Студенти відвідали онлайн лекцію-дискусію «Тренд на ґендерну рівність у світовій та українській політиці»

6 червня 2024 року студенти ФЖРВС долучилися до онлайн лекції-дискусії на тему «Тренд на ґендерну рівність у світовій та українській політиці», що була організована Освітнім Центром Верховної Ради України та Ukreate Hub. Доповідачкою заходу стала Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради України.

На початку лекції Світлана Залужна, українська представниця платформи Ukreate Hub, розповіла про формування та важливість спільного проєкту між вищезазначеною платформою та Освітнім Центром Верховної Ради України. Підкреслила, що метою її власної діяльності та Ukreate Hub є розширення аудиторії та створення міцних зв’язків між студентами в Україні та за її межами. Завершилася вступна промова словом про важливість залучення молоді у формуванні голоса власної країни, після чого вона передала слово віцеспікерці Верховної Ради України — Олені Кондратюк. 

Першою темою обговорення стали тренди в сучасній політиці, які лекторка продемонструвала останніми виборами в Мексиці, де кандидатами на місце голови держави вперше були дві жінки. Після чого, на прикладі видатних політикинь, таких як Маргарет Тетчер, Кондоліза Райс, Мадлен Олбрайт та інших, розповіла про жіночий шлях у політиці та його відмінності від чоловічого. Віцеспікерка також показала портрети сучасних жінок лідерів: Урсули фон дер Ляйєн, Роберти Мецоли та Вікторії Чміліте-Нільсен, продемонстрував образ політикині-матері. «Нині жінок у політиці вже ніхто не називає чоловіками в спідницях, вони вибороли право бути політикинями й одночасно бути жінками», — зазначила доповідачка. 

Наступну частину лекції Олена розпочала з власного шляху, поділившись досвідом її початкової політичної діяльності. Після чого, використовуючи статистику Міжпарламентського союзу, показала, що кількість жінок в парламентах по всьому світу постійно збільшується. Розповіла про прогрес різних країн світу на шляху до ґендерної рівності станом на 2024 рік. Присутніх ознайомили з щорічним індексом гендерного розриву, який базується на чотирьох категоріях: доступ до охорони здоров’я, доступ до освіти, економічна активність жінок та чоловіків і політична участь в житті країни. Після чого доповідачка звернула увагу на важливість гендерного питання в нашій країні. Вона детально розповіла, як держава досягла успіху в залученні жінок в політику за час незалежності України. Олена окреслила чотири основні пункти: революція Гідності, зміна законодавства, зміни до статутів партій та діяльність Українського Жіночого Конгресу, у створенні якого вона сама брата активну участь.

Завершилося обговорення цієї частини лекції аналізом кількісної оцінки гендерної ситуації у світі. Після чого лекторка сконцентрувалась на необхідності залучення молоді у політичну діяльність «тут і зараз», бо це, на її думку, є дуже важливим для розвитку демократичних процесів більшої кількості країни світу. Також Олена Кондратюк наголосила на важливості ролі жінок в ЗСУ та обороні України в цілому. Зробила акцент на окремих постатях, важливих для українського суспільства, таких як, наприклад, перша жінка, що була зарахована на службу у званні офіцера. Розповіла і про актуальні зараз зміни у вигляді відміни урядової постанови про заборонені професії для жінок. 

Наприкінці заходу присутні мали змогу поставити спікерці запитання з ґендерної проблематики. Також організатори вибрали питання з відповідей , що частіше за все вказували слухачі у гугл формі, в якій попередньо потрібно було зареєструватися.

Пресслужба факультету поспілкувалася з нашими студентами та дізналася їхні враження від заходу: «Дуже цікаво було відвідати лекцію на таку актуальну в наших реаліях тему. Я дізналася як щось нове, так і підкріпила вже наявні знання. Приємно було почути стільки зацікавлених однолітків та їхні запитання, але, на жаль, через таку велику кількість охочих не встигла задати своє. Загалом захід пройшов вдало і, найголовніше — плідно!», — прокоментувала Катерина Полтавцева, студентка першого курсу.

Дар’я Тумарченко, Дар’я Котенко, 

пресслужба факультету

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram