комісії журналістської етики: «Репортажі з війни» лекція репортера Стаса Козлюка, лекція Юлії Мостової: журналістська етика і стандарти під час війни, практичне обговорення «Журналістська освіта в Україні: виклики навчання стандартів та етики майбутніх медійників», а також лекція «Якісні українські медіа сьогодні й завтра» від очільниці Детектора Медіа Наталії Лигачової. Натомість час від часу я надсилала заявки на онлайн-тренінги (здебільшого теж від Комісії журналістської етики), на пошту отримувала запрошення, але, на жаль, так складались обставини, що не могла взяти участі, про що шкодую. Радію, що з курсом «Школа журналістики рішень» від Східного Варіанту склалося все інакше». 

Переконані, що в більшості може виникнути питання щодо того, яким чином здобуті знання в межах неформальної освіти, допомагають в університеті і навпаки. З приводу цього Наталія зазначила наступне: «Я отримала додаткові знання щодо комунікації та роботи з людьми, які пережили травматичні події. Адже журналістика, яка висвітлює та має висвітлювати, а не замовчувати чутливі теми та травматичні події. Таким чином вона (журналістика — ред.) дає голос тим, хто часто залишається непочутим, сприяє розумінню складних проблем та стимулює позитивні зміни. Також колеги поділилися своїм досвідом, а учасники тренінгу, це здебільшого журналісти-практики, які пояснили, як відбувається і пошук героїв, і підхід до них, і як варто формувати матеріал. Актуально було більш детально дізнатись про конструктивне написання текстів про відбудову. Не забуваймо, війна з 2014 та повномасштабне вторгнення від 24.02.2022 року, на жаль, триває. Зруйнована інфраструктура, дороги, житлові будівлі та загалом цілі міста й села, і вже зараз треба не лише писати про руйнування, а про шляхи розвʼязування цієї проблеми. Журналістика рішень — гарний інструмент, щоб висвітлювати це якісно. Таким чином ми, журналісти, маємо можливість підвищити обізнаність суспільства про важливі проблеми та їхні потенційні рішення»

Після такої цікавої розповіді ви можете поставити собі питання, а де ж знайти усі ці ресурси? Ось що зазначила з цього приводу Наталія: «Телеграм, як популярна платформа для спілкування, стала для мене ресурсом для пошуку тренінгів, курсів, вебінарів. Я вже створила свою підбірку каналів, де регулярно, двічі-тричі на тиждень, моніторю пропозиції від засобів масової інформації, організацій. В одному з таких телеграм-каналів я й знайшла експрес-курс від Східного Варіанту».

Тож наостанок, послухаємо пораду студентам від героїні: «Перш за все не боятись. Страх забирає нашу впевненість в собі, своїх діях та навіть думках. Якщо бачите можливість взяти участь в курсах, тренінгах, лекціях — ловіть цю можливість. Виходьте за рамки, аби навчитись нового. На позааудиторних заходах, подіях ви матимете можливість познайомитись з новими людьми, розвинути навички комунікації, обмінятися досвідом з колегами,  фахівцями зі сфери журналістики. Що своєю чергою дає побудувати   відносини з іншими журналістами, а це важливий ресурс. І це ваш досвід. А постійно набуваючи його зрештою можна досягти поставлених цілей».

Вікторія Яслик,

пресслужба факультету 

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram