Традиційні медіа vs громадянська журналістика: про відмінності  дізнавались студенти-журналісти

Студенти нашого факультету  відвідали лекцію Філіпа Ноубеля — іноземного журналіста, редактора та медіатренера. Запрошений лектор познайомив майбутніх медійників із громадянською журналістикою. Захід, що відбувся 3 жовтня, проводився англійською мовою.

На початку лекції Філіп розпитав аудиторію, що вони знають про громадянську журналістику. Разом зі студентами він порівнював цей напрямок і традиційні медіа. Усі присутні змогли наочно зрозуміти, у чому полягає основна різниця між роботою та функціями цих двох видів журналістики. 

Філіп Ноубель також поділився власним досвідом роботи. Він розповів про те, як функціонує Global Voice’s — міжнародна спільнота журналістів та блогерів, які створюють і поширюють контент про локальні історії з усіх куточків світу. Завдяки команді перекладачів ці тексти можна читати різними мовами. Філіп, як головний редактор цього проєкту, продемонстрував студентам схему, за якою працює організація, етапи, які проходить текст від появи ідеї і до публікації на сайті.

Запрошений лектор наголосив на важливості громадянської журналістики. Він зазначив, що цей напрямок дає змогу висловитися тим, кому не дають цього зробити традиційні ЗМІ. Філіп Ноубель додав, що це гарна можливість і для студентів, адже так вони можуть здобути досвід, який допоможе їм влаштуватися на першу роботу.

«Звичайно, є певний бар’єр мови, але для цього і покликані подібні зустрічі, щоб покращувати свої навички та розвиватися. Окрім того, що все було англійською мовою, була ще і цікава тема. Концепція, коли звичайні люди, які не мають професійної підготовки, можуть об’єднуватися навколо певної ідеї і поширювати свій досвід, інформацію, яку вони накопичили, для абсолютно різних країн, чи то Мадагаскар, чи Бразилія, мені особисто подобається, це мене захоплює», — поділився враженнями Кирило Антоненко, студент першого курсу.

Наприкінці гість порадив майбутнім журналістам завжди бути допитливими, ставити якомога більше питань і цікавитися, намагатися зрозуміти, чому щось відбувається саме так. Студенти подякували Філіпу і висловили сподівання, що зможуть побачити його в стінах університету ще раз.

«Дуже цікава тема, змістовна презентація, ми винесли з сьогоднішнього дня дуже багато нових знань. Сподобалося, що нам також задавали питання, і в нас була можливість порозмірковувати, і до того, як нам надали відповідь, що  таке “citizen journalism”, ми змогли самі якось здогадатися і надати певні свої припущення щодо цього. Я сподіваюся, що в нас дуже часто будуть такі заходи, і перший курс буде до них доєднуватися», — підсумувала Єлизавета Шипіцина, студентка першого курсу.

Анастасія Єрьоменко, 

пресслужба факультету

Фото: Микита Кишиневський 

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram