Листи до…

Ці листи присвячені усім, хто має відношення до світової естради. Співаки, композитори, продюсери, режисери, ці послання для вас. Одразу хочу зауважити, що все нижче сказане — це особисто моя суб’єктивна думка і я не маю на меті переконати всіх у своїй правоті. Я пишу ці листи від імені звичайної людини, що кожного дня є, так званим, споживачем медіа продуктів. Отже, почнемо.

Про зміст пісень та їх музичне оформлення

Шановні Бейонсе, Адель та інші зарубіжні виконавці, до вас претензій немає, бо не кожен досконало володіє англійською мовою і тому не розуміє змісту багатьох пісень. А от до російсько- та україномовних виконавців є декілька питань. Особливо до тих, чиї приспіви складаються з одного-двох слів. Не будемо далеко ходити і переглянемо перші позиції хіт-парадів: Матранг «Медуза, медуза, мы друзья» (для тих, хто не зрозумів, це весь приспів), далі Ольга Бузова «Мало половин, мало мало половин», Мозгі «Танцуй, тётя, а тя тя». Я чудово розумію, що світ змінюється і неможливо чинити опір новим тенденціям. У кожній музичній епосі знаходились люди, які так само, як і я, обурювались на тодішніх співаків, але мені здається, що чим далі, тим гірше.

Про плагіат

Беремо приклад із наймасштабнішого вокального шоу світу «Євробачення 2018». Щойно після оголошення переможниці інтернет буквально вибухнув від критичних коментарів щодо ізраїльської співачки Нетти. Наголошувалось на тому, що мотив пісні «Toy» є плагіатом пісні «Seven Nation Army» групи The White Stripes. І дійсно, це добре чутно. Упс, Нетто, щось так собі перемога вийшла. Наступний чудовий приклад — пісня співачки NK «Это моя ночь», мотив якої надзвичайно схожий на пісню «Something just like this» групи Coldplay. Зрозуміло, що існує лише сім нот і вже важко вигадати щось кардинально нове. Але шановні артисти, якщо ви дійсно претендуєте на звання «зірки», будьте унікальними, щоб ні в кого не виникало сумнівів щодо вашого таланту.

 Про сольні концерти

Сьогодні відвідати концерт будь-якого виконавця — неабияка розкіш. Ціни від 350 до 5000 грн. Дивлячись на них, одразу виникає думка: «Ой, краще дома у навушниках послухаю». Але все ж таки, велика кількість людей обожнює концерти за атмосферу і змогу побачити кумира, почути його без фонограми. На жаль, тут чекає великий облом. Наведу особистий приклад: найпопулярніший український гурт «Время и Стекло». Цього літа мені з подругою захотілося відпочити і сходити на концерт. По-перше, виходу виконавців на сцену довелося чекати приблизно три години. По-друге, яке розчарування нас чекало, коли тривалість концерту дорівнювала…50 хвилин і більшість пісень звучали під фанеру. По-третє, учасник гурту Позитив дозволяв собі зі сцени нецензурну лексику та вульгарність. Після концерту було відчуття образи та розчарування. Шановні, ви так усіх фанатів розгубите. Це ваша робота, ви отримуєте за свої виступи гроші. Тож, будь ласка, працюйте як слід, або взагалі не виходьте на сцену.

Про кліпи та українські музичні канали

Хтось може одразу, не задумуючись, згадати кліп без оголених дівчат? Дизлайк дизайнерам та костюмерам. У вас виконавці голі в кадрі. Нагадую, що мова не йде про абсолютно всіх артистів, але таких переважна більшість. Про розумове навантаження змісту кліпів… навіть не знаю з чого почати. Пафосний погляд у камеру, незграбні рухи, незрозуміла локація і багато комп’ютерних спецефектів — вуаля! Кліп готовий!

Наступний турбуючий мене пункт — це величезна кількість латиноамериканських виконавців. Чому майже кожного разу, вмикаючи М1, я бачу кліпи Енріке Іглесіаса? Невже такий контент дійсно має великий попит? Або своїх вітчизняних зірок соромно людям показувати?

Отже, усі ми знаємо, що в шоу-бізі достатньо артистів, якими варто пишатися. Це легенди, пісні яких стали класикою. Але саме ви, працівники шоу-бізу, виховуєте смаки кожного покоління. Будь ласка, намагайтесь зробити так, щоб мені не було соромно увімкнути дітям пісні своєї молодості. Адже, музика – це така важлива і невід’ємна частина нашого життя.

Олена Голда

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram