Зустріч першокурсників із представниками спортивної журналістики та кінематографу

Студенти 1 курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи поспілкувалися з відомими фахівцями у сфері спорту, спортивної журналістики та кінематографу — Семеном Случевським та Семеном Альтманом. Майбутнім журналістам пощастило побувати на цій події, оскільки Семен Случевський презентував власний повнометражно-документальний фільм «Базиль». Зустріч відбулась 18 жовтня у межах дисципліни «Технічні засоби медіавиробництва». Представниці пресслужби факультету також були присутні в онлайн-режимі та зафіксували найцікавіше.

Першочергово слово надали декану факультету Олені Івановій, яка представила довгоочікуваних гостей студентам та викладачам: «…це люди, які мають стосунок до спорту, спортивної журналістики, кінематографу. І вони дуже хотіли б поспілкуватися з вами». Розповідь вони розпочали з історії розвитку своєї кар’єри.

Зазначимо, що всі учасники зустрічі, як студенти, так і викладачі, підтримували активний діалог із гостями. Присутні активно ставили запитання, що здебільшого стосувалися виробництва фільму: ролі героїв, кількість людей, що було задіяно та скільки часу знадобилося для його створення. Згодом вступне слово сказав Семен Случевський, який коротко розповів власне про жанр фільму, його особливості, представив у якості консультанта футбольного тренера Семена Альтмана. Після цього показав студентам свою книгу «Першопрохідці», з якої власне і розпочинається майбутня трилогія «Галактика «Динамо», що присвячена видатним футболістам клубу «Динамо».

«Не можна створити нове, не порушивши старе…Можна народитися футболістом, тренером, але їм не можна стати. Якщо в тебе є певні здібності, тільки ти сам можеш це визначити. Якщо ви самостійно не дійдете до цього висновку, що це дійсно ваше, що це дійсно те, що щиро йде від вашого серця, то ніхто і ніколи вам цього не розкаже», — додав Семен Случевський.

Після короткого вступу журналіст презентував фільм «Базиль», тривалістю трохи більше години. Проте кіно виявилося настільки захопливим, що всі учасники заходу навіть не помітили як швидко минув час. Після перегляду Семен Случевський детально розповів про головного героя фільму — Олега Базилевича, колишнього гравця київського «Динамо», близького друга та соратника Валерія Лобановського. Мрія батьків, аби син став вченим не здійснилась, тому в нього було інше покликання — ганяти за шкіряним м’ячем, стати тренером та легендою в історії українського футболу.

Режисер фільму також зазначив: «Базилевич завжди порівнював роботу тренера з мистецтвом режисури, а свою теорію підготовки футболістів називав системою. Опис його життя схожий на пригодницький роман — з усіма злетами та падіннями, подорожами та пригодами».

«Мене й до цього цікавила спортивна журналістика, але сьогодні я більш впевнилась у тому, що хочу бути пов’язати свою професійну діяльність зі спортом. А фільм своєю неординарністю та креативним підходу до висвітлення життєвої історії спортсмена надихнув мене ще більше. Мені було цікаво дізнатися про легенд футболу та познайомитися зі спортивним журналістом, режисером та футбольним тренером з яскравим минулим», — прокоментувала захід Анастасія Дячук, студентка 1 курсу.

Віталій Дубчак, студент 1 курсу, також поділився своїми враженнями щодо заходу: «Якщо оцінювати об’єктивно, то мене дуже зацікавив фільм. По-перше, своїм оформленням, по-друге, своєю подачею глядачу. Вважаю, що потрібно більше робити таких фільмів, тому що людині, яка зовсім про це не знає, стане цікаво і, можливо, вона захоче в майбутньому більше пізнавати цей напрямок. Для себе я дізнався чимало раніше невідомого: відомих тренерів, біографії видатних футболістів, тонкощі процесу створення фільму. Насправді для мене спортивна журналістика була чимось віддаленим, невідомим, моментами навіть відштовхувала. Проте після цього, скажімо «знайомства», мені сподобався цей напрямок журналістики. Хочу в майбутньому більше приділяти увагу саме спортивній журналістиці».

Наталія Сатанівська, Дінара Алибейлі,

пресслужба факультету

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram