Студенти-журналісти доєдналися до зустрічі з редактором одеських ЗМІ

Студенти 4 курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи зустрілись із Геннадієм Семеновичем Чабановим, видавцем, головним редактором декількох одеських видань. Захід відбувся 26 вересня в межах лекції з дисципліни «Сучасний медіапродукт: виробництво ЗМІ». Модерував зустріч — старший викладач Євген Миколайович Блінов.

Зустріч почалась із короткого вступного слова гостя. Геннадій Семенович розповів студентам про видання, в яких він працює: «Одесская жизнь», «На пенсії», «Пенсійна телепрограма». Особливу увагу було приділено пошуку додаткових платформ для розповсюдження інформації. Ця справа була не з легких, адже основна аудиторія видань — пенсіонери. «Ми орієнтуємося на більш стару аудиторію, з урахуванням нашої тематики, що ми працюємо більше зі старшим поколінням, і з газетами, які також читає старше покоління. Потрібно сказати, що газети на сьогодні дійсно охоплюють старше покоління, якими б вони не були», — прокоментував Геннадій Семенович.

Далі розмова перейшла у формат питань та відповідей. Студенти дізналися про особливості роботи в регіональних медіа, зокрема під час пандемії та воєнного стану в Україні. Спікер докладно пояснював, як змінився «порядок денний» регіональних ЗМІ після повномасштабного вторгнення. Цікаво було послухати про те, як редакція адаптувалася до роботи в кризових ситуаціях. Наприклад, у перші дні війни вона не мала змоги надрукувати, а тим паче надіслати газету передплатникам. Тоді було прийнято рішення створити спільний випуск, в якому вміщувалась корисна інформація для людей, які не мали доступу до інтернету. Випуск роздали безкоштовно, адже розуміли, як була важлива інформація на той момент.

«Загальновідомо, що всі тонкощі професії можна краще дізнатися, завдяки спілкуванню з людиною, яка давно в цій сфері. Ця зустріч ще раз підтвердила даний факт. Дуже цікаво було послухати про внутрішню роботу одеських газет. Особливо, про зміни з якими зіткнулося видавництво після початку війни. Крім того, Геннадій Семенович відкрито розповів про труднощі та тонкощі роботи журналістики. Такі живі приклади доводять, що незважаючи на все, українці продовжують і будуть продовжувати отримувати якісну інформацію», — прокоментувала Ольга Проноза, студентка 4 курсу.

Запитання студентів торкнулися теми співпраці регіональних редакцій із закордонними ЗМІ. Геннадій Семенович розповів, що особисто їх редакція доволі часто комунікує з закордонними журналістами зі США, Польщі та Швеції. 

Крім цього, студенти поцікавилися й фінансовими витратами сучасних редакцій, доходами та розподілом коштів. У цьому контексті було розглянуто найпоширеніші  проблеми преси. Перша полягає у тому, що важко бути фінансово незалежним у сучасних обставинах, а друга стосується швидкоплинності  професіоналів через недостатню заробітну плату. Тому редакції часто звертаються до журналістів-фрілансерів.

«Я була рада тому, що до нас на пару завітав Геннадій Чабанов. Мені було цікаво послухати його розповідь про життя регіональних газет під час війни та їх плани на майбутнє щодо випуску. Вражає те, що він бачить перспективи розвитку газети, планує майбутні тиражі та перехід в соціальні мережі. Чи відкрила я щось нове для себе під час зустрічі? І так, і ні, я раніше працювала в регіональному медіа Одещини, і дещо знала про специфіку роботи. Я сподіваюся, що газети й надалі будуть виходити попри складнощі, адже людям старшого покоління вони дійсно важливі», — поділилася враженнями Ольга Шукова, студентка 4 курсу.

Також Геннадій Семенович порекомендував студентам набути базових знань в SEO, адже це неабияк допомагає в пошуку і залученні аудиторії в сучасних реаліях роботи ЗМІ. У свою чергу, на його думку, це допомагає налаштувати фінансові доходи редакції: «Журналістика дуже змінюється. Зараз треба не тільки правильно, логічно і послідовно викладати свої думки, щоб тебе розумів читач, але й працювати дуже технологічно».

«Чесно кажучи було дуже цікаво зустрітися із спеціалістом-практиком та дізнатися всі нюанси роботи у місцевих друкованих ЗМІ під час війни. Час випробовує нас на витривалість, зокрема ще й онлайн навчанням останні 3 роки. І надзвичайно важливо, особливо зараз, отримувати настанови не тільки з підручників, а й від професіоналів своєї справи, які особисто відчувають на собі усі складнощі роботи у наш час. Тож така практика винятково корисна для студентів випускних курсів», — поділилась враженнями Єлизавета Цурікова, студентка 4 курсу.

Усі пріоритетні тези, що звучали під час зустрічі, студенти, звісно, ретельно занотували. Наприкінці лекції Євген Миколайович, старший викладач кафедри періодичної преси та медіаредагування, поцікавився у студентів щодо їхніх вражень від заходу. А наостанок порекомендував: «Коли ви будете вже керівниками, журналістами, і ви побачите, що якась людина, молодша за вас знає щось краще, не треба ревнувати і тиснути на нього. Краще повчитися в того, хто знає більше, навіть, якщо він молодше».

Вікторія Грищенко, Вікторія Похільченко,

пресслужба факультету

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram