Солодощі або смерть

Гелловін — свято, яке відзначають 31 жовтня. Воно має дуже цікаву історію виникнення та атмосферу, тому не дивно, що все більше і більше людей відзначають його. Як святкують Гелловін студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І. І. Мечникова? Відповідь на це та інші питання, а також підбірку топових фільмів саме для цієї події Ви зможете знайти просто тут! 

У легенді, на якій заснована історія свята, розповідається про хитрого грішника Джека, якого не прийняли ні в рай за шахрайство, ні в пекло до диявола, якого він обдурив. Тоді він вирішив поневірятися по Землі в образі гарбуза, в якому вставлена свічка, що освітлювала йому путь. З того часу гарбуз вважають символом свята та прикрашають ним свій дім.

За даними власного опитування, проведеного серед майже сотні студентів факультету журналістики реклами та видавничої справи ОНУ імені І. І. Мечникова, 34% опитаних святкують Гелловін. Деякі з респондентів поділилися наступними коментарями:

Чому Ви святкуєте Гелловін?

Ірина Ханжи, студентка першого курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи: «Мені подобається це свято тим, що це чудова нагода зустрітися та провести весело час з друзями. Тому і святкую!».

Євгенія Колпікова, студентка першого курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи: «Цей день має свою неповторну атмосферу, майже як Новий рік. І хоча Гелловін — це не про містику та привидів, сучасна адаптація цього свята: у вигляді кривавих страшних костюмів, моторошних історій, які можна розказувати друзям при світлі свічок ввечері, а також печиво у формі черепів та пальчиків — дуже крута. Навіщо ж відмовлятися від того, щоб цікаво провести час!».

Денис Бонк, студент четвертого курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи: «Я святкую, тому що це, як мінімум, ще один привід зустрітися зі знайомими. До того ж цікаво, хто та який образ собі обере. Бачити вже нібито дорослих людей в кумедних образах — безцінно!».  

Як Ви зазвичай проводите Гелловін?

Ірина Ханжи, студентка першого курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи: «Зазвичай ми з друзями збираємось, купуємо багато смачної їжі та дивимось якісь фільми жахів».

Євгенія Колпікова, студентка першого курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи: «Як правило, ми з друзями обираємо певну тему для костюмів, наприклад персонажі з одного фільму чи серіалу. Також ми дивимося кіно, п’ємо чай чи вишневий сік, робимо кумедні фото напам’ять, а ще вирізаємо лиця на маленьких гарбузах та ставимо у них свічки, коли вечоріє».

Денис Бонк, студент четвертого курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи: «Частенько заклади у місті у цей день влаштовують тематичні вечори. Саме в одному з таких закладів Ви напевно зустрінете мене з друзями»

 Розкажіть, будь ласка, про Ваш улюблений фільм для вечора Гелловіну. 

Ірина Ханжи, студентка першого курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи: «З усіх фільмів жахів про Гелловін найбільше мене вражає “Воно” за його атмосферу, чудовий сюжет та цікавих героїв»

Євгенія Колпікова, студентка першого курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи: «На мою думку, ніякі фільми не передають ту саму атмосферу містичного Гелловіну так, як це роблять фільми Тіма Бертона. Не просто ж так вони користуються великою популярністю. Понад усе на Гелловін я люблю передивлятися “Бітлджус”, але, звісно, зазвичай на ньому перегляд не закінчується»

Денис Бонк, студент четвертого курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи: «Це не зовсім фільм, проте з Гелловіном у мене завжди асоціюється тематичний, вісімнадцятий, епізод другого сезону мультсеріалу “Футурама” (в дубляжі від QTV, звичайно ж)».

Втім, не всі студенти вбираються 31 жовтня в костюми та святкують Гелловін. Зокрема студент третього курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І. І. Мечникова пояснює: «Це свято нашої культури ніяк не стосується. Запозичення з інших культур — це непогано, але коли зводять це в абсолют, на мою думку, то вже перебір». Інша студентка цього ж факультету, Дар’я Кристофович, додає: «Коли я була малою, то не з нетерпінням чекала 31 жовтня, адже це було моїм улюбленим святом. Мене завжди приваблювало щось містичне, я читала оповідання про вампірів, привидів та відьом, малювала кажанів, гарбузи, привидів, потім вирізала їх та вішала на люстру. Зараз я не святкую Гелловін, тому що, мабуть, виросла з цього. Зараз для мене це свято є приводом для написання тематичного оповідання, не більше».

Для тих, хто все ж таки планує святкувати 31 жовтня, ми підібрали декілька кінострічок, які обов’язково зроблять атмосферу Вашого свята ще більш незабутньою. Обережно! Фільми розташовані у порядку від тих, які можна дивитися навіть з дітьми, до тих, від яких навіть кров розбурхує. 

«Жах перед Різдвом» — це мультиплікаційний фільм, головним місцем дії якого є місто Гелловіну, де мешкають усілякі істоти. Головою цього міста є монстр, на ім’я Джек Скелінгтон. Коли одного разу Джек опиняється в місті Різдва, він дізнається, що десь існують такі непритаманні та незрозумілі йому речі, як радість, дружба, веселощі та добро. А що він вирішить робити далі — дізнаєтесь, переглянувши цей мультфільм.

«Каспер» — серія фантазійних фільмів, участь у випуску яких брав Стівен Спілберг. Здебільшого ці фільми про маленьку добру примару на ім’я, співзвучне з назвою серії стрічок, Каспер. Він зовсім не схожий на своїх побратимів, адже вони бешкети. Героїня фільму Кет, дівчинка-підліток, зовсім не мала друзів через постійні переїзди. У маєтку, сповненому привидів, Кет зі своїм батьком Харві, який після смерті своєї дружини почав працювати парапсихологом, зустріли Каспера та його братів. Через деякий час ми дізнаємось про мрію Каспера стати живим хлопцем. Сюжетна лінія фільмів настільки цікаво побудована, що за нею не втомлюєшся спостерігати.

Після перегляду фільму «Техаська різанина бензопилою» 2003 року Ви вже не зможете спокійно сприймати звук бензопили. У фільмі розповідається про п’ятьох друзів, що, повертаючись до Мексики, підібрали на шляху дивну дівчину, яка через мить дістала пістолет й закінчила життя самогубством. Розгубившись, хлопці пішли шукати допомоги і натрапили на шалену сім’ю канібалів. Що було далі — здогадатися не дуже тяжко, але спостерігати за тим, що відбувається, доволі цікаво та досить моторошно.

Якщо після перегляду попереднього фільму у Вас ще залишилось волосся на голові не сивого кольору, то наступне кіно не залишить у Вас на голові ні волосинки. «Пила» є серією трилерів, які поєднані однією сюжетною лінією. Основна ідея сфокусована навколо Джона Крамера — божевільного інженера, який є хворим на рак. Джон вирішив останні роки свого життя провести над розробкою та реалізацією свого проєкту: за допомогою хитрих махінацій він викрадає людей та проводить над ними жахливі експерименти. Шанси «піддослідних» повернутися живими мінімальні, адже на те, щоб вибратись, Джон дає лише кілька годин. Спостерігаючи за таким, кров в жилах зупиняється, а волосся стає дибки!  

Отож бажаємо Вам жахливо-чудового Гелловіну, зібрати якомога більше солодощів та зустріти монстрів, привидів та інших істот не з нашого світу!

Максим Синюк,

1 курс,

«Sirius»

Фото: Unsplash

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram