Доля менших друзів у воєнний час

Ми всі переживаємо про наших рідних і близьких, однак це поняття не таке вузьке, як нам може здаватися. Іноді наші домашні улюбленці також стають невід’ємною частиною родини. Тварини, як і люди знаходять собі друзів, втрачають старе життя і пристосовуються до нових умов. Тож ми пропонуємо до вашої уваги новини з життя братів наших менших.

Почнемо з тваринок-захисників, які щодня допомагають нашим воїнам та оберігають їх. Українські пси-прикордонники супроводжують наших військових і допомагають їм нести свою варту. Вони стають справжніми побратимами та нерідко допомагають зняти напругу. 

Особливу увагу привертають наші бойові котики, які зручно розміщуються в коробках з боєприпасами. Можна подумати, що вони просто відпочивають, та це не так. У них дві важливі місії: вони попереджають про небезпеку за декілька хвилин, а в проміжках між бойовими діями надають психологічну допомогу нашим бійцям. Варто зазначити, що працюють вони краще за «Червоний хрест».

Не тільки коти можуть попереджати про обстріли. Цуценя на прізвисько Байрактар став справжньою зіркою Нацполіції. Цей хлопець відчуває початок наближення обстрілів і починає гучно попереджати за декілька хвилин до їхнього початку. 

Собака-сапер Патрон справжня гордість наших військових. За 24 дні війни цей маленький розміновувач знешкодив 90 вибухонебезпечних предметів. Важко уявити собі ступінь відповідальності, яка лежить на плечах чотирилапого. 

Іще один доброволець поповнив лави ЗСУ на початку війни. Бійці назвали цього чотирилапого відчайдуха вже традиційно Байрактаром. 

Війна війною, а народження ніхто не відміняв. З початку вторгнення окупантів народилось чимало тваринок, чиї імена тепер пронесуть згадку про війну через усе своє життя. Так у Київському зоопарку народився лемурчик, якого назвали Байрактаром. 

Одеський зоопарк відзначився великими поповненнями. Там народилось 8 диких баранів, муфлонів, та теля, якого назвали Джавеліном. В одеському дельфінарії на світ з’явились два дельфіни. Ім’я їм обрали оригінальні: Україна та Victory (Перемога). 

Для того, аби виказати свою солідарність Україні та її героїчній боротьбі новонародженому носорогу дали ім’я Київ. Малюк з’явився на світ у чеському зоопарку. 

Дуже багато чотирилапих виїхали за кордон або ховаються в укриттях разом із своїми господарями. Ми закликаємо не залишати свої улюбленців на призволяще, адже іноді вони здатні віддати за нас життя.

Вікторія Грищенко, Вікторія Похільченко

пресслужба факультету

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram