Рік вогню і крові: огляд іноземних ЗМІ

Грудень — місяць, коли ми підбиваємо підсумки року і аналізуємо все, що сталося за цей час. Не залишаються осторонь й іноземні медіа. Наприкінці 2022 вони згадували ключові події, що змінили світ навколо і нас самих, створювали рейтинги найбільш впливових людей. І всюди згадували Україну, її народ, армію та президента. Чим запам’ятався 2022 рік для міжнародної аудиторії? Які події з’являлися на сторінках видань в останній місяць вже минулого року? 

The Week

Обкладинку американського щотижневого журналу можна розглядати довго і щоразу знаходити щось нове. На ній зображені відомі та впливові постаті, «обличчя 2022 року». Усі вони співають, тримаючи в руках свічки та листи з нотами. На першому плані — Джо Байден та Володимир Зеленський. Український президент чи не єдиний, хто дивиться прямо на читачів журналу. У нього в руках ліхтар, що здіймається над усіма присутніми. Думаємо, що це не випадково, і тут чітко присутня відсилка до відомої фрази про світло, що переможе темряву. Місце, в якому зібрали визначних людей минулого року, нагадує про війну, що й досі триває в Україні: розтрощений будинок і вогонь, що палає у вікнах, та ракета з прапором росії. Не забули і про путіна. Його портрет висить на дереві, заплямований червоною фарбою.

TIME

«Людина року — Володимир Зеленський та дух України». З таким заголовком вийшов грудневий номер американського журналу. На його першій сторінці зібрані фото українців, якими надихався і захоплювався весь світ. «За те, що довели, що мужність може бути такою ж заразливою, як і страх, за спонукання людей і націй об’єднатися на захист свободи, за нагадування світу про крихкість демократії — і миру».

Profil

Володимира Зеленського визнали «Людиною року» і в редакції австрійського журналу. Його фотографію помістили на обкладинку грудневого випуску, а також опублікували статтю під назвою «Володимир Зеленський: Людина, яка сколихнула вільний світ». У ній видання пише: «Кожен, хто вважає себе частиною Заходу в думках, ідеологічно та в реальності приходить до неминучого висновку: Зеленський — це наша людина».

The Guardian Weekly

Для обкладинки свого останнього номеру в 2022 році британський журнал обрав малюнок із силуетом путіна. Ілюстратор Сем Грін зобразив голову російського президента як вибиту діру в стіні, за якою можна побачити руйнування, пожежі та ракети. Саме такий образ з’явився в художника ще на початку повномасштабної війни росії проти України. «Я дуже радий, що він воскрес. Для мене він вказує на людину, відповідальну за весь жах і хаос, які були заподіяні Україні та її народу», — зазначає Сем. Підсумовуючи рік, видання зазначало, що російське вторгнення в Україну стало подією, яка не зникала з новинного порядку денного. Масштаби руйнувань та втрат, завдані Україні, були величезними, а хвилі енергетичної, продовольчої та міграційної кризи відлунювали по всьому світу. У головному матеріалі номеру під назвою «Реванш історії. Як Путін розв’язав війну в Україні» Патрік Вінтур розбирає наративи минулого, що «лежать в основі конфлікту та ускладнюють його вирішення». 

Die Presse

Австрійська щоденна газета не оминула увагою першу закордонну поїздку українського президента з початку великої війни. У випуску за 22 грудня розмістили матеріал про візит Зеленського у Білий дім та Капітолій. У ньому аналізували, з якою метою він приїхав до Джо Байдена — «найголовнішого військового помічника».Перша шпальта номеру від 27 грудня розповідає про «Важкі бої на Різдво», подаючи хроніку останніх подій російсько-української війни. Пишуть про український безпілотник, що впав у російському аеропорту, організацію переговорів путіна та лідера Китаю Сі Цзіньпіна. А для ілюстрації матеріалу обрали фото зруйнованого Святогірського монастиря, що знаходиться в Донецькій області.

Libération

Французька газета назвала 2022 роком вогню та крові. Зображення російського президента на першій сторінці одразу дає читачам зрозуміти, хто винен у тому, що цей рік став саме таким. У цьому номері журналісти присвятили значну кількість матеріалів подіям російсько-української війни, які сколихнули весь світ. Згадали про початок повномасштабного вторгнення, величезний потік біженців у перші дні, бої на околицях Києва, а також — Маріуполь, Бучу, ядерний терор на Запорізькій атомній електростанції, «зернову ініціативу» та звільнення Херсона.

Politiken

На початку грудня данська щоденна газета закликала своїх читачів допомогти українському народу, «передати теплий привіт і підтримку». Видання оголосило збір коштів, які будуть витрачені на закупівлю  теплих спальних мішків, термобілизни, невеликих буржуйок, павербанків та електрогенераторів. Увага до збору привертає український прапор, зображений на першій сторінці газети, та малюнки всіх тих необхідних речей, які збираються передати українцям. 

Наступний випуск вийшов під назвою «Сценарії на столі. П’ять можливих результатів війни». На малюнку, розміщеному на першій сторінці, зображені Зеленський та путін, які сидять навпроти і напружено дивляться один на одного. Біля них стоять лідери інших держав, ніби уважно слідкуючи за тим, що відбуватиметься далі. Журналісти Politiken подають п’ять ймовірних сценаріїв розвитку війни в Україні, якими з ними поділилися провідні військові експерти. У матеріалі також розмірковують про те, скільки може тривати війна, чим закінчиться напад росії на Україну та чи зможе Захід утриматися до кінця.

L’Express

Французький щотижневий журнал на своїй обкладинці розмістив зображення володимира путіна, на плечі якого помітно червону пляму. Ймовірно, це кров. У заголовку зазначається: «Путін — маніпулятор». Тут же перераховуються і його «заслуги»: дезінформація, шантаж і насильство.

ABC

На першу сторінку іспанської щоденної газети потрапила фотографія українських новобранців, які проходять військову підготовку в піхотній академії міста Толедо. По завершенню 5 тижнів усі вони «повертаються до своєї країни для боротьби з російським окупантом». Тож з міркувань безпеки видання розмило на фотографії обличчя наших бійців, аби їх не можна було впізнати. Утім, про те, як саме проходять навчання, розповідати можна, що і робить газета в одному зі своїх матеріалів.

The Washington post

«Україна та Росія ведуть першу повномасштабну війну безпілотників» — такий заголовок відкриває грудневий випуск американської газети. У матеріалі наголошують, що війна, розпочата звичними методами, відомими ще з часів Першої світової, перетворилася «на змагання цифрової епохи за технологічну перевагу в небі». І сталося це через активне використання дронів, що інтегровані в кожну фазу бойових дій між росією та Україною. На фото, що доповнює матеріал, зображені бійці українського добровольчого формування «Хартія», які тренуються на безпілотнику Mavic. 

Politico

У своєму спеціальному випуску американське видання представило власний рейтинг найбільш визначних європейців за 2022 рік. Згадали у ньому про Володимира Зеленського, назвавши його «найвпливовішою людиною Європи». Однак нашу увагу привернув також матеріал під заголовком «Королева з Києва має уроки для Еммануеля Макрона». У ньому йдеться про Анну Ярославну, князівну Київської Русі, а згодом — французьку королеву, яка мала значний вплив на керування країною і багато зробила для її розвитку. Приводом для написання статті стала фраза президента Франції про те, що «процес вступу до Євросоюзу для України триватиме кілька років або десятиліть». Автор матеріалу, Крістіан Олівер, обурюється цими словами та зазначає, що «існує небагато історичних постатей, які так само ідеально, як Анна, свідчать про місце Києва в центрі, а не на периферії європейської історії».

Wprost

Напередодні Різдва польский суспільно-політичний тижневик нагадав своїм читачам про тих, хто не зможе зустріти свята вдома, разом з родиною. Малюнок на обкладинці зображує матір і двох дітей, що сидять за столом біля ялинки, але один зі стільців залишився порожнім. Стіл же перетворюється на окоп, в якому вечеряють військові. 

Ця обкладинка — про наших захисників і захисниць, які і в будні, і на свята боронять нашу державу та дають нам можливість жити. Ми пам’ятаємо про них, безмежно вдячні їм і чекаємо їхнього повернення додому. 

Анастасія Єрьоменко,

пресслужба факультету

Фото: з сайтів видань

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram