Викладачка факультету взяла участь у вебсемінарі на історичну проблематику

Участь у вебсемінарі «Історичний парадокс. Скільки разів стріляли в Джона Кеннеді?», що пройшов 11 травня 2023 року, взяла Ірина Сидун, завідувачка кафедри періодичної преси та медіаредагування, кандидатка історичних наук.  Організатором заходу стала Академія української преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна.

Експертами  та тренерами заходу стали Валерій Іванов, президент Академії української преси, доктор філологічних наук, професор та Юлія Кулик, авторка програми, координаторка проєктів Академії української преси.  Сама програма направлена на те, щоб показати, як по-різному можуть інтерпретувати ту саму подію.

Ірина Сидун розповіла, що вебсемінар «Історичний парадокс» є надзвичайно корисним для неї в контексті розробки та покращення таких дисциплін як «Історичні фейки в ЗМІ» та «Проблематика ЗМІ: історична». «Метою семінару було формування навичок роботи з інформацією, з історичними джерелами, фактами, різними версіями подій на прикладі конкретних історичних випадків, використовуючи запропоновані методи, показати, як по-різному можна інтерпретувати одну й ту ж подію, як працювати з різними версіями історичних подій та вміти порівнювати, виокремлювати раціональне, розпізнавати прогалини в логіці викладу інформації», — додала вона.

Також Академія української преси розробила методичний  посібник-методичку та навчальну програму «Історичний парадокс».  Історичний парадокс — це ж один із способів розвинути скептицизм у світі великих даних, що формує навички критичного мислення на історичних прикладах. Він наочно показує, як усе змінюється.

Наостанок Ірина Сидун поділилася враженнями від заходу: «Сьогодні це є надзвичайно важливим в контексті інформаційної війни України та рф, засилля фейкової інформації. Журналісти мають вміти працювати з історичними фактами і джерелами, проводячи власні дослідження, а не задовольнятися вже наявними трактуваннями тих чи інших подій».

Наталія Сатанівська,

пресслужба факультету