Викладачі факультету взяли участь у щорічній звітній конференції: обговорили тенденції та перспективи сучасної журналістики

Звітна конференція проферсько-викладацького складу цьогоріч відбулась 28 листопада в режимі офлайн. Традиційно викладачі підготували доповіді, в яких актуалізували власні професійні й наукові орієнтири, репрезентували бачення сучасного соціального контексту, що, звісно, провокувало аудиторію до жвавого обговорення. Модерувала захід — Олена Іванова, декан факультету, доктор наук із соціальних комунікацій, професор.

Журналістика розвивається надшвидкими темпами, а тому з’являються нові тренди, які потрапляють до уваги медіазнавців. Цього року викладачі запропонували до обговорення найрізноманітніші теми, які продемонстрували панорамне уявлення про сучасну масмедійну сферу. Зокрема, до фокусу уваги науковців факультету потрапили теми, що стосувались сучасного конфліктогенного середовища (на міжнародному та українському рівнях), репрезентації наслідків повномашстабної війни в Україні, української воєнної документалістики, нових трендів у журналістиці (конструктивна журналістика, журналістика рішень, антропологічна журналістика), цифровізації масмедійної діяльності тощо.

Особливо дискусійними виявились теми доповідей: Антропологічна журналістика: до постановки проблеми (Тетяна Тхоржевська); Тревел-журналістика в Одесі періоду російсько-української війни (Аліна Задорожня); Експансія «цифри» як засіб досягнення успіху у воєнних противостояннях та акціях громадянської активності сучасності (Сергій Азєєв, Олена Орлова).

Окремо присутні обговорили й специфіку роботи фіксерів, адже ця діяльність також набирає популярності в сучасній журналістиці. Тож викладачі поговорили про навички, якими має володити такий фахівець, можливості та виклики, з якими стикаються фіксери.

Конференція продемонструвала, що викладачі факультету спостерігають та фіксують те, як змінюється журналістика та активно впроваджують результати своїх досліджень у викладацькій діяльності.

Програму конференції можна переглянути за посиланням.

пресслужба факультету