Нові знайомства: відбулася зустріч студентів з одеським журналістом

Студенти 2 курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи мали нагоду зустрітися з Віталієм В’ячеславовичем Хемієм — журналістом, головним редактором телеканалу «Репортер» та керівником пресслужби футбольного клубу «Чорноморець». Захід відбувся 3 квітня в межах вибіркової дисципліни «Організація роботи редакції в умовах сьогодення» (лектор дисципліни — ст. викл. Євген Миколайович Блінов).

Зустріч розпочалася зі вступного слова Євгена Миколайовича та знайомства з журналістом, що має шістнадцятирічний досвід роботи у сфері медіа, Віталієм В’ячеславовичем. «Час діяльності телебачення ‘‘Академія’’ — період, який я називаю розпалом одеської телевізійної журналістики. У кінці нульових та на початку 2010-х років було щонайменше 30 телевізійних каналів. Завдяки  розвитку медіа у нас в Україні формувалася свобода слова. Я з 2006 року в журналістиці, і стверджую, що вона в нас таки є», — зазначив медійник.

Журналіст розповів про роботу телеканалів, окремо зазначив про фінансовий аспект професії, а саме, що будь-який канал комусь належить, адже гроші не беруться з порожнього місця, зарплатні не видають з абстрактної каси, і ТВ-канали мають своїх власників. Із цього ж розгорнув думку стосовно редакційної політики: «Усілякі телеканали по-своєму висвітлюють ті чи інші події. Але за допомогою різної редакційної політики, ми, як споживачі, отримуємо цілісну картину певної ситуації, яку нам транслюють».

На питання викладача дисципліни, Євгена Миколайовича, про найбільш поширені порушення у журналістській роботі, спікер відповів, що непрофесіоналізм, небажання доводити до кінця за те, що взялися, — ось це для нього, як головного редактора та глядача, є найпоширенішою проблемою в професії. Віталій В’ячеславович Хемій наголосив на тому, що завжди радить колегам писати такі матеріали, які би їм хотілося почути/переглянути з позиції глядачів.

«Коли ми працюємо в журналістських редакціях, ми намагаємось дати вам можливість писати про те, що вам подобається. Коли ви пройдете цей етап, то писатимете, що скаже головний редактор. Ви маєте правильно почати, навчитись, щоб потім влучно застосовувати це», — прокоментував цю тезу лектор дисципліни Євген Миколайович.

Під час спілкування студенти встигли занотувати найголовніше, те, що знадобиться в їхньому майбутньому професійному розвитку. Адже згадали й про редакційну політику ВВС, яка стала взірцем роботи для інших ЗМІ.

Завершилася зустріч словами гостьового спікера: «Ми говоримо кожного разу, що журналіст має постійно вчитися. Але якщо ти десь застряг і десь там купаєшся в променях слави, і тебе всюди впізнають, а ти зупинився, то за два дні вже будеш таким, що загруз, нікуди не йдеш, але колеги та професія ідуть вперед. Я не можу сказати рецепт, як постійно вчитися та навчатися. Натомість для мене — це постійно жити в світі новин. Це важко… Але це вже не як професія, це вже стиль життя. Проте мені так комфортно та зручно».

Юлія Унгурян, студентка 2 курсу, поділилася своїми враженнями від зустрічі з медійником: «Було досить цікаво познайомитися з головним редактором телеканалу «Репортер» та керівником пресслужби ФК «Чорноморець» Віталієм  Хемієм. Мені, як майбутньому журналісту, було досить цікаво послухати та поспілкуватися з людиною, яка має великий багаж знань та досвід роботи журналіста та є справжнім професіоналом своєї справи. Він ділився власними практичними навичками, розповідав про тонкощі роботи в журналістській діяльності. Від зустрічі залишилися лише приємні враження та фахові поради:  завжди бути людиною професії; працелюбність понад усе; постійне вдосконалення і саморозвиток; знаходити цікавинки, родзинки, не бути як усі. Така зустріч дала ще більше натхнення і сил аби не зупинятися і стати справжнім професіоналом своєї справи».

Наталія Сатанівська,

пресслужба факультету