«Зухвала» Україна, принижений путін: огляд іноземних ЗМІ

Повномасштабна війна в Україні триває 7 місяців. Складно стільки часу утримувати увагу медіа на одних і тих самих темах. Але події російсько-української війни і дотичні до них не сходять зі сторінок провідних ЗМІ. Адже ця війна стосується не тільки України. Ця війна впливає на всіх. На що звертали увагу іноземні ЗМІ, висвітлюючи російське вторгнення? Відповіді шукатимемо на обкладинках медіа за вересень і початок жовтня поточного року.

Der Spiegel

Німецький щотижневий журнал на обкладинці від 24 вересня розмістив зображення путіна з подряпинами та синцями. Найбільший з них — у вигляді України. У підписі зазначається: «Небезпечно слабкий. Всі на війну: чим зараз ризикує путін, щоб врятуватися». Портрет російського диктатора намалював відомий британський художник Піт Рейнольдс, який спеціалізується на політичній та соціальній сатирі. Зображення на обкладинці ілюструє головний матеріал номеру, який має назву «Небезпечна слабкість путіна».

Le Point

Французький тижневик не стримується у словах. Він так і промовляє: «путін — божевільний». Видання роздумує над питанням: «Як далеко він може зайти?» На обкладинці зображено власне президента росії, який дивиться в бінокль.

Internazionale 

Обкладинка італійського видання за 2-8 вересня зображує російського президента з короною і на троні. Він сидить на самому вершечку гори. Автор зображення  — Джастін Метц. Як зазначає видання, багато заходів, запроваджених проти Росії після її повномасштабного вторгнення в Україну, не дали бажаного результату. Не змогли скинути путіна з трону. Але Internazionale впевнено, що однозначно зруйнує кремль блокування експорту. Тож у цьому випуску видання розмірковує: «Чи діють санкції?». 

У випуску від 16-22 вересня італійський тижневик помістив на першу сторінку фото українських військових. Акцент робиться на жінці, у волосся якої вплетені жовто-блакитні стрічки. Це фото авторства Метін Акташа. Підпис на обкладинці промовистий: «Якщо Україна виграє війну. Контрнаступ української армії може переломити хід конфлікту та поставити російський режим у кризу».

The Spectator

Щотижневий британський журнал для обкладинки останнього вересневого випуску обрав карикатуру з путіним. На ній він зображений загнаним у кут, а в руках нервово тримає пульт з ядерною кнопкою. Ілюстрацію намалював британський карикатурист Мортен Морланд. У підзаголовку видання запитує: «Що тепер буде робити путін?». Відповідь шукає Паул Вуд в аналітичній статті «Загнаний у кут. Чи зможе путін вдатися до ядерної атаки?»

Tygodnik Powszechny

Свій випуск за 25 вересня польський тижневик присвятив українським воїнами. На першій сторінці — фото військових, що звільнили місто Ізюм на Харківщині. Під ногами у них — російський прапор. Тема головного матеріалу цього номеру: «Чи переможе Україна». 

The Atlantic

Україну і події повномасштабної російсько-української війни можна побачити не тільки на сторінках суспільно-політичних видань. Літературний журнал The Atlantic свій випуск за жовтень теж присвятив Україні. На першій сторінці зображено дві руки, що тримають димові шашки жовтого і блакитного кольору. Підпис такий: «Україна зухвала». У цьому номері є матеріал Джорджа Пакера під назвою «Українці захищають цінності, які сповідують американці». Він доповнений малюнками, які створив Сергій Майдуков, київський ілюстратор. Цікавим є також матеріал Франкліна Фоера. У ньому розповідається про Сергія Лещенка, українського журналіста. Як зазначає сам автор: «Я хотів побачити війну його очима». 

The Washington post

Американська щоденна газета теж розказувала про Україну. Так, у випуску за 4 жовтня на першій шпальті анонсували матеріал під такою назвою: «Київське військо з тріумфом йде далі». На фото, зробленому власним кореспондентом видання, зображені українські військові у селі Шандриголове, біля міста Лиману в Донецькій області. 

На першій шпальті випуску за 27 вересня The Washington post розмістилося початок матеріалу про те, як родини і друзі оплакують загиблих молодих українських солдат. Він називається «Величезний масштаб однієї смерті». Ілюстраціями до нього виступили фото Світлани Поваляєвої та Тараса Ратушного. Вони — батьки Романа Ратушного, громадського діяча і журналіста. Він загинув, захищаючи Україну, 9 червня 2022 року в бою під Ізюмом. 

Stern

Новинний німецький журнал на першій сторінці останнього вересневого випуску розмістив зображення путіна у червоно-чорних кольорах. У підписі зазначається: «Один проти всіх. Побитий, принижений, одержимий». Як й інші ЗМІ, Stern розмірковує над питанням: «Як далеко зараз піде путін?»

The Guardian weekly

На першій сторінці випуску за 30 вересня зображений президент росії, який грає в покер. Але серед звичайних фішок заховалася ще й ядерна бомба. У підписі британський щотижневий журнал запитує: «Ва-банк. Це остання відчайдушна авантюра путіна?». Автор обкладинки — Піт Рейнольдс, роботу якого ми вже бачили у німецькому Der Spiegel. 

Focus

Німецький суспільно-політичний часопис для своєї обкладинки використав колаж, на якому зобразив путіна та людей з його оточення, а також промислові будівлі. Заголовок заявляє: «Трубопровідний трилер і Газпром. Силова машина путіна».

Time

Новий випуск американського тижневика присвячений Валерію Залужному, головнокомандувачу Збройних Сил України, та «українському шляху війни». Фото Залужного зображено на фоні українського прапору. Його зробив український фотокореспондент Гліб Гараніч. Перша сторінка ілюструє головний матеріал номеру: «Зсередини українського контрнаступу, який переломив хід війни». Його написали Сімон Шустер та Вера Бенгенгруен.

Newsweek International

На обкладинці щотижневого американського журналу теж розміщено фото російського диктатора у чорно-білих кольорах. У підписі зазначається: «У чому путін помилився. Як самолюбство та нерозумність російського лідера ставлять під загрозу його власну армію».

The Economist

Англомовний журнал на першій сторінці свого вересневого номеру вирішив помістити фото українських військових. На ньому наші воїни зображені безпосередньо під час виконання своєї роботи. Підписано зображення так: «Як Україна може перемогти».

Анастасія Єрьоменко, 

пресслужба факультету

Фото: з сайтів видань

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram