На факультеті відбулася 80-та щорічна студентська наукова конференція

У четвер, 25 квітня 2024 року, на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи відбулася 80-та щорічна студентська наукова конференція. Участь у ній взяли представники всіх чотирьох курсів бакалаврату.

Студенти представили свої доповіді у трьох підсекціях: реклами та медіакомунікацій; періодичної преси та медіаредагування; нових медіа та медіадизайну. У кожній з них було від 15 до 20 доповідей. Про це нам у коментарі зазначила Олена Іванова, декан факультету, професорка та голова секції наук із соціальних комунікацій. Конференція пройшла у змішаному форматі: учасники виступали як офлайн, в аудиторіях, так і онлайн, доєднавшись через Zoom.

Захід двічі переривала повітряна тривога, під час якої всі присутні оперативно переходили до укриття. Незважаючи на це, конференція продовжувалася.

Доповідачі представили результати своїх наукових досліджень: журналістські матеріали або моніторинги ЗМІ, присвячені обраній проблематиці. Теми, які презентували студенти, були різноманітні: від моди, спорту, до культури, історії та питань, пов’язаних із повномасштабною війною росії проти України. «Деякі доповіді були досить емоційними, що свідчило про глибоке проникнення автора в досліджувану проблематику та його бажання щиро поділитися не лише власними думками, а й переживаннями та викликати інтерес до своєї теми в інших колег, молодих дослідників», — розповіла декан факультету.

Кожна тема викликала в аудиторії питання та спонукала до подальших дискусій. Вони допомогли студентам подивитися на обрану тему під новим кутом і окреслити поле для подальших досліджень.

Анна Філанюк, другокурсниця, на студентській конференції виступала вперше. Зізналася, що очікувала чогось дуже суворого і страшного, тому нервувала. Однак її очікування не справдилися, адже конференція проходила у дружній атмосфері, а між учасниками панувала взаємоповага. «Мені було важливо цікаво та коротко донести до учасників заходу ідею свого наукового дослідження, а у відповідь почути запитання. Мені також сподобалось слухати інших, адже усі студенти готували дослідження на абсолютно різні теми, що яскраво показало різнобічність інтересів щодо відображення конкретної проблеми під різними кутами», — зазначила студентка. Вона планує і надалі брати участь у подібних заходах: «Такі конференції круто розширюють світогляд, об’єднують у межах однієї кафедри креативних однодумців та допомагають розвинути необхідні навички для публічного виступу».

Владислав Бебешко, студент 4 курсу, удруге брав участь у студентській науковій конференції. Він також поділився із нами враженнями від заходу: «Доповіді були цікаві й актуальні, порівняно з попереднім роком збільшилася кількість відеоробіт. Цього разу все було динамічно, і ми вклалися в дві години. Взагалі, як легка репетиція перед захистом диплому, наукова конференція є корисною, адже дає змогу дізнатися, на які аспекти варто звернути додаткову увагу». 

Після конференції Олена Іванова відзначила: «Студентська конференція — це не лише виступ з демонстрацією власних думок і спостережень. Це ще й вміння захопити аудиторію своїми роздумами, міркуваннями, спроба відстояти власну позицію, пояснити своє бачення предмету дослідження, якщо аудиторія не одразу зрозуміла доповідача. Тому я закликаю всіх студентів брати участь у студентських конференціях. Це досвід, який неодмінно знадобиться в професійному житті.  При цьому я хочу підкреслити, що нашому факультету є чим пишатися: ми маємо так багато студентів, які подали заявки на участь в конференції і продемонстрували вміння робити доповіді на справжніх наукових зібраннях та успішно поводитися під час фахових дискусій. За цим приємно спостерігати».

На завершення керівники всіх підсекцій підсумували результати виступів та подякували студентам за активну участь і зацікавленість у науковій роботі. 

Анастасія Єрьоменко, Микита Кишиневський,
пресслужба факультету

Фото: Марк Нелюб

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram