#Огляд студентських газет:  як дебютували у новому навчальному році

Після літніх канікул наші студентські редакції знову відновили робочий процес. Журналісти студентських редакцій постійно висвітлюють актуальні події сьогодення та важливі теми, які дійсно вартують уваги аудиторії. Про що ж писали наші студенти у першому випуску?

…Перший випуск студентських видань (а у нас їх наразі 10) уже вийшов та характеризується неабиякою різноманітністю тем. Студенти вкотре намагалися охопити якомога ширші тематичні межі, щоб максимально задовольнити інтерес читачів. Ми переглянули 1 випуск усіх газет та обрали те, що точно буде для вас цікавим. Але, звісно, у самих випусках на вас чекає набагато більше…

У порядку денному — воєнний контекст

Повномасштабна війна в Україні розпочалася ще 24 лютого 2022 року і триває дотепер. Актуальність теми не викликає ніяких сумнівів, тож і студенти розкривають її на шпальтах своїх видань. Зокрема, матеріал газети «Sirius» під назвою «Від Польщі до окопів: історія військового-добровольця» — історія, в якій українець перетнув рідні кордони, аби доєднатись у боротьбі за Батьківщину. У цьому фрагментові життєпису проведена лінія становлення воїна: від спонтанного рішення до бойового досвіду.

Матеріал студентської газети «Blue&Yellow» під назвою «Приймала пологи, тепер — зшиває бійців. Історія “фронтової лелеки” Світлани Галич» про мотивацію, складнощі та особливості роботи. У тексті розповідається, що героїня у мирний час допомагала новому життю прийти у цей світ. Із початком повномасштабного вторгнення вона допомагає життю не покинути цей світ. Як акушерка-гінекологиня стала військовим хірургом? Чому вона на це зважилася і як проходять її будні на фронті? На ці та інші питання знайдете відповіді у матеріалі. 

Видання «InModernUA» вирішило ретроспективно розглянути проблему жінки на війні. Багатолітня історія дискримінації та заборони для жінок чому наразі сформувалося упереджене ставлення до жінок на війні? Історичний шлях від періоду первісних людей до сьогодення описано у матеріалі «Від стрілкинь из луку до танкісток: історія українок у військовій справі».

А ось редакція «SALT» представила аудиторії матеріал «Культ українського селянина» — огляд, в якому пояснюється, чому культ «дурного селянина» працює на користь російського ворога та протиставляє дійсність вигаданим міфам.

 Людський досвід у фокусі уваги 

У редакції газети «Ерудит-times» можна виділити людиноцентричний підхід. Адже події розкриваються через історії окремих людей. Одну з таких історій про виїзд за кордон наших громадян читайте у матеріалі «Досвід роботи на митниці, або як я їхала до Німеччини». Авторка розповідає більше не про технічні моменти подорожі, а саме про те, що її вразило в моральному плані. Історія особливо цікава, якщо її розглядати в контексті еволюції поїздок за кордон після повномасштабного вторгнення. Матеріал пояснює багато аспектів розуміння іноземцями обставин, до яких потрапили українці, і допомагає читачам усвідомити, як нашу ситуацію бачать прості люди за кордоном.

У вересневому випуску газети «Black.White»  завершальним, але не менш важливим та цікавим стало інтерв’ю «Хто ж вона: людина, яка бачить світ у цілому? Антрополог. Релігієзнавець. Історик. Педагог.» із антропологом Тетяною Тхоржевською, яка розповіла про лайфхаки для журналістів, пояснила чи є мова генетичним кодом нації та поділилася власним досвідом дослідження людей по всій Україні.

Про «вічні» проблеми суспільства

Люди похилого віку часто стають невидими для суспільства. Їх не беруть на роботу, лікарі ставляться до них упереджено, адже «що поробиш — вже не молоді». Таке ставлення є проявом ейджизму — дискримінації за віком. Цим питанням зацікавилась редакція «DeFacto». Детальніше про те, що таке ейджизм, де він проявляється, як на людину впливають її власні упередження щодо старіння, а також як боротися з таким проявом дискримінації рекомендуємо прочитати у матеріалі «Старість (не) радість: дискримінація за віковою ознакою».

Автори газети «Bazar» приділили більше уваги психологічному здоров’ю. Зокрема матеріал під назвою «Парадокс вибору: коли джем не солодкий». У ньому з нової цікавої сторони показали проблему щоденного вибору. Наприклад, коли людям дається багато свободи, це може бути гірше, ніж взагалі її не мати. Також автор розповів про дослідження вчених із Стенфорда та Колумбійського університету, які вивчали на практиці цю проблему та стратегії споживача, що передбачає психолог  Баррі Шварц.  

Про спорт в умовах війни

Редакція «Візаві» більшість своїх матеріалів прив’язала до воєнної тематики, що цілком виправдано у наш час. Але ми б хотіли виділити матеріал «Чорноморець 2.0 Що очікувати вболівальникам у новому сезоні?». У цьому матеріалі автор якісно розбирає еволюцію команди, зокрема після 24 лютого. При цьому він залучає коментарі експерта, спортивного журналіста Леоніда Францескевича, голови пресслужби клубу Ігоря Окса та коментарі звичайних вболівальників, що дають ширшу панораму. У матеріалі розповідається про зміну складу команди, нового тренера та вплив всіх перерахованих чинників на майбутнє команди та те, як війна може змінити все в одну мить.

Безперечно, охопити всі студентські матеріали неможливо. Тож рекомендуємо вам повноцінно переглянути газети цього випуску, поки студенти працюють над наступним.

Наталія Сатанівська, Владислав Кушнір, Анастасія Єрьоменко,

Вікторія Грищенко, Вікторія Похільченко,

пресслужба факультету

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram