#Знайомимо з творчими роботами студентів: Відновлення історичної справедливості або втрата культурної спадщини?

Відмова від символіки, назв і споруд, що пов’язані з комуністичним режимом — усе це відбувається під час декомунізації архітектурних пам’яток. Цей процес включає перейменування, заміну символіки, реставрацію або навіть руйнування пам’яток. Така процедура досить складна та суперечлива. Дехто вважає, що це необхідний крок для очищення суспільства від комуністичної спадщини й відновлення історичної справедливості, інші — що це негативно впливає на збереження пам’яток і є спробою переписати історію. Порушення цієї теми особливо гостро постало від початку повномасштабної війни рф на території України.

Маріна Філіпова, студентка 2 курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи, дослідила цю проблему у своїй курсовій роботі «Декомунізація архітектурних пам’яток в Одесі». Під час написання матеріалів їй вдалося виявити, які декомунізаційні процеси щодо архітектурних пам’яток відбувалися з початку незалежності України та що змінилося з початком повномасштабного вторгнення, розкрити під новим кутом зору подальшу долю архітектурних пам’яток, які є спадщиною радянського мистецтва, та проаналізувати публікації українських видань, аби з’ясувати, як ЗМІ висвітлюють проблеми декомунізації архітектурних пам’яток в Одесі під час війни.

Наталія Сатанівська,

пресслужба факультету